Remedy ve Rockstar Games, PC, PS5 ve Xbox Series X için Max Payne 1 ve 2 Remake’i Duyurdu

Remedy ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’in yeniden çekileceğini duyurdu.

Sürpriz bir duyuruda Remedy, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için ilk iki Max Payne oyununu yeniden yapmak üzere yeni bir yayın anlaşması kapsamında Rockstar ile birlikte çalışacak. tipik bir Remedy AAA oyun üretimiyle aynı çizgide.”

Max Payne remake’leri aynı zamanda Remedy’nin Northlight oyun motoru üzerinde geliştirilecek, Control ve yakında çıkacak olan Alan Wake 2’yi geliştirmek için kullanılan aynı motor.

Orijinal Max Payne oyunları aynı zamanda Remedy ve Rockstar arasındaki, Remedy işleme geliştirme ve Rockstar Games yayıncılığı ortaklığının bir sonucuydu. Rockstar ayrıca Max Payne 3’ün geliştirilmesini de üstlendi.

Rockstar’ın kurucusu Sam Houser, “Remedy’deki uzun süreli arkadaşlarımız orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize yaklaştıklarında çok heyecanlandık” dedi. “Remedy ekibinin yıllar içinde yarattığı çalışmanın büyük hayranlarıyız ve bu yeni sürümleri oynamak için sabırsızlanıyoruz.”

Remedy CEO’su Tero Virtala, “Max Payne, Remedy’deki herkesin kalbinde her zaman özel bir yer tuttu ve dünya çapındaki milyonlarca hayranın da aynı şekilde hissettiğini biliyoruz.” dedi.

Virtala, ekibin “orijinal Max Payne oyunlarının hikayesini, aksiyonunu ve atmosferini oyunculara yeni yollarla geri getirmekten” heyecan duyduğunu da sözlerine ekledi.

Proje, Remedy’nin en yeni motoru üzerinde geliştirileceği ve buna uygun bir AAA bütçesine sahip olacağı düşünüldüğünde, kulağa tam bir yeniden çevrim gibi geliyor. Control ve Alan Wake 2 ile aynı motor kullanılarak yapılan orijinal Max Payne oyunlarını hayal etmek heyecan verici.

Remedy, Game of the Year 2019 kazananı Control ile son zamanlarda başarılı bir performans sergiledi ve Alan Wake 2 için Epic Games ile yeni bir ortaklık kurdu.

See also  Format, schedule, prize pool and more

Matt TM Kim, IGN’nin Haber Editörüdür. ona ulaşabilirsin @lawoftd.