Javier Báez, tekrar incelemede onaylandı

DETROIT — Spencer Torkelson, AJ Pollock’un Javier Báez’in dokuzuncu vuruşunu sağ saha duvarında yakaladığını gördü ve ekstra vuruşlara gittiklerini düşündü. Duvarın dışına çıkmayı hayal etmedi.

Tigers’ın White Sox karşısında 5-4 Açılış Günü galibiyetinden sonra Torkelson, “Cehennemlik bir oyun çıkardığını düşündüm” dedi. “Biz de ‘Tamam, hadi 10’una gidelim’ dedik. Sonra tekrarını gördük.”

Báez’in single’ına vurduğu sırada potansiyel kazanan koşuyu temsil eden üçüncü kalede duran Austin Meadows da aynı şeyi düşünüyordu.

“Garipti,” dedi Meadows, “çünkü eve gittim ve fark etmedim. Onun dışarıda olduğunu sanıyordum. bilmiyordum. Sonra herkesin sığınakta tezahürat yaptığını gördüm ve sonra [manager] AJ [Hinch] geldi ve ‘Ev plakasına dokundunuz mu?’ dedi. Ben de ‘Sanırım yaptım’ dedim.”

Rahatlatıcı Jacob Barnes, sekizinci sırayı attıktan sonra işini yeni bitirmiş olan Tigers kulüp binasındaki televizyondan gördü.

Barnes, “Vurduğunda, ‘Bekle, bu duvara çarptı’ dedik” dedi. “Burada deliriyorduk.”

Pollock, arkasında ne olduğunu değil, yalnızca sonucu biliyordu.

Pollock, “Bir tür korkak oyundu” dedi. “Yakaladığımı biliyordum. Önce duvara çarpıp çarpmadığına dair hiçbir fikrim yoktu.”

Báez sadece maçı kazanan birini vuracağını biliyordu.

“Eldivene ve sonra duvara çarptığını düşündüm” dedi. “Duvara çarptığını biliyordum ama önce duvar olup olmadığını bilmiyordum.”

Bir tekrar incelemesinden sonra, duvardaki sıçrama netleşti. Tigers oyuncuları, White Sox’a daha yakın olan Liam Hendriks’i toparladıktan sonra, kutlama için sahaya hücum ederek sığınaktan boşaldılar.

Detroit’in 8-22’lik bir başlangıç ​​yapmasından ve sezonun geri kalanını bundan kurtulmaya çalışarak geçirmesinden bir yıl sonra, kulüp, Tigers’ın Amerikan Ligi’ne katılma girişimlerinde hedeflediği takım olan son bölüm şampiyonlarına karşı imzalı bir galibiyet aldı. yarışmacılar. Bu süreçte, beyzboldaki en zorlu rahatlatıcılardan birini yendiler.

Hendriks, “Sınıflarını önemli ölçüde zorlaştıran birkaç parça eklediler” dedi. “Bu adamlardan ikisi, ayrılma sebebiydi.”

Başlangıçta bariz olmasa da, Báez bariz olandı. İlk iki at-yarasasında marş Lucas Giolito’ya karşı savurma yaptı, her iki seferde de bir koşucu ilk oldu. Báez’in altıncı vuruşta iki vuruşla sola gidişi Andrew Vaughn’u uyarı pistine geri götürdü. Bir Tiger olarak ilk vuruşu, Miguel Cabrera’nın oyunu bağlayan iki koşu single’ının üslerini Hendriks’in sığ merkezine – Cabrera’nın 2.988’inci kariyer vuruşu – yükleyen sekizinci bir vuruştu.

Hendriks’in bahsettiği diğer vurucu, Rays’ten alındıktan sadece dört gün sonra, Tigers’ın günün en iyi plaka görünümlerini üç yürüyüş ve dört sürahiye karşı üçlü ile sağlayan Meadows’du. Hinch’in sürpriz bir hamlesi gibi görünen, Meadows’a ikinci isabet, onu masa belirleyici yaptı.

Vaughn’un Tigers’a daha yakın olan Gregory Soto’nun White Sox’u tekrar öne koymasının ardından Meadows, dokuzuncu sıranın sonunda dördüncü sıradaydı. Sekizinci sırada bir tutam vurucu olarak giren ve yakalamak için kalan Eric Haase, Hendriks’e karşı sekiz adımlı, tamamen hızlı bir top savaşıyla tekrar berabere kaldı ve bir ev sahibi sola koştu.

Hendriks’e verilen tüm hasar hızlı toptan geldi. Meadows, yakının kaydırıcısını takip etmedi ve dış köşenin hemen dışındaki 98 mil / saat’lik bir ısıtıcıya bağlanmadan önce 3-1’lik bir sayı çalıştı.

Meadows, “Aslında oldukça iyi bir adım attı” dedi. “Basit olmaya ve ellerimi kullanmaya çalışıyordum ve topu sağ merkeze atmayı başardım.”

Hendriks’in sahadaki ilk hızlı topunu savuran ve ıskalayan Báez ayağa kalktı.

Báez, “Sertçe sallanacağım,” dedi. “Bazen ilk iki yarasadan daha iyi kontrol edeceğim ama sert sallayacağım.”

Ancak Hendriks öndeyken, Báez bir kırılma topuna hazırlandı.

Evet, Báez bir sürgü olacağını düşündükten sonra 98 mil hızla bir fastball yakaladı.

“Bunu nasıl yaptığımı bilmiyorum,” diye omuz silkti.

Hendriks, “O özel bir vurucu,” dedi.