Sony, PS5 için PS Vita’yı geri getirmeli – Reader’s Feature

PS Vita - erken bir mezardan kaçınmak

PS Vita – geri dönebilir mi? (Sony)

Bir okuyucu, PS Vita’nın modern bir taşınabilir konsol olarak çok daha iyi çalışacağını ve Sony’nin PS5’ine mükemmel bir eşlik edeceğini savunuyor.

Son zamanlarda PS Vita ve Sony’nin onu bu kadar erken bitirmemesi gerektiği fikri hakkında artan miktarda konuşma gördüm. Buna tamamen katılıyorum ve her zaman gerçeği tartıştım, ancak Sony’nin PS Vita’yı erken öldürmesinin o kadar fazla olduğunu düşünmüyorum, çünkü ilk etapta tam desteklerini asla vermediler ve bocalayıp ölmeye bıraktılar. .

Sony Amerika’nın Vita’yı hiçbir zaman istemediğini ve Japonya neredeyse çıkar çıkmaz bunun için zorlarken Sony’nin desteğini denedi ve çoğunlukla bağımsız oyunlar ve garip cesur üçüncü taraf için bir format haline geldi. oyun. Ama yine de harika bir makine. Hala çalışmak için trende kullanıyorum. Oyun ve kontroller bir akıllı telefondan çok daha iyi ve bir Switch’ten daha küçük ve daha sağlam. Bana kalırsa, bu taşınabilir ultima ve Sony onu olduğu gibi geri getirmeli.

Ekranı iyileştirebileceklerinden eminim ama ham güç açısından indie oyunlar için kesinlikle iyi ve bence ana satış noktası olabilir: akış.

Vita, temel olarak Wii U fikrinin daha iyi bir versiyonu gibi çalışan PlayStation 4 ile zaten uzaktan oynamaya sahipti. Bu tür kablosuz teknoloji son 10 yılda kesinlikle daha iyi hale geldi, bu yüzden Vita’da PlayStation 5 oyununu sorunsuz bir şekilde oynayabilmenin ve PS Now veya PS üzerinden akışlı oyunlar oynamak için kullanmanın sorun olmayacağından eminim. Artı Premium yakında olacak.

Fiyat, PS Vita için en büyük sorunlardan biriydi, daha ucuz sürüm için 230 £ ve 3G/Wi-Fi modeli için 280 £ idi. Açıkçası çok fazla ama on yıldan fazla bir süre sonra bu fiyatın en az yarısı için piyasaya sürülebileceğini varsayıyorum. 99 £’a düşürün ve temelde her PlayStation sahibi için sahip olması gereken bir şeye sahip olursunuz.

Pek çokları arasında bunun olmayacağının bariz bir nedeni, yarı iletken eksikliğidir. Sony, yeni (eski) bir taşınabilir hale getirmek için PlayStation 5’i üretmekten herhangi bir zaman ayırmak istemeyecektir. Ama bence bunun için iki iyi neden daha var: Nintendo Switch ve Steam Deck.

Bu iki hibrit taşınabilir bilgisayar, kapıdan büyük hit oldu ve yine de ne Microsoft ne de Sony benzer bir şey denemek ve yapmak için hiçbir şey yapmadı. Microsoft’un taşınabilir cihazlarla sıfır deneyimi var, ancak Sony’nin var ve bu onlar için büyük bir soru olmamalıydı. Rakiplerinin yeni bir pazar bulduklarını ve orada kazanılacak daha fazla para olduğunu fark etmeleri gerekirdi.

PlayStation 5’imdeki büyük ekran deneyimini seviyorum ama Switch’in taşınabilirliğini ve çok yönlülüğünü de kıskanıyorum. PlayStation 5’in bunu yapabilmesini isterdim ve boyutu göz önüne alındığında bu imkansız olsa da, PS Vita veya en azından onun gibi bir şey, bir sonraki en iyi şey. Ve hayır, bir akıllı telefon o kadar iyi değil. Bir akıllı telefonun uygun kontrolleri yoktur ve bir oyun oynamak istediğimde cebimde bir DualSense ile dolaşmıyorum.

Aşamalı olarak kaldırıldığında, PS Vita, Nintendo’nun bile terk ettiği modası geçmiş bir konseptin son nefesi olarak görülüyordu. Son teknoloji olarak görülmesine rağmen bugün piyasaya sürülseydi, Sony ve Microsoft’un yetişememesi durumunda onları toz içinde yaşayacak olan yeni bir hibrit konsol dalgasının parçası.

okuyucu Coleman

Okuyucunun özelliği, GameCentral veya Metro’nun görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Kendi 500 ila 600 kelimelik okuyucu özelliğinizi istediğiniz zaman gönderebilirsiniz, eğer kullanılırsa bir sonraki uygun hafta sonu aralığında yayınlanacaktır. Her zaman olduğu gibi, [email protected] adresine e-posta gönderin ve Bizi Twitter’da takip edin.

DAHA: Bugün, elde taşınır cihazda PSP oyunları satın alabileceğiniz son gün – ancak yine de PS3 ve PS Vita’da alabilirsiniz

DAHA: Fan, eski PlayStation Store web sitesinden PS3 ve PS Vita oyunlarının nasıl satın alınacağını araştırıyor

DAHA FAZLA: PS Vita üretimi Japonya’da ‘yakında’ sona erecek

Metro Gaming’i takip edin heyecan ve [email protected] adresinden bize e-posta gönderin

Bunun gibi daha fazla hikaye için Oyun sayfamıza bakın.

See also  Yükseltmeye Değer mi?