Xbox Series X Denetleyicisi Artık Gecikmiş Bir Özelliğe Sahiptir

Xbox Series X ve Xbox Series S denetleyicisi, her konsolda yeni bir güncelleme sayesinde, uzun süredir gecikmiş bir yaşam kalitesi özelliğine kavuştu. Xbox One ile Xbox kullanıcılarının kontrol cihazının tasarımı hakkında neredeyse hiçbir şikayeti yoktu, bu yüzden Xbox Series X ve Xbox Series S denetleyicisinin zamanı geldi, Microsoft bu tasarımı ve işlevinin çoğunu da devraldı. Bununla birlikte, kontrolör hala rakiplerinin sahip olduğu özelliklerden ve teknolojiden yoksundur. Microsoft’un ikincisi hakkında yapabileceği pek bir şey yok, ancak yavaş ama emin adımlarla birincisine hitap ediyor.

Bu amaçla, Xbox Series X ve Xbox Series S denetleyicisindeki Xbox düğmesi artık TV’nizin girişini tekrar konsolunuza değiştirme yeteneğine sahiptir, ancak bunu etkinleştirmek ve bunu destekleyen bir kuruluma sahip olmak için HDMI-CEC’yi açmanız gerekir. ilave olarak. T

Haber, özelliğin nasıl ve nerede etkinleştirileceğini gösteren haberin yanı sıra bir görsel sağlayan Xbox mühendislik lideri Eden Marie’den geliyor.

Maries, “Tüm Series Xbox Series X|S konsolları, bugünden itibaren, kumandanızdaki Xbox düğmesine bastığınızda TV’nizin girişini konsolunuza geri döndürecek bir özelliğe sahip olacak” dedi. “HDMI-CEC’yi açmanız ve onu destekleyen bir kuruluma ihtiyacınız olacak, ancak – artık o uzaktan kumandayı aramaya gerek yok!”

Şu an için Xbox Series X ve Xbox Series S denetleyicisi için duyurulan başka bir güncelleme yok. Xbox One konsol üretimi sırasında, Microsoft, standart denetleyiciye revizyon ve eklemeler açısından çok az şey yaptı, bunun yerine yer yer küçük iyileştirmeler yaptı. Xbox Series X ve Xbox Series s denetleyicisine sahip MO olacak gibi görünüyor.

See also  Calvin Harris ve 21 Savage "Yeni Para" İçin Birleşiyor

Daha fazla Xbox kapsamı için – Xbox One’daki en son sürümler ve Xbox Game Pass dahil – burayı tıklayın veya alternatif olarak hemen aşağıdaki bağlantılara göz atın: