‘Wordle’ en uygun başlangıç ​​kelimesini onaylar

bu New York Times oynarken kullanılacak en iyi açılış kelimesini onayladı Dünya.

Oyun Ekim 2021’de piyasaya çıktığından beri, bir oyuna başlarken kullanılacak en uygun kelime hakkında birçok spekülasyon yapıldı. Bir matematikçi 12.000’den fazla kelimeyi test etmek için otomatik bir bot oluştururken, çevrimiçi şehir efsanesi, sesli harfleri nedeniyle ‘Irate’ veya ‘Salet’ gibi kelimelerin en iyisi olduğunu öne sürüyor.

Yine de, New York Times, WordleBot’larını yaratırken, başlamak için en iyi yer olarak “Crane”i buldu. “Crate”, “Slate”, “Slant” ve “Trace” de “Lance” gibi çok iyi tahminler. ‘Carte’, ‘En Az’ ve ‘Trice’.

Ancak, ‘Vinç’ hiçbir zaman sorunun gerçek cevabı olmadı. kelime.

Çalışmalarını anlatan, New York Times dedi ki: “WordleBot olası 2.309’u çözüyor kelimeler normal modda ‘Crane’ ve zor modda ‘Dealt’ ile başladığında en az sayıda tahmin kullanarak”, bir versiyonu kelime Burada “açıklanan herhangi bir ipucu sonraki tahminlerde kullanılmalıdır. “

“Bu, internetin çeşitli yerlerinde insanların ‘Kızgın’, ‘Salet’ veya ‘Yükselt’ gibi kelimelerin en iyi açılış olduğunu iddia ettiğini gören bazı okuyucuları şaşırtabilir. Gerçek şu ki, bu tam olarak nasıl oynadığınıza ve bir insan mı yoksa bir bilgisayar mı olduğunuza bağlı” diye devam etti.

WordleBot’un “İngilizce konuşanlar arasında daha yaygın olan yaklaşık 4.500 kelimeyle sınırlı – sorunu çözmek için farklı algoritmaların farklı yaklaşımlar aldığını açıklamaya devam ediyorlar – bir yazılım parçasının ‘Voema’ gibi kelimeler önermesi özellikle yararlı görünmüyordu. , ‘Cusso’, ‘Skatt’ veya ‘Zebub’.”

“Bütün bunların dışında, bir bilgisayar için mükemmel açılış kelimesinin sizin için mükemmel açılış kelimesi olmadığını belirtmekte fayda var. WordleBot, hafızasında depolanan 2.309 çözüm hakkında mükemmel bilgiye sahiptir. Muhtemelen yapmazsın. Dolayısıyla bot, belirli bir tahminden alacağı en uygun yolu tam olarak biliyor olsa da, sizin bilmemeniz ve farklı bir tahminin sizi cevaba götürmesi daha muhtemel olabilir.”

See also  Phil Spencer Congratulates Team Xbox Members On Their New Awards

“Daha da önemlisi, zor modda oynamadığınız sürece, her oyun kelime önce hangi kelimeyi seçerseniz seçin çözülebilir. Öyleyse devam edin, ‘Fuzzy’ ile başlayın, sizi durdurmayacağız.”

Tabii ki, çözmenin en kolay yolu kelime sadece çözümü okumaktır – bugünün cevabı için burayı kontrol edin.

Öte yandan Games London başkanı Michael French, metaverse de dahil olmak üzere oyunun tüm yönlerinde çeşitliliğe duyulan ihtiyaç hakkında konuştu.

Oyun endüstrisinin sektördeki çeşitliliğin iyiye gittiğini söyleyen bir nüfus sayımının ardından geldi… ama sadece yavaş.