Roblox’un Gerçekte Ne Kadar Gölgeli Olduğu Şok Edici

Roblox karakterleri

resim: roblox

Uzun zamandır çocuklarımın oynamasına izin vermekten çekiniyordum. roblox çünkü topluluğu ve ılımlılığı hakkında korkular, dalgalı fiziğinin ve iğrenç oyuncu modellerinin iyi olmadığını düşünmem gerçeğiyle birlikte. Artık şikayet listeme “korkunç bir oyuncu ekonomisi” ekleyebilirim.

En son harika video İnsanlar Oyun Yapar platformu destekleyen paraya ve içeriğe derinlemesine bir dalış—hem ABD’de hem de Avrupa’da en popüler video oyunu destinasyonu-yukarı ve bunlardan sadece birkaçını sıradan bir düzeyde bilmiş olmak, daha derindeki gerçeklik düpedüz şok edici.

Kısacası, Roblox, başarısı neredeyse tamamen harcama alışkanlıklarına ve çalışmalarına dayanan 45 milyar dolarlık bir şirkettir. çocuklarçabalarının karşılığını çok az veya hiç görmeyenler. Çocukların para kazanma vaadiyle site için içerik oluşturmaya çekilmeleri, bu oyunların bir kuruş kazanma şansının neredeyse sıfır olması, oyunların yapmak 1000 doları geçmedikçe yaratıcılarına bir kuruş bile ödemeyecekler, hepsi berbat!

Ama bu kapitalizm, bebeğim. Bununla birlikte, buradaki en gölgeli şey, Roblox’un bu ekonominin üzerine örttüğü katmanlar üzerine katmanlardır, böylece boktanlığı kullanıcı tarafından hiçbir zaman tam olarak görülmez ve bunun yerine yalnızca kenarlara bakılabilir veya yalnızca herhangi biriyle karşılaştığınızda karşılaşılabilir. belirli konular birer birer.

Çocuklarınız varsa ve daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız veya Roblox’un şirketinin yedi Ubisoft kadar değerli, aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Ve yukarıda bahsettiğim şeyler hakkında daha fazla bilgi için, “sanal faşistler için bir oyun alanı” haline gelen Roblox topluluğu hakkında, bu özelliği okuyabilirsiniz kablolu yılın başlarından itibaren.

See also  Lessons From Those Rewriting Luxury's Marketing Playbook