Hükümet animasyon, oyun sektörü için görev gücü oluşturuyor | Hindistan Haberleri

YENİ DELHI: Bu yılki bütçe duyurularının ardından hükümet, Cuma günü AVGC sektörünü teşvik etmeyi amaçlayan bir Animasyon, Görsel Efektler, Oyun ve Çizgi Roman (AVGC) Tanıtım Görev Gücü oluşturdu ve bunu 90 içinde ilk eylem planını sunmakla görevlendirdi. günler.
Görev gücü, “bu sektör için büyüme politikalarına rehberlik edecek kurumsal çabaları yönlendirerek, Hindistan’da AVGC eğitimi için standartlar oluşturarak, endüstri ve uluslararası AVGC enstitüleri ile aktif olarak işbirliği yaparak sektörün büyümesi için odaklanmış bir itici güç sağlamayı ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Hindistan AVGC endüstrisinin küresel konumu ”dedi. Görev gücüne ayrıca ihracatı artırmanın ve sektöre doğrudan yabancı yatırımı (DYY) çekmenin yolları önerildi.
Bakanlık, Hindistan’ın 2025 yılına kadar animasyon, görsel efektler, oyun ve çizgi roman (AVGC) sektöründe %5’lik küresel pazar payına sahip olma ve yıllık %25-30’luk büyüme ile birlikte yılda 1.60 yüz binden fazla yeni iş yaratma potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
See also  Mobile, PC & Console Gaming & Animation Market – Major Technology Giants in Buzz Again