AimControllers (Xbox) İncelemesi: Profesyonel Oyun İçin Mükemmel

(Cep tüyü) – Xbox’ta oyun oynuyorsanız, ister son nesil Xbox One, isterse Xbox Series X gibi daha yeni bir sürüm olsun, oyundan biraz daha fazlasını elde etmenizi sağlayan özel bir denetleyici arayışında olabilirsiniz. oynadığınız ped.

Microsoft’un varsayılan denetleyicisi harikadır, ancak birçok oyuncu kürekler gibi ekstra giriş seçenekleri ister ve piyasada birçok seçenek vardır (Xbox Elite Series 2 denetleyicisi gibi). AimControllers, gerçekten çılgın özelleştirme dereceleri sunma avantajına sahip, güvenilir bir üçüncü taraf seçeneğidir.

Ama uzun bir süre boyunca kullanmaktan hoşlanırlar mı? AimControllers PS5 Controller’ı kullandıktan sonra, öğrenmek için şirketin Xbox eşdeğeriyle oyun oynuyoruz.

Tasarım

  • Standart Xbox One silueti
  • Tamamen özelleştirilebilir görünüm
  • Farklı yüzeyler ve dokular

AimControllers’ pedi gerçek bir üçüncü taraf pedi değildir ve bunu anlamak önemlidir – Microsoft’un kendi denetleyicisinin özelleştirilmiş bir sürümüdür. Bu, şeklinin normal bir Xbox One sürümünü tam olarak yansıtmasıyla, denetleyicinin çıplak kemiklerinin son derece tanıdık olduğu anlamına gelir.

cep tiftiğiAimControllers özel Xbox denetleyici incelemesi: Profesyonel oyunlar için mükemmel fotoğraf 2

Bu, Xbox oyun kumandasının mükemmel ergonomisi ve tasarımının tüm avantajlarından yararlanmaya devam ettiğiniz ve onu tutmayı rahat hale getirdiğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, daha küçük elleri olanlar için hala oldukça tıknaz olacak.

İşlerin tam anlamıyla farklılaştığı yer, AimControllers web sitesindeki tasarım süreci söz konusu olduğunda. Kontrol cihazınız için istediğiniz bileşenleri seçerken, ilerledikçe onlar için farklı renkler ve kaplamalar seçebilirsiniz.

Denetleyicinin ön yüzünün ve arka tutacağının rengi ve dokusu gibi büyük seçenekler var, ancak analog çubukların ve ayrı ayrı tetikleyicilerin rengi gibi daha küçük seçenekler de var. Özel çıkartmalar ve Oyuncu Etiketleri ekleme yeteneğini eklediğinizde, hayal gücünüze göre yüzde 100’lük bir denetleyici yapabilirsiniz.

cep tiftiğiAimControllers özel Xbox denetleyici incelemesi: Profesyonel oyunlar için mükemmel fotoğraf 5

Bu canlandırıcı ve kanalları için eşleşen gadget’lar isteyen içerik yaratıcıları için bir rüya olacak, ancak her bir özelleştirmenin kontrol cihazının maliyetini, tam donanımlı bir pedin çalışabileceği noktaya kadar artıracağını vurgulamakta fayda var. yeni bir Xbox Series S’den daha büyük fatura.

Arka tarafa kavrayıcı bir doku ekleyerek mat siyah yüzeyler seçtik ve her ikisinin de kullanımı harika, bu da biraz nemli olsak bile kontrol cihazını tutmayı kolaylaştırıyor (en iyimizin başına gelir) .

Özellikler

  • Ek kürek düğmeleri mevcuttur
  • Değiştirilebilir analog çubuklar

Yine de çoğu kişinin özel bir denetleyici sipariş etmediğini sanıyoruz, ancak üzerinde güzel bir tasarım elde etmek için – onları seçmekten memnunsanız yararlanabileceğiniz bazı harika ek özellikler var.

cep tiftiğiAimControllers özel Xbox denetleyici incelemesi: Profesyonel oyunlar için mükemmel fotoğraf 3

Birincisi, başparmağınızı her iki çubuktan da çıkarmak zorunda kalmadan bir dizi girdiye erişmenizi sağlamak için pede örümcek benzeri bir dizi dört ekstra kürek düğmesi ekleyebilirsiniz. Bu, çevrimiçi nişancılar ve diğer rekabetçi oyunlar için mükemmeldir.

Bununla birlikte, burada büyük bir uyarı, kontrol cihazını aldıktan sonra küreklerin tahsis edilen düğmelerini yeniden programlayamayacağınızdır – kontrol cihazını oluştururken bunların eşlemesini adlandıracaksınız ve bu son. AIM’den test ettiğimiz PS5 denetleyicisi bu kısıtlamaya sahip değil, bu nedenle Xbox’ın yapısıyla ilgili bir takılma gibi görünüyor.

cep tiftiğiAimControllers özel Xbox denetleyici incelemesi: Profesyonel oyunlar için mükemmel fotoğraf 4

Ne istediğinizi biliyorsanız bu çok büyük bir sorun değil, ancak anında farklı konfigürasyonları deneyememek, özellikle bu fiyata oldukça büyük bir sıkıntı. Yine de, düğme düzeniniz iyi çalışıyorsa, kürekler bir rüya gibi çalışır ve basması çok kolaydır.

See also  Mobile Gaming Market Grows 16%

Ayrıca, daha ince ayarlı tetikleyiciler ve omuz düğmeleri tercih ederek, sunulan düğme hareketi miktarını azaltarak, tetikleyicilerin temelde tıklama düğmeleri olduğu noktaya kadar. Bu da alışmak biraz zaman alır ve belirli oyunlar için ne kadar sıkacağınızı seçme seçeneğiniz olmadığı anlamına gelir, ancak rekabetçi bir nişancıysanız, reaksiyon sürelerinde küçük iyileştirmeler için çok büyük bir yardımdır.

Başka bir hoş dokunuş, kontrol ünitesinin analog çubukları biçiminde gelir; bu çubuklar, kolayca çıkarılıp farklı yüksekliklere sahip alternatifler için değiştirilebilinir. KontrolFreek’ten (en iyi Xbox aksesuarları kılavuzumuzda detaylandırdığımız) başparmak yükselticileri kullanıcıları olarak, bu, ekstra bir aksesuara ihtiyaç duymadan aynı doğruluk artışını elde etmenin harika bir yoludur.

cep tiftiğiAimControllers özel Xbox denetleyici incelemesi: Profesyonel oyunlar için mükemmel fotoğraf 6

AimControllers pad ile oynamak, temelde deneyimden tam olarak istediğimiz şeydir – ekstra kontroller alırsınız, ancak çekirdek daha önce kullandığınıza çok aşinadır. Bu, umabileceğimiz kadar iyi – özellikle en iyi profesyonel kontrolörler, herhangi bir kolaylığı ortadan kaldırmadan özellikler eklediğinden.

Karar

Xbox Elite Series 2 denetleyicisinden emin değilseniz veya en büyük önceliğiniz, tam olarak zihninizde hayal ettiğiniz gibi görünen bir Xbox denetleyicisi almaksa, AimControllers’ın hayal kırıklığına uğraması muhtemel olmayan mükemmel bir hizmeti vardır.

İsteğe bağlı her ekstrayı isterseniz çok pahalı olabilse de, yapısının kalitesi gerçekten etkileyici ve daha korumalı bir depolama çözümü için sağlam bir taşıma çantasıyla birlikte geliyor.

Dışarı çıkmaktan mutlu olanlar için bu, oyun oynamanın harika bir yoludur.

Max Freeman-Mills tarafından yazılıyor. Conor Allison tarafından düzenleme.