android: Android 13 nasıl daha iyi mobil oyun deneyimleri sunabilir?

Google artırması muhtemeldir mobil oyun ile deneyim Android 13. Yeni keşfedilen bir kod Geliştirici Önizlemesi ile ilgili Android 13 kullanıcıların ilk oyun yükleme ekranına daha az bakmak zorunda kalacağına dair ipuçları. XDA Developers tarafından hazırlanan bir rapora göre, gelecek işletim sisteminin en son önizlemesinde GameManager API’sine yeni bir yöntem eklendi. SetGameState adlı yeni yöntem, bir oyunun mevcut durumu ve şu anda başka bir şey yükleyip yüklemediği hakkında platforma bilgi vermesini sağlayacak. Bu, CPU kullanımına öncelik vererek oyunun daha hızlı yüklenmesine yardımcı olacak ve ayrıca daha iyi bir genel performans sunması bekleniyor.
Android 13’te bulunan oyunlar, bu yöntemi kullanarak kesintiye uğrayıp uğramayacağını sisteme aktarabilecek. Bu özellik, geliştiricilerin oyun kaynakları, varlıkları ve daha fazlasını yüklerken cihaza CPU performansını artırmasını ve parazitleri kontrol etmesini söylemesine olanak tanır. Bu yükseltme, bir oyunun yükleme süresini doğrudan etkileyebilir ve çoğu durumda kaynakların yüklenmesi oyunu yavaşlattığı için genel deneyimi önemli ölçüde iyileştirebilir. Bu özelliğin ayrıca sahneler veya sekanslar arasındaki geçişleri daha da kolaylaştırması muhtemeldir.
Android 13’teki yeni özellik, geliştiricilere daha gelişmiş grafikler oluşturma yeteneği sunacak ve ayrıca oyunlarının nasıl göründüğü üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayacak. Google’ın yaklaşmakta olan platformu, oyun performansında önemli artışlar bile sunabilir ve geliştiricilerin oyunlarının daha da iyi görünmesini sağlar.
Bu arada, birkaç Android üreticisi, oyun yüklemesini iyileştirmek için daha fazla CPU ve GPU kaynağı tahsis etmek gibi çeşitli optimizasyonları zaten uygulamaya koydu. Raporda ayrıca Google’ın Vendor Test Suite’e (VTS) oyun yükleme modunu Android 13 ve sonraki sürümlerle başlatılan tüm cihazlar için zorunlu hale getirecek bir test eklemeyi düşündüğü öne sürülüyor. Ancak teknoloji devi, bu özelliği tüm üreticiler için zorunlu hale getirme konusunda resmi bir açıklama yapmadı.

See also  Engage in intense multiplayer battles across the galaxy