PS4’ü oluşturan 10 oyun – Reader’s Feature

PlayStation 4 PS4

Onu başarıya ulaştıran oyunlar (resim: Sony)

Bir okuyucu, bir siğiller ve PS4’teki en önemli oyunların tüm incelemelerini ve konsolun kendi nesline nasıl hükmettiğini sunuyor.

1994 yılında orijinal PlayStation ile konsol pazarına girmesinden bu yana ilk kez Sony, PlayStation 3/Xbox 360 döneminde kendini geri planda buldu.

Microsoft’un Kinect’i bir araya getirerek Xbox One’ın piyasaya sürülmesini kötü bir şekilde yanlış değerlendirerek konsolu PlayStation 4’ten daha pahalı hale getirmesi ve konsolun her zaman çevrimiçi olmasını gerektirmesiyle, Sony’ye bir açıklık verildi ve en yüksek kaliteyi üretmeye odaklanarak avantaj elde ettiler. istisnalar.

İşte PlayStation 4’ü bu kadar kritik ve finansal bir başarı haline getiren birçok oyundan sadece 10’u.

Orijinal münhasır ürünler

Ölüm Bükücü

Sektörde Hideo Kojima’dan daha yüksek bir profile sahip çok fazla insan yok ve Death Stranding (daha iyi veya daha kötüsü için) şüphesiz onun oyunu.

Death Stranding olarak bilinen felaketli bir olayın ardından, insan ırkının kalıntıları yeraltında yaşamaya zorlanır ve hayatta kalmaları, bu koloniler arasında mesaj ve malzeme taşıyan ‘hamallara’ bağlıdır. Ona tıklayanlar için, paketleri giderek daha uzak yerlere teslim etme zorluğu inanılmaz derecede bağımlılık yapabilir ve mükemmel oyunculuk ve film müziği, benzersiz, ilginç ve genellikle düpedüz çılgın arsayı mükemmel bir şekilde tamamlar.

Kan yoluyla bulaşan

FromSoftware, Dark Souls serisi sayesinde oyuncular arasında zaten oldukça itibar kazanmıştı ve Bloodborne onları en iyi geliştiricilerden biri olarak daha da sağlamlaştırdı. Her parçası, manevi halefleri kadar karmaşık bir şekilde tasarlanmış ve merak uyandıran, Bloodborne, FromSoftware şablonunu alır ve başka bir zorlu, ama bir o kadar da tatmin edici bir deneyim için mücadelenin hızını artırır.

Savaş tanrısı

God War serisi, dövüşü için her zaman nispeten yüksek bir saygı görmüştür, ancak bunun dışında oyunların onlar için pek bir anlamı yoktu. Bu yarı-yeniden başlatma, sadece zaten zevkli olan dövüşü geliştirmekle kalmıyor (büyük ölçüde parlak çok yönlü Leviathan Axe sayesinde), aynı zamanda daha önce sevilmeyen Kratos’u ilginç ve hatta kara mizahi bir karaktere dönüştürmeyi de başarıyor. Keşfedilecek sırlarla dolu güzel hazırlanmış bir dünya eklediğinizde, herhangi bir konsolda mevcut olan en iyi aksiyon macera oyunlarından birine sahip olursunuz.

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu

Bir Hırsızın Sonu, bulmaca çözme, atışmalar ve muhteşem set parçalarının yerleşik Uncharted formülüne oldukça yakındır. Birkaç ilerleme sorunu var ve silah sesi olabileceği kadar sağlam değil, ancak fantastik yüksekler birkaç düşükten daha ağır basıyor ve epik bir aksiyon macera başlığı yapıyor. Bu gerçekten serideki son oyunsa, kesinlikle uygun bir son.

Ufuk Sıfır Şafak

Horizon Zero Dawn, Far Cry gibi oyunların ortaya koyduğu olağan açık dünya formülüne kesinlikle yakın duruyor, ancak bu, Zelda: Breath Of The Wild veya Elden Ring dışındaki her şeyden daha eğlenceli bir dünya. Sadece şimdiye kadar yapılmış en iyi görünen oyunlar arasında değil, aynı zamanda savaş mükemmel. Öğreticilerden ziyade deneyim, size manzarayı dolaşan 26 benzersiz yaratığın her biriyle nasıl başa çıkacağınızı öğretiyor ve hikaye (bazı bayat diyaloglara rağmen) gerçekten orijinal ve sürprizlerle dolu.

Sonumuz 2. Bölüm

Uncharted serisi ve The Last of Us ile geliştirici Naughty Dog, PlayStation 3 döneminde güçlü bir hayran kitlesi oluşturdu ve beklendiği gibi The Last of Us Part 2 son derece iddialı bir başka oyun. Böyle bir hırs tartışmasız gelmedi ve intikam hikayesi en azından biraz rahatsız hissettirecek. Ancak, Naughty Dog’un yaptığı türden sinematik hikayeler yaratan ve geliştirilmiş oyun, çok sayıda gerçekten yoğun karşılaşmalar yaratan tartışmasız bir geliştirici yok.

Yeniden yapımlar ve yeniden yapımlar

The Last Of Us Remastered

PlayStation 3’e sahip olmayan herkes için, konsolun tartışmasız en iyi oyununun bu HD remaster’ı önemli bir satın almaydı. Ellie ve Joel’in bir zombi kıyameti tarafından yok edilen bir dünyada hayatta kalmak için savaşan hikayelerini takip eden The Last Pf Us, sinematik hikaye anlatımı ve son derece gergin oynanışın neredeyse mükemmel bir karışımına sahip son derece iddialı bir oyun ve beni büyüledi. şok edici bir finale açılıyor.

Heykelin gölgesi

Selefi (Ico) gibi Shadow Of The Colossus, işlemlere minimalist bir yaklaşım getiriyor ve neredeyse ezici bir sakin izolasyon atmosferi yaratıyor. Oynanış açısından, temelde 16 patron savaşına iniyor ve her biri gerçekten hayranlık uyandırıyor.

Orijinal haliyle bile gerçek bir başyapıt ve bu remaster ile artık buna uygun görsellere sahip. Bu, bir kereden fazla satın almaya değer nadir oyunlardan biridir.

Final Fantasy 7 Yeniden Yapım

Çok sevilen Japon rol oyuncusunun basit bir yeniden düzenlemesinden ziyade tam bir yeniden çevrimi olan Square Enix, her şeyi yaptı ve oyunu esasen sıfırdan yeniden yaptı. Orijinal karakterlerin çoğu duruyor, ancak sıra tabanlı dövüşün ve ek yan görevlerin kaldırılması tamamen yeni ama çok keyifli bir deneyim sağlıyor. Tek gerçek olumsuz, bunun sadece birinci bölüm olması ve şu anda maceranın geri kalanını ne zaman göreceğimize dair belirlenmiş bir zaman çizelgesi yok gibi görünüyor.

PlayStation VR

Astro Bot: Kurtarma Görevi

Microsoft, PlayStation VR’a Xbox alternatifi sunmadığı için, Sony konsol pazarına sahipti ve PlayStation VR, Tetris Effect, Moss, SuperHot VR ve Beat Sabre gibi birkaç harika oyuna ev sahipliği yapıyor. Oculus Rift ve PC VR formatlarında mevcut olmaları, teknik olarak özel olmadıkları anlamına gelir, ancak Astro Bot: Rescue Mission bununla birlikte ve tartışmasız en iyisidir.

30 yılı aşkın bir süredir video oyunları oynuyorum, bugünlerde bir oyuna şaşırmam giderek daha nadir bir hal aldı ancak Astro Bot, yalnızca VR’de çalışabilecek fikirlerle hemen hemen her düzeyde bunu yapmayı başardı. Bu ekibin PlayStation VR2 ile neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyorum!

İşte karşınızda, sadece Sony’nin küçük kara kutusunda bulabileceğiniz kişisel favorilerimden 10 tanesi. Favorilerinizden herhangi birini kaçırdıysam bana bildirin!

okuyucu drlowdon tarafından

Okuyucunun özelliği, GameCentral veya Metro’nun görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Kendi 500 ila 600 kelimelik okuyucu özelliğinizi istediğiniz zaman gönderebilirsiniz, eğer kullanılırsa bir sonraki uygun hafta sonu aralığında yayınlanacaktır. Her zaman olduğu gibi [email protected] adresine e-posta gönderin ve Bizi Twitter’da takip edin.

DAHA: PS5, PlayStation 4 kadar iyi satmayacak, analiste göre

DAHA FAZLA: En İyi Beş En İyi PlayStation 4 Oyunu – God Of War’dan Uncharted 4’e

DAHA: Her 10 İngilizden 1’i PlayStation 4 sahibi

Metro Gaming’i takip edin heyecan ve [email protected] adresinden bize e-posta gönderin

Bunun gibi daha fazla hikaye için Oyun sayfamıza bakın.

See also  F1 22 announced for PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One, and PC