Ford F-150 Lightning, Tesla benzeri bilgi-eğlence oyunlarıyla gelebilir

Ford F-150 Lightning kamyonet, kamyon park modundayken oynanabilecek bir avuç mini oyunla piyasaya sürülecek.

Tarafından : HT Oto Masası
|
Tarihinde güncellendi:
18 Nis 2022, 11:48

Ford F-150 Yıldırım (Darren Palmer/LinkedIn)
Ford F-150 Yıldırım (Darren Palmer/LinkedIn)

Ford Motor, 26 Nisan’da F-150 Lightning kamyonetini piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve araç birkaç numarayla gelebilir. Ford’un Küresel EV Programlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Darren Palmer, kamyonetin aracın bilgi-eğlence sisteminde oynanabilecek oyunlarla geleceğini ima etti. Bir Linkedin gönderisinde Palmer, F-150 Lightning’in kontrol panelinde oynanan bir yarış oyununun videosunu gösterdi.

Oyunda, oyuncular görünüşte bir Mustang Mach-E kullanıyor ve trafikten kaçınırken para toplamaya çalışıyorlar. Jetonlar, oyunculara menzillerini arttırırken bazı puanlar veriyor gibi görünüyor. Oyun, kamyonetin mevcut 15,5 inçlik bilgi-eğlence sisteminde oynanırken görülebilir. Görünüşe göre sürüş, ses düğmesini sola veya sağa çevirerek kontrol ediliyor.

(Ayrıca okuyun | Ford Mustang, arka arkaya 7 yıl boyunca dünyanın en çok satan spor coupe’si oldu)

Palmer, son testleri sırasında F-150 Lightning’deki yarış oyununu çocuklarıyla birlikte oynadı. “Artık F-150 Lightning’de bazı sevimli küçük oyunlar. Son testlerde çocuklarımla başarılı olduğumu kanıtlamak…” Ancak oyunlar hakkında fazla bir şey açıklamadı.

Bu, F-150 Lightning kamyonetin, kamyon park modundayken ve yolcuların öldürmek için biraz zamanı olduğunda oynanabilecek bir avuç mini oyunla piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Ford, kontrol paneline eğlence kaynağı olarak oyunlar ekleyerek Tesla’nın liderliğini takip ediyor. İkincisi, Arcade’leri sahiplerinin kontrolörler, dokunmatik ekran ve direksiyon simidi ile oyun oynamasını sağladığı için oyun alanında bir öncüdür. Tesla ayrıca Cuphead gibi Asteroids, Centipede, Lunar Lander ve Missile Command gibi klasik Atari oyunları gibi bir dizi farklı oyun sunuyor.

İlk Yayınlanma Tarihi: 18 Nis 2022, 11:48 IST

See also  Lies of P Targeting 4K/60 FPS on PS5 And Xbox Series X, Features Quality and Performance Modes