Microsoft, Almanya’da Daha Fazla Xbox Satışı Almak İçin Yeni Stratejisini Açıkladı

Xbox son derece iyi bir performans sergiliyor ve dünya çapında hayranlar buna bayıldı. Konsolun satışları istikrarlı bir şekilde artıyor ve Microsoft bu satışları artırmak için her zaman gelişmiş ve daha iyi stratejiler yerleştiriyor. GamesIndustry.biz’in verilerine göre Şubat ayında Xbox, AB pazarında tarihinde ilk kez PlayStation’ı geride bıraktı. Bununla birlikte, Almanya da dahil olmak üzere bazı AB ülkelerinde satışlar hala büyük sıkıntı yaşıyor. Almanya, AB için en büyük pazarlardan biri ve Microsoft görünüşe göre daha fazla müşteri kazanmak için benzersiz bir strateji kullanıyor.

Xbox Series S Döviz Kurları
Almanya’da Xbox Series S Döviz Kurları

Bugün erken saatlerde Microsoft, GameStop ile işbirliği içinde Almanya’daki insanların eski Xbox konsolları veya diğer konsolları karşılığında bazı ek ücret karşılığında yepyeni bir Xbox Series S alacağını duyurdu. Teklif, Paskalya’nın özel günü içindir ve 8 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar sürecektir. İlk başta, bu, insanların yeni bir Xbox Series S alması için iyi bir anlaşma gibi görünebilir, ancak çok daha fazlası.

Xbox One X için oyuncular 49 € ödeyecek, ancak PlayStation 4 için yeni bir Xbox Series S almak için ek olarak sadece 19 €’ya ihtiyaçları var. Bunun ana nedeni Sony’nin yeni oyunlarıyla uyumluluğu ve insanlar yine de gelecek oyunları oynayabilir Oyunlar PlayStation 4’te. Genel olarak, oyuncular Microsoft ve GameStop’tan gelen anlaşma konusunda son derece olumlu ve bazıları eski konsollarını yükseltmeyi dört gözle bekliyor.

Tabii ki, Microsoft’un varsayılan stratejisi, Team Green’e katılmak için daha fazla oyuncu kazanmak. Almanya, diğer bazı ülkelerle birlikte geçmişte Xbox konsollarını biraz ihmal etti ve şirketin Alman pazarında Xbox konsolları için özel bir baskıya ihtiyacı var. Oyunculara eski konsolları, hatta PlayStation konsolları karşılığında ucuza Xbox Series S konsollarına sahip olma şansı veren bu strateji, Microsoft’un Almanya’daki satışlarını artırma bileti olabilir. Bununla birlikte, bu borsa satışlarının nasıl performans göstereceği henüz görülmedi, ancak umut verici görünüyor.

See also  Game XVII: Royals at White Sox