Tereddüt Etmeden Satın Alabileceğiniz 4 Süper Şarjlı Teknoloji Hissesi

Tutarlı satış artışı, yakın yatırım tarihindeki en iyi performans gösteren hisse senetlerinden bazıları için ayırt edici bir özellik olduğunu kanıtladı. Bu genellikle yatırımcıların, para şeklinde olumlu sonuçlar gösterebilen ve her zaman paralarının karşılığını en iyi şekilde almaya çalışan şirketlerle kendilerini güvende hissetmelerinden kaynaklanır.

Bazen, aynı şekilde, birçok yüksek büyüme gösteren hisse senedi, daha yavaş büyüyen ancak “daha ucuz” emsallerine kıyasla “pahalı” değerlemeler nedeniyle göz ardı edilir. Ancak bugün, son zamanlarda indirimli fiyatlarla yatırımcılara yüksek büyüme potansiyeli sunan ve onları hemen dikkate almaları gereken aşırı yüklü büyüme hisseleri yapan dört şirkete bakacağız.

Bir dizüstü bilgisayarda çizelgeleri inceleyen kişi.

Görsel kaynağı: Getty Images.

roblox

Gittikçe daha fazla vızıldayan metaverse’de halihazırda ücretsiz nakit akışı üreten birkaç saf oyundan biri olarak faaliyet gösteriyor, roblox ( RBLX -%5.80 ) geçen yıl halka açılmasına rağmen, gelişmekte olan endüstride ağır bir emektar gibi hissediyor.

Günlük 54 milyondan fazla aktif kullanıcı (DAU) ile aynı adı taşıyan platformda sanal dünyaları keşfeden Roblox, 2021’de %108 büyümeye eşit olarak yaklaşık 2 milyar dolar gelir kaydetti. Ayrıca bu satışlar, artan 550 milyon doların üzerinde serbest nakit akışı yarattı. 2021’de %36.

Bu artan nakit üretimi ve düşen hisse fiyatı nedeniyle Roblox, tarihinin en düşük fiyat-serbest nakit akışı (P/FCF) oranlarından birine ulaştı.

RBLX Fiyatından Ücretsiz Nakit Akış Tablosuna

YCharts tarafından RBLX Fiyatından Ücretsiz Nakit Akışına

Analistler 2022 için ortalama %59 gelir artışı beklerken, 38’lik bu P/FCF özellikle umut verici görünüyor. Ne zaman bir hisse senedinin öngörülen büyüme oranı, P/FCF’sinden daha yüksekse, gözüme çarpar ve büyümeyi adil bir fiyatla temsil eder.

Yatırımcılar için henüz en iyisi olan Roblox, dünyanın en tanınmış şirketlerinden bazılarıyla büyük ölçekli marka ortaklıklarına girmeye başlıyor. Bu ortaklıklar büyüdükçe ve Roblox markaları platformuna çektikçe, bu yeni gelir akışı mevcut abonelik planları ve Robux (sanal para birimi) satışlarıyla güzel bir şekilde eşleşmelidir.

See also  Minkoff, Roblox'ta Canlı Yayınlanan Esports Etkinliğini Ön Plana Çıkaran Oyun Dünyasına Daldı

Bu opsiyonellik ve nispeten ucuz büyüme beklentileri sayesinde, Roblox, riske toleranslı her portföy için süper yüklü bir potansiyel sunar.

kalabalık grev

Güzel ve basit misyonuyla faaliyet gösteren “İhlalleri durduruyoruz” kalabalık grev (CRWD) -%1.93 ) uç nokta tespit ve yanıt (EDR) sağlayıcıları arasında hızla pazar lideri haline geldi – şu anda pazarın %14’üne sahip.

Yapay zekaya dayalı siber güvenlik platformu ve artan sayıda modülü tarafından yönetilen CrowdStrike’ın teklifleri, Fortune 100’ün 65’i ve Fortune 500’ün 254’ü tarafından kullanılmaktadır. Daha büyük kurumsal pazardan bu hızlı alımla, CrowdStrike’ın hisse fiyatı neredeyse halka açılmasından bu yana üç yıldan kısa bir sürede dört katına çıktı.

Bu büyük kurumsal müşteri tabanına rağmen, büyüme beklentileri her zamankinden daha güçlü görünüyor – özellikle de dolar bazında net tutma oranı (DBNR) %124’lük. DBNR, bir yıldan diğerine (müşteri kaybı dahil) mevcut müşterilerin şirkette ne kadar harcama yaptığını ölçer.

%120’nin üzerinde bir DBNR’nin sağlıklı büyüme göstermesiyle, CrowdStrike’ın bu işaretin 16 ardışık çeyrek üzerinde olması cesaret verici. Yatırımcılar için henüz en iyisi olan bu güçlü elde tutma rakamları, CrowdStrike’ın 2022’deki %69 satış büyümesi ve %30 serbest nakit akışı marjları ile iyi eşleşiyor.

Yönetim, 2026 yılına kadar yıllık en az 5 milyar dolarlık yinelenen gelir için rehberlik ederken, özellikle muazzam nakit yaratma kabiliyeti göz önüne alındığında, CrowdStrike bugünün fiyatlarında bir pazarlık olabilir.

Airbnb

“Herkesin her yere ait olabileceği bir dünya yaratma” hedefiyle hareket eden, Airbnb (ABNB -0.67% ) hızla günümüzün her yerden çalışma ortamının ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

2021 yılında 46,9 milyar dolarlık rekor brüt rezervasyon hacmi ve 6 milyar dolarlık gelir kaydeden Airbnb, bu rakamları 2019’da pandemi öncesi seviyelere göre sırasıyla %23 ve %25 oranında artırdı. şirket, 2021 yılında 2,1 milyar dolarlık serbest nakit akışı sağladı; bu, 2020’deki eksi 667 milyon dolara göre belirgin bir gelişme.

See also  Roblox could see weakness in wake of Snap's disappointing outlook (NYSE:RBLX)

Bu muazzam nakit yaratan hünerini sergilemesine rağmen, Airbnb’nin hisseleri ilk halka arz fiyatından sadece biraz yükseldi.

Şimdi 49 kat serbest nakit akışıyla işlem gören yönetimin, yaklaşan ilk çeyreği için yıldan yıla %60 büyüme rehberliği, beklenen büyüme için ilgi çekici bir değerlemenin altını çiziyor – tıpkı Roblox gibi.

Yatırımcılar için bu iyi habere ek olarak şirket, “Ev Sahipleri Tarafından Mümkün” pazarlama kampanyasının anında temettü ödediğini duyurdu. Airbnb, reklamları gören ülkelerde, müşteri trafiğinde 2019’un 4. çeyreğine kıyasla %20’lik bir artış ve aynı zamanda barındırma açılış sayfasının trafiğinde %40’lık bir artış yaşadı.

Dünyanın herhangi bir yerden yaşama ve çalışma konusundaki doymak bilmez iştahı sayesinde, Airbnb’nin yatırımcılar için uzun vadeli büyümenin temel itici gücü olmak için 4 milyon ev sahibini büyütme becerisine bakın.

Serbest pazar

Geçen yıl fiyatta %30’luk bir düşüşün ardından Latin Amerika e-ticaret ve fintech uzmanının hisseleri Serbest pazar ( MELI -6.64% ) büyüme odaklı yatırımcılar için çekici görünmeye başlıyor.

2021’in 4. çeyreği için yıldan yıla %74 gelir artışı kaydeden MercadoLibre, fiyat/satış (P/S) oranında büyük bir düşüş yaşadı.

MELI PS Oran Tablosu

YCharts tarafından MELI PS Oranı verileri

Şimdi beş yıldan uzun süredir görmediği bir P/S’de işlem gören şirketin hızlı büyümesi, onlarca yıllık bir zaman ufku olan yatırımcılar için mükemmel bir fırsat gibi görünüyor.

Bunun da ötesinde, serbest nakit akışı pozitif kalırken MercadoLibre’nin brüt karı büyümeye devam ediyor – bu, işin bir yıl öncesine göre daha ucuz olduğu ve aynı zamanda daha güçlü hale geldiği anlamına geliyor.

MELI Serbest Nakit Akış Şeması

YCharts tarafından MELI Serbest Nakit Akışı verileri

MercadoLibre için bu ücretin başında, 40 milyondan fazla kullanıcısıyla övünen popüler e-ticaret operasyonları ve şimdi kendi başına 34 milyon kullanıcıya ulaşan fintech işi (Mercado Pago) yer alıyor. Latin Amerika versiyonuna benziyor eBay ve PayPal 2014 yılında ayrılmadan önce MercadoLibre, toplam 82 milyon üyesi için eksiksiz bir ekosistem inşa ediyor.

See also  Should Disney Buy Roblox as a Metaverse Play?

Mercado Pago olgunlaşmaya devam ederken, MercadoLibre’nin ileriye dönük opsiyonelliği konusunda heyecanlanmak için PayPal’ın son beş yıldaki başarısına bakmak yeterlidir.

Şimdi, çift yönlü büyüme atağı ve azalan P/S sayesinde MercadoLibre’yi uzun vadede satın almayı ve elde tutmayı düşünmek için harika bir zaman gibi görünüyor.

Bu makale, bir Motley Fool premium danışmanlık hizmetinin “resmi” tavsiye pozisyonuna katılmayabilecek yazarın görüşünü temsil etmektedir. Biz rengarenk! Bir yatırım tezini – kendi tezimizi bile – sorgulamak, yatırım hakkında eleştirel düşünmemize ve daha akıllı, daha mutlu ve daha zengin olmamıza yardımcı olacak kararlar almamıza yardımcı olur.