Fortnite Creative’de Mystery at Croft Manor’da nasıl oynanır?

Fortnite içeriğinden keyif almanın yeni ve yenilikçi yollarını oluşturmak ve aynı zamanda özel duyuruları teşvik etmek için şirketlerle ortaklık kurmaktan korkmaz. Lara Croft’un malikanesi geri döndü Fortnite v20.10 güncellemesinin bugün erken saatlerde yayınlanmasından kısa bir süre sonra yeni bir oyun duyurusu öncesinde.

The Mystery at Croft Manor, Alliance tarafından oyunun Yaratıcı modunda yapılmış bir bulmaca seviyesidir. Bu yeni modda oyuncular malikaneyi aramakta ve içinde barındırdığı sırları açığa çıkarmakta özgür olacaklar. Tabii ki, oyuncuların bunu yapmak için haritanın etrafında bulunan yapboz parçalarını bulmaları gerekecek.

Lobiden sonra malikaneye ilk geldiğinizde, kahyanın sizin için masaya bıraktığı notu okuyun. Neler olduğu anlatıldıktan sonra, sizi kütüphaneye götürecek yeşil bir alev yolu belirecek. Kütüphaneye girdikten sonra, bir köşeye gizlenmiş yapboz parçasını bulmak için kutulara tırmanın. Ardından, aşağıdaki gizli girişin kilidini açmak için odanın ortasındaki kolu çekeceksiniz.

Yayı alın ve kitaplıkların arasından yeni yola çıkın. Açık zindan görünümlü bir alana gelene kadar arka koridoru takip etmeye devam edin. İlk önce, kafesi tutan dört cıvatayı aşağıdaki suya düşürmeniz gerekecek. Ardından, Grappler’ı içeri alın ve önünüzdeki kapıdan girmek için kullanın. Kolu çekin ve hemen altınızda bir kapı açılacak.

Ardından, bazı sivri arazilerin üzerinde bir dizi platformdan geçmek için Grappler’ı kullanmanız gerekecek. Oyuncu bir hata yapar ve düşerse, yeniden başlamak zorunda kalırlar. Boşluğu geçtikten sonra, bazı tünellerden kaymaya hazır olun. Sonunda, bir açıklığın ortasında bir yapboz parçası olacak.

Bir sonraki odada çözmeniz gereken, zemindeki farklı renkli dairelerle gösterilen dört ayrı bulmaca var. Bir bulmacayı tamamladığınızda, ilgili slaytta bir topun yuvarlandığını göreceksiniz.

Bu dört farklı bulmaca, oyuncudan şunları yapmasını ister:

  • Sarı sütunları takip ederek tuzaklarla dolu bir mayın tarlasında koş
  • Lav üzerinde dar bir platform yolunu geçin
  • Odadaki dört meşaleyi de yakın
  • Duvarlardaki tüm plakaları vur
See also  Fortnite Sezon 2'de Yumurta Atarları ve Zıplayan Yumurtalar nerede bulunur?

Dört bulmacayı da tamamladıktan sonra kalıntı odası açılacaktır. Çift tabancaları alın ve yükseltilmiş platformdaki mücevherle etkileşime geçin. Hazırlıklı olun çünkü bir düşman sürüsü ortaya çıkacak ve size saldıracak. İlk dalgada hayatta kalabilirseniz, platformda bir minigun ortaya çıkacak ve düşmanlarınızı biçmeyi çok daha kolay hale getirecek.

Golden Relic Keeper’ı yendikten sonra, uzay benzeri garip bir alana girmek için bir platformun ortasından geçeceksiniz. Önünüzdeki koridora atlayın ve bir sonraki bulmacanıza kaymaya başlayacaksınız. Ardından, çıkışa doğru koşmadığınız sürece zemini çok hızlı kaybolan bir koridordan geçmeniz gerekecek.

Sırada, kendinizi diğer tarafa atmak için Impulse Grenades kullanmanızı gerektiren bir bulmaca var. Bu çok zorsa, girişin yakınında atlamak için bir seçenek var. Bundan sonra, sizi seviyenin bir sonraki bölümüne fırlatan bir atlama tahtasına çarpmadan önce biraz daha platform yapacaksınız. Ardından görevi tamamlamak ve Croft Malikanesi’ne geri dönmek için lama mücevherini kaide üzerine yerleştirin.

Sekiz yapboz parçasının tümünü toplayan oyuncular, klasiklerden birinden topluluk arasında sürekli bir şaka olan “Dondurucudaki Winston” Paskalya yumurtası ile gizli bir alanın kilidini açacak. Mezar yağmacısı oyunlar.

Epic Games, bu seviyeyi oluşturmak için ilk olarak geçen Mart ayında Alliance ile ortaklık kurdu. Bu sabah, güncellemeyle birlikte tekrar öne çıkması biraz kafa karıştırıcıydı. Ancak Epic, State of Unreal sunumu sırasında ortaya çıkan özel bir nedene sahipti.

Epic, yeni bir Mezar yağmacısı oyun, Epic’in oyun oluşturma yazılımının en yenisi olan Unreal Engine 5 üzerinde geliştirilmektedir. Resmi Mezar yağmacısı Kısa bir süre sonra Twitter hesabı videoyu paylaştı.

Epic, motoru yeni nesil Lara Croft’un mirasını oluşturmak için kullanıldığından bu seviyeyi vurgulamak istiyor.

See also  Choreographer Challenges Fortnite’s Use of His Copyrighted Dance Moves | Weintraub Tobin