‘Digimon Ghost Game’ 22. bölüm incelemesi: ‘Kabus’ • AIPT

En sonunda! Bu hafta işaretleri Hayalet Oyunu’Toei Animation hack’ten sonra aradan geri dönüyor ve aynı zamanda uzun zamandır hayranların favorisi olan SkullGreymon’un geri dönüşünü de işaret ediyor. Yaklaşık iki aydır ilk Digimon tadımız nasıl?

Neyle ilgili?

Crunchyroll’un izniyle, işte Digimon Ghost Game 22. bölüm: “Kabus” için bir özet:

Jellymon, her şey ters gittiğinde bir uyku terapisi programı yürütüyor! Jellymon’un müşterileri uyanıyor yaralanmalar. Ekip araştırmaya gider ama kabustan kaçabilecekler mi?

Dizinin şu ana kadarki haberlerini geçmiş bölümlerin incelemeleriyle takip edebilirsiniz.

Tamam, ama nasıl görünüyor?

Aradan önce, sanat ve animasyon Hayalet Oyunu’ana tuzaklar. Zamanın yarısında oldukça iyi görünmeyi başardılar, ancak yapmadıklarında Toei’nin yeterince para yatırmayı reddetmesi bu franchise gerçekten gösterdi.

Neyse ki, burada durum böyle değil. Animasyon açısından yalnızca bir veya iki garip (ama kısa) an var ve aksi takdirde hepsi oldukça güzel akıyor. Beklediğim korkunç acele yüz ifadelerinden hiçbiri yok ve ikinci yarıdaki savaş koreografisi oldukça hoş. SymbareAngoramon, şimdiye kadar serideki en havalı dizilerinden birine sahip (her ne kadar kendisinin bütün bir ordusu olması bağlamında da olsa).

Karakterlerden daha etkileyici, ancak arka planlar. Bu bölümdeki manzara harika. Dramanın büyük bölümü Pilomon’un gökyüzünde büyük bir heyecan uyandıran rüya dünyasında geçmektedir. Yıldızlı Gece vibrafon. Gerçek dünya görüntüleri, parlak yeşil tepeler ve kiraz çiçeği ağaçlarının nezaketiyle de hoştur. Sonuçta bu bölüm sadece bakmak için bir zevk.

Hikaye ve karakter vuruşları

'Digimon Ghost Game' 22. bölüm incelemesi: 'Kabus'

“Neden böylesin?!” (Toei Animasyonu)

Bu hafta, kahramanlar (çoğunlukla Jellymon) başlarına bela davet ediyor. Jellymon en son planında, insanlara güzel ve rahatlatıcı bir uyku vermek için Pilomon’un rüya baloncuklarını kullanmaya karar verdi… elbette bir ücret karşılığında. Pilomon, müşterilerin de gördüğü gibi kabuslar görmeye başlayınca, kendilerini gerçek bedenlerine zarar veren bir rüya SkullGreymon’un saldırısı altında bulurlar. Nihayetinde Kiyoshiro, Jellymon, Angoramon ve Ruli hayal dünyasında sıkışıp kalırlar ve kendilerini ve diğer kurbanları kurtarmak için savaşmak zorunda kalırlar.

See also  Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One, Switch ve PC için duyuruldu

Bu, dizinin devam eden gizemlerine katkıları (veya eksikliği) açısından tam bir doldurma bölümü olsa da, dreamscape öncülünün nasıl işlendiğine bağlı olarak keyifli. Fiziksel yasaların sınırlarının ötesinde bir dünyada sıkışıp kaldıklarını fark eden Kiyoshiro, kelimenin tam anlamıyla bir okyanusu ikiye böler ve zarardan kaçmak için havaya yükselir. Digimon ortakları, TeslaJellymon’un bir noktada gökdelen boyutlarına büyümesiyle gerçeğe meydan okumakta aynı yolu izliyor. Sonuç olarak, serbest bırakmak ve kahramanların olağan kısıtlamalarını dramatik yollarla aşmalarına izin vermek için eğlenceli bir alıştırma.

'Digimon Ghost Game' 22. bölüm incelemesi: 'Kabus'

Bazen dinlenmek için aksiyondan bir hafta uzaklaşmanız gerekir. (Toei Animasyonu)

Hiro ve Gammamon bu bölüme pek dahil değiller, ancak sınırlı ekran süreleri hala sevimli. Hiro, diğerlerinin yardım mesajlarını almıyor çünkü telefonu şu anda Gammamon bir ısırık aldıktan sonra tamir ediliyor. Aptalca, büyüleyici ve diğer karakterlerin spot ışığında zaman geçirmelerine izin veriyor. Ayrıca, Tapirmon’dan, rüya görmeyle ilgili kendi irfan bağlantıları göz önüne alındığında mantıklı olan eğlenceli bir dönüş görünümü elde ediyoruz.

Bitirmek ve ileriye bakmak

'Digimon Ghost Game' 22. bölüm incelemesi: 'Kabus'

Bir sonraki bölümün ne olduğu kimin umurunda? En azından sabırsızlıkla bekliyoruz. (Toei Animasyonu)

Sonuç olarak, bu oldukça keyifli bir bölüm. Özellikle yeni veya beklenmedik bir şeye yol açmaz, ancak tüm oyunculara tatmin edici şekillerde parlamaları için bazı anlar verir. Sanat da baştan sona güzel ve savaş sahnesi iyi yapılmış. Gelecek haftayı sabırsızlıkla beklediğim bir bölüm daha olduğu için çok heyecanlıyım.