Çocuklarıyla oynamak isteyen ebeveynler için Fortnite ipuçları

Merhaba. Benim adım Jean, 37 yaşındayım ve oynuyorum. Fortnite. Bazen, aralar ve gençler arasında popülerliği ile bilinen bir video oyunu oynadığımı kabul etmek garip geliyor. Ama ben de onlarla aynı sebepten dolayı seviyorum: benzersiz oyun mekaniğine ve hiç bitmeyen iyileştirme yollarına sahip sağlam bir nişancı. Ve çocuklarınız benimki gibi oynuyorsa veya başlamak istiyorsa, birlikte oynamak çok eğlenceli olabilir.

Bahsedilen, Fortnite yüksek beceri tavanına sahip bir oyundur ve hem ebeveyn hem de yepyeni bir oyuncu olarak, siz ve çocuklarınız birlikte ilk düşüşü yapmadan önce bilmek isteyeceğiniz bazı şeyler vardır.

Nedir Fortnite?

Fortnite PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve Android cihazlarda bulunan, oynaması ücretsiz bir battle royale oyunudur. Battle Royale, aynı haritada gezinen gerçek oyunculardan oluşur; silahlar, sağlık, yükseltmeler ve kalkanlar aramak; ve sadece bir oyuncu (veya takım) kalana kadar savaşmak. Oyun boyunca, bir fırtına unsuru haritayı küçülterek oyuncuları daha da yakınlaşmaya zorlar, böylece galip taçlanana kadar savaşmak zorunda kalırlar.

En popüler battle royale oyunları, örneğin Fortnite, Görev Çağrısı: Warzoneve Apex Efsanelerinişancıdır, ancak bu türdeki bazı oyunlar diğer silah sistemlerini kullanır. büyü bozmaörneğin, savaş için silahlar yerine büyü kullanır. Ne yapar Fortnite benzersiz, yapı mekaniğidir. Çoğu battle royale oyununda, oyuncular manzarayı siper olarak kullanmak zorundadır. Ama içinde Fortnite, oyuncular hem koruma hem de savaşmak için kaleler, kuleler ve tüneller oluşturmak için kendi düzenlenebilir duvarlarını, zeminlerini, konilerini ve rampalarını inşa edebilirler. Oyunun popülaritesinin büyük bir nedeni. Her ikisi de hala kritik olsa da, yalnızca akıllı konumlandırmaya ve sağlam hedefe güvenmek yerine.Fortnite Oyuncular, zorlu “zafer zaferini” kazanmak için hem hücumda hem de savunmada binayı kullanırlar.

İnşa etme, ana oyunun önemli bir bileşeni olmasına rağmen, Fortnite yakın zamanda, oyunun o kısmıyla ilgilenmeyen oyuncular için inşa edilmeyen özel bir seçenek eklendi. Bu modda turnuvalara bile ev sahipliği yaptılar, bu yüzden bir süredir olması gereken bir seçenek.

Dır-dir Fortnite çocuklar için uygun mu?

Bu, her ebeveynin çocuklarının yaşlarına, kişiliklerine ve rahatlık seviyelerine göre kendileri için karar vermesi gereken bir sorudur, ancak bu kadar çok gencin oyunu oynamasının bir nedeni var. Her şeyden önce, oyun rakipleri vurmak ve ortadan kaldırmak üzerine kurulu olsa da, grafik tarzı eğlenceli ve saçma. Oyuncular oyuna Peely adlı dev bir muz veya Marvel ve DC’deki bir düzineden fazla süper kahramandan biri veya yüzlerce başka saçma karakterden biri olarak yüklenebilir – ancak bu süslü görünümleri satın almanız gerekecek. Oyunda ayrıca arkadaşlarınızla dans edebilir, bir tavuk taşıyarak havada süzülebilir, bir dinozorun sırtına binebilir ve hatta hız yapan bir köpekbalığının arkasında su kayağı yapabilirsiniz.

See also  Raporlanan ve resmi olarak kabul edilen sorunlar ve hizmet kesintisi

Oyuncular elendiğinde, kan, çığlık veya mermi çarpma sesleri olmaz ve daha gerçekçi dövüş oyunlarında olduğu gibi yerde vücut kalmaz. Yenilen oyuncu basitçe ortadan kaybolur ve ganimetlerini düşürür. Şiddet içeren bir video oyunu için, dikkate değer ölçüde az şiddet vardır, bu yüzden 6 yaşındaki çocuklarıma sınırlı bir şekilde oynamamı izlemelerine izin verdim.

[Related: What I wish I knew before playing Minecraft with my kids]

Çocuklar için en şüpheli içerik, çok oyunculu modlardan geliyor. Oyuncular, arkadaşlarıyla oyunlara yüklenebilir ve birbirleriyle konuşabilir, ancak arkadaşları açık değilse, konuşabilen rastgele insanlarla çok oyunculu modlara da yüklenebilirler. Şimdi, bu çok eğlenceli olabilir – yıllar sonra hala birlikte oynadığım çevrimiçi insanlarla tanıştım. Ancak internetteki diğer topluluklar gibi bazı oyuncular da zehirli olmak için bahaneler arıyor. Yabancılar bana aşağılık, ırkçı, korkunç şeyler bağırdılar ve kesinlikle balık avlayan dolandırıcılar var.

Bunu akılda tutarak, Fortnite çocukları çevrimiçi ortamda korumayı amaçlayan çok sayıda özelliğe sahiptir. Birincisi, teknik olarak 13 yaşın altındaki hiç kimsenin hesap açmasına izin verilmemesidir (birçoğunun yapmasına rağmen). Çocuklarımın oynadığı nadir durumlarda, benim hesabımı omzunun üzerinden benimle birlikte kullanıyorlar. Fortnite ayrıca arkadaşlık isteklerini, sesli sohbeti ve oyun içi mesajlaşmayı kapatma yeteneği de dahil olmak üzere ebeveyn kontrolü ayarlarına sahiptir. Arkadaşlarıyla oynadıklarından emin olana kadar bu öğeleri kapalı tutmak iyi bir fikirdir. Çocuklarınız oyunda ve genel olarak internette özerklik kazandıkça, iyi çevrimiçi güvenlik alışkanlıkları edin. Ayrıca oyunu evin ortak alanlarında görünür durumda tutmalı ve kulaklık takarak oynamalarına izin vermemelisiniz (yine de iyi kulaklıklar oyunu kolaylaştırır). Ve çevrimiçi olarak istenmeyen veya rahatsız edici etkileşimlerin nasıl ele alınacağı hakkında konuşun.

Son olarak, çocuklarınız oyunu daha ciddiye almaya başlarsa ve rekabet etmeye ilgi gösterirse, eSports’ta Ebeveynler Koalisyonu’na (COPE) ulaşmayı düşünün. Bu, ebeveynlerin oyunun sunduğu fırsatları daha iyi anlamalarına ve çocuklarının rekabetçi oyun dünyasında gezinmelerine nasıl yardımcı olacaklarına yardımcı olmaya adanmış bir organizasyondur.

Pratik yapmak için rahat bir yol bulun

Fortnite çok eğlenceli, ancak dik bir öğrenme eğrisi ve yüksek bir beceri boşluğu var. saatleri hale, Altın Gözve Görev çağrısı çoğumuz çocukken oynadık sana pek faydası olmayacak. Benim tavsiyem, ilk bir veya iki oyununuza atlamak ve beceri boşluğunu kendiniz deneyimlemek. Bunu yaptığınızda, haritada belirtilen konumlardan birine inmekten kaçının. Bunlar çok sayıda oyuncuya sahip olma eğilimindedir ve çabucak elenirsiniz. Ara bölgelere süzülün ve bir silah ve birkaç kalkan bulun (mavi kavanozları sandıklarda veya yerde bulacaksınız).

See also  Fortnite Chapter 3 Season 3 Gameplay Trailer

Umuyoruz ki gerçek bir oyuncuyla karşılaşmadan önce oyun lobilerini dolduran, muhtemelen sizi hızlı ve kafa karıştırıcı bir şekilde ortadan kaldıracak bir veya iki AI oyuncusu bulacaksınız. Bir oyuncunun kaç kez tamamen etrafıma bir kutu yapıp önümde olduklarını düşünürken beni arkadan vurduğunu sayamam.

Ne yazık ki, kötülerin bile yüksek beceri tavanı nedeniyle Fortnite oyuncular, yepyeni biri olarak atlamak ve başarılı olmak zor. İnşa etme ve düzenleme, çoğu insan için benzersiz ve alışılmadık bir mekaniktir, ancak oyunun en önemli unsurudur. Yetkin bir şekilde inşa edemezseniz, kaybedersiniz. Oyunda canlı inşa etmeyi öğrenebilirsiniz, ancak bir uygulama haritasında öğrenmek daha hızlı ve daha az streslidir.

Şuraya gidin: Ada Kodu sekmesini açın ve bir serbest inşaat harita—bunlar inşa pratiği yapabileceğiniz düşmanları olmayan geniş açık alanlardır. İşinize yarayan bir tane bulmalısınız, ancak Raider’ın Parça Kontrol Haritasını seviyorum çünkü hem serbest inşa hem de daha yapılandırılmış inşa alıştırma bölümleri var.

İlk olarak, hangi düğmeye basacağınızı düşünmeden bir duvar, rampa, zemin ve koni yerleştirme konusunda rahat olun. Alıştırma yaparken klavyenizdeki veya kumandanızdaki hangi girişin ne yapacağını değiştirmeyi düşünün. Fortnite‘nin tuş bağlantıları tamamen özelleştirilebilir, böylece kontrollerinizi sizin için en rahat olana göre eşleştirebilirsiniz. Örneğin, bina bağlarımın yarısı faremin yardımcı düğmelerinde var.

Yapıları yerleştirme konusunda rahat olduğunuzda, üç temel yapı oluşturmayı öğrenmeniz gerekir:

  • Bir kutu: zemini ve tavanı olan dört duvar (bir koni veya başka bir zemin)

  • 90: Duvarlar ve rampalar inşa ederek düşmanınızın üzerinde yükselmenin en hızlı yolu

  • Üçlü rampa: Düşmanların yok etmesi daha zor olan bir duvar, zemin ve rampa içeren korumalı bir rampa sistemi

Serbest yapı haritasında duran ve tahtadan yapılmış üçlü rampaya bakan bir Fortnite oyuncusu.
Normal bir rampa inşa edin ve bir düşmanın onu yok etmek için yalnızca bir parçayı vurması gerekir. Üçlü bir rampa yapın ve üçünü yok etmeleri gerekiyor. John Levasseur

İnşa etmek için sadece bu üç yapıdan çok daha fazlası var, ancak bunlar uzatmanıza ve hatta dövüşleri kazanmanıza yardımcı olacak. Bunlarda ustalaştıktan sonra, diğer alanlara dalabilirsiniz. Fortnite oluşturma ve düzenleme. Çocuklarınız zaten oynuyorsa, daha sonra nereye gidecekleri konusunda onlardan tavsiye isteyin. Birlikte öğreniyorsanız, YouTube en iyi arkadaşınız olacaktır. Binlerce eğitici video var, ancak en sevdiğim içerik oluşturuculardan ikisi Fortnite öğreticiler KenBeans ve Jivan’dır. Her ikisi de, temel oyun mekaniğinden profesyonellerin ne yaptığının dökümüne kadar her şeyi kapsayan videolar içeriyor. Ve oynamak için yaşıtlarınız arıyorsanız, Swearin’ adlı bir yayıncıya göz atın. Antrenmanlar, turnuvalar düzenleyen ve sadece kendi yaşlarındaki diğer insanlarla oynamaktan zevk alan yetişkin oyunculardan oluşan bir topluluk oluşturmuştur. Ben bu topluluğun biraz aktif bir üyesiyim, bu yüzden oynamakla ilgileniyorsan, beni bulmak için en iyi yer orası.

Diğer oyun modlarıyla denemeler yapın

çekirdek iken Fortnite Battle Royale modu olan oyun, bazıları resmi olarak Epic Games tarafından oluşturulan ve daha da fazlası normal, günlük kullanıcılar tarafından yapılan yüzlerce alternatif mod sunar. 15 yaşındakiler için ölmekten yorulduğunuzda, atlayın. Keşfetmek sekmesine gidin ve bazı seçenekleri keşfedin. Alıştırma haritalarından ölüm koşularına, aşağıdaki gibi popüler oyunların yeniden canlandırılmasına kadar her şey için modlar vardır. Aramızda.

Benim gibi daha küçük çocuklarınız varsa, bu yaratıcı haritalar, çocuklarınıza daha şiddetli unsurlara erişmelerine izin vermeden oyunun mekaniklerini tanıtmanın harika bir yoludur. Çocuklarımın özellikle sevdiği bir modun adı Açık Sürüş Dünyası. Tek yaptığınız bir arabaya atlamak ve etrafta dolaşmak, zıplamak ve dağlardan fırlatmak. 6 yaşındakiler veya stressiz bir oyun seansı arayan herkes için mükemmeldir.

[Related: The next generation of race car drivers started out as gamers]

Ve eğer var olmayan bir yaratıcı mod arıyorsanız, belki onu dünyaya getiren kişi siz olabilirsiniz. Her oyuncunun kendi erişim hakkı vardır. Yaratıcı vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir harita. Belki çocuklarınızın yeni favori modunu yaparsınız.

Ne kadar harcamak istediğinize karar verin

Muz Peely'yi gösteren Fortnite görünüm seçimi ekranı.
Karakterinizin görünümünü özelleştirebilirsiniz, ancak bunun için biraz para harcamanız gerekecek. John Levasseur

Bahsettiğim gibi, Fortnite oynamak için yüzde 100 ücretsizdir. Erişmek için ödemeniz gereken kilitlenebilir seviyeler veya oyun modları yoktur. Bahsedilen, Fortnite çok sayıda satın alınabilir içeriğe sahip. Oyuncular oyun için yeni görünümler (oyun içi avatarlar), hasat araçları, sırt çantaları, planörler, ifadeler, danslar ve diğer her türlü estetik içeriği satın alabilirler. Bu estetik size herhangi bir rekabet avantajı sağlamaz (en azından teoride), ancak çok eğlencelidir. Fortnite düzenli olarak yeni tasarımlar yayınlar ve DC, Marvel, Yıldız Savaşları, The Walking Deadve Kumdan tepe.

Bu estetiği, oyunun iki farklı türde daha büyük paket içeren eşya mağazasında tek seferlik olarak satın alabilirsiniz. Birincisi, her sezon veya yaklaşık olarak her üç ila dört ayda bir yaklaşık 10 ABD Doları tutarındaki Savaş Bileti olarak adlandırılan şeydir. Bu, yeni görünümlerin ve diğer içeriklerin kilidini açmak için tamamlayabileceğiniz oyun içi görevlere erişmenizi sağlar. Veya ayda 12 $ karşılığında Fortnite Ekibine katılabilirsiniz, bu da size Battle Pass’a, ek oyun içi para birimine ve üyeler için özel görünümler ve estetik içeriğe erişim sağlar.

Oyunda tamamen estetik içerik için ödeme yapmak isteyip istemediğiniz size kalmış, ancak çocuklarınızın eninde sonunda bunu isteyeceklerini bilin. Ve dürüst olmak gerekirse, oynamaya başlarsanız, sizin de cezbedileceksiniz – Ben çok daha fazla para harcadım. Fortnite Oyuna ilk aşık olduğumda düşündüğümden daha fazla.

Ne de olsa, ikimiz de dev bir muzdan kaçarken Batman’i bir stormtrooper’ı suratından vurmak için kullanabileceğim pek fazla oyun yok.

See also  Here’s How a Nifty Trick Can Help Fortnite Fans Enjoy a Mysterious 5 Trillion HP Cave