ABD mobil oyun reklam gelirleri 6 milyar dolara ulaşacak

tahmin: ABD mobil oyun reklam gelirleri ulaşacak 6.26 milyar dolar 2022’de, yukarı 5,49 milyar dolardan %14,0 2021’de. Sağlıklı çift haneli büyüme 2024’e kadar devam edecek.

Daha derine dalın:

  • Şirketler 2020’den bu yana mobil cihazlarda harcanan zamanın artmasından yararlandığından, mobil oyun pandemi boyunca güçlü bir performans sergiledi.
  • Akıllı telefon, oyun oynamak için açık ara en popüler cihazdır ve reklamcıların, reklamsız platformlar için ödeme yapmaya meyilli olmayan sıradan oyunculara ulaşmasına olanak tanır.
  • Geçen yıl, genel mobil oyun gelirleri %34 rağmen, oyun uygulamalarının iyi performans gösterdiğini gösteren artış ElmaPlatformlar, reklamları etkili bir şekilde hedeflemek için kendi uygulama içi veri araçlarından yararlandıkça, Reklamverenler için Tanımlayıcılar (IDFA) değişir.
  • Oyun, muazzam reklam fırsatları sunar ve medya şirketleri bunu fark etti. Örneğin, Netflix satın alınan mobil oyun stüdyosu Sonraki Oyunlar ve mobil oyun geliştiricisi Patron Kavga etmek Eğlence mobil oyun geliştirmek ve Gen Z abonelerini çekmek için.
  • Bu, oyun içi reklam platformları için büyük işler anlamına gelebilir, örneğin: Anzuson zamanlarda gündeme gelen 20 milyon dolar gibi isimlerden NBCUevrensel ve HTC toplam sermayeye ulaşmak 37 milyon dolaryatırımcılar mobil oyunların reklam gelirlerinden yararlanmaya çalıştıkça.

İleriye bakmak: Mobil oyun ulaşacak 7.87 milyar dolar 2024 yılında toplam reklam gelirlerinde %2,5 tüm dijital reklam harcamalarının

See also  En iyi tak ve çalıştır mobil denetleyici: iOS incelemesi için RiotPWR Oyun Denetleyicisi