World of Warcraft: Wrath of the Lich King – Pandemik Bir Sistem Masa Oyunu İncelemesi

Blizzard’ın World of Warcraft franchise’ı ve Z-Man’in Pandemic serisi kendi başlarına zaten çok popüler, bu yüzden bir şekilde güçlerini birleştirseler daha da iyi olacakları mantıklı. Blizzard ve Z-Man’in World of Warcraft: Wrath of the Lich King – A Pandemic System Board Game’i, her seriden önemli unsurları alıp, her ikisinin de hayranlarının kesinlikle bayılacağı bir deneyimde birleştirdiği için durumun gerçekten de böyle olduğu ortaya çıkıyor. Aslında, Z-Man’in Pandemik serisinin bugüne kadarki en sevdiğim versiyonu olabilir ve bir denerseniz, aynı şekilde hissedebilirsiniz.

Warcraft ve Pandemic kombinasyonunu ilk duyduğunuzda, hemen mükemmel uyum sağlayacaklarını varsaymıyorsunuz ve ben de aynı kampa düştüğümü kabul ediyorum. Ancak, Pandemic’in kilit sistemleri, Warcraft dünyasının fantezi ziynetlerini güzel bir şekilde tercüme ettiğinden ve bazı durumlarda onları geliştirdiğinden, gerçeklerden daha uzak olamaz.

world-of-warcraft-pandemic-review-1.jpg
(Fotoğraf: Çizgi Roman)

İlk bakışta, canlı ve renkli bir tahta üzerinde yollarını çizen etkileyici minyatürler, 3D Icecrown Citadel ve tahtayı işgal eden Lich King minyatürü ile sunum sizi çeken şeydir. Görev ve Kahraman Sayfaları da renklidir ve daha büyük boyut, kahramanın yeteneklerini (bunları bir kez kavradığınızda çokça kullanacaksınız) ve görevin cezalarını ve ilerlemesini net bir şekilde aktarmanıza olanak tanır. Sağlığınızı işaretlemek için kullanılan kaydırıcılar, onları biraz hareket ettirmeye başladığınızda biraz titizdir, ancak bu, bileşenlerle ilgili tek gerçek nitpick olacaktır.

Sıra size geldiğinde, diğer Pandemi oyunlarından daha geleneksel dönüş sürecini hızlı bir şekilde alacaksınız, çünkü her turda Scourge kartlarını çektikten sonra hortlaklar yerleştirirsiniz, bu da bir alanı ve bağlantılı alanları aşabilir (önceden bir salgın olarak anılırdı) eğer uzaya dördüncü bir Ghoul düşerse onlara. Ayrıca dört eylem alacaksınız ve etkin noktalarla başa çıkmak için tahtanın ötesine geçmek, bu orijinal oyunlarda olduğu kadar burada da önemlidir. Serideki önceki oyunlarla deneyim sahibi olmak, daha çabuk alışmanızı ve Lich King’in sunduğu yeni mekaniklere (benim için yaptığı gibi) kafa kafaya atlamanıza izin verecek ve bu esas olarak Görevler şeklinde.

See also  TikToker Claims That Boss Fired Him After Adding Him on Xbox
world-of-warcraft-pandemic-review-3.jpg
(Fotoğraf: Çizgi Roman)

Oyunun nihai amacı, Quest meydan okumasını tamamlayarak yaptığınız Icecrown Citadel’e yürümek ve Lich King’i devirmektir. Görevine yalnızca tahtadaki diğer üç Görevi tamamlayarak erişebilirsiniz ve bunu, yuvarlanan zarlar ve Kahraman Kartlarının bir kombinasyonu ile yapmanız gerekir. Bir Görev Eylemi gerçekleştirdiğinizde, zar atışınızdaki başarıların ve mevcut Kahraman Kartları elinizdeki eşleşen simgelerin bir kombinasyonunu parkurda ilerlemek için kullanabilirsiniz, ancak bir Görev almayla ilişkili maliyette hoş bir strateji katmanı vardır. . Her Görev Kağıdının, daha yüksek karşı vuruş veya örneğin zar rollerinizden başarıları kaldırma yeteneği gibi, kahramanın dayanması gereken farklı bir cezası vardır. Lich King o bölgedeyse (oyun boyunca hareket eder), o zaman ek bir hasar alırsınız ve bunların hepsi bir Quest Action’a bağlıdır, bu yüzden akıllı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. ve bu Görevi ilerletmeye çalışacaksanız nerede olduğunuzu.

Basitçe bir Quest’te spam yapmak sizi nakavt edebilir, ancak bu aynı zamanda tahtada taşmaya yakın bir alanı görmezden gelmeniz anlamına da gelebilir ve bu gerçekleşirse Despair pisti sayesinde yenilgiye daha da yaklaşırsınız. Ayrıca, Scourge parkuru biraz daha uzaktaysa, bu her turda yerleştirilen Ghouls miktarını ve istila edilme şansınızı artırır, bu nedenle, işler başlamadan önce bu Görevlerde daha fazla ilerlemek için riskli kararlara daha fazla eğilmeniz gerekebilir. çok elden gidiyor.

world-of-warcraft-pandemic-review-2.jpg
(Fotoğraf: Çizgi Roman)

Zorluk, oyun boyunca sabit bir hızda artar, oyunun mekaniği ile artan konfor seviyesi ile güzel bir şekilde eşleşir ve sonunda, tahtayı yönetmek ve ilerlemek için her şeyi çekersiniz, bu da kaotik bir amaca yol açar. nadiren affetmeyen final deneyimi. Elbette kaybedebilirsiniz, ancak nadiren adaletsiz hissettirir, çünkü muhtemelen umduğunuz gibi sonuçlanmayan bazı talihsiz kararlara bağlayabilirsiniz.

Daha önce bahsedilen sağlık kadranlarının yanı sıra, düzeltme gerektirebilecek fazla bir şey yok. Şimdi, gerçekleşmemiş potansiyelden bahsediyorsanız, Lich King ve Citadel’in oyuna daha fazla entegre olmaması biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Beni yanlış anlamayın, Minyatür’ün üzerinde durmasına izin vermek için kilidini açtığınızda (ve böylece oyunun geri kalanı için bir Görev Alanı olarak etkinleştirilmesi) Hisar’ın tersine dönmesini seviyorum, ancak büyük bir kısmı için deneyimleyin, sadece tahtada harika görünüyor ve hiçbir şeyi etkilemiyor. Belki de Hisar’ın etrafındaki alanlar üzerinde bir tür ek etkiye veya farklı bir alan üzerinde bir miktar döndürme etkisine sahip olmasına izin veren isteğe bağlı bir uzman kuralı olsaydı, oyunun geri kalanıyla daha alakalı olurdu. Aynı şey Lich King için de geçerli, çünkü ekstra hasar acı verici olabilir, ancak çoğu zaman kendimi onu görmezden gelirken buldum. Her ikisi de hala hoş karşılanan eklemelerdir ve oldukları gibi hoşuma gitti, ancak daha fazla öne çıkarılabilirlerdi.

See also  The House of the Dead Remake Lands on Xbox One, PS4 and PC Next Week - GLITCHED
world-of-warcraft-pandemic-review-4.jpg
(Fotoğraf: Çizgi Roman)

Bununla birlikte, World of Warcraft: Wrath of the Lich King – A Pandemic System Board Game’de gerçekten tanımlanabilir pek fazla kusur yok ve bu benim Pandemic’in en popüler versiyonum haline geldi bile. Bu, zorlu bir World of Warcraft hayranından bile gelmiyor, ancak tema, ortam ve mekaniklerin hepsi birlikte o kadar sorunsuz çalışıyor ki, yardım edemem ama geri dönüp bir kez daha denemek istiyorum. Masanın etrafındaki oyunculardan bağımsız olarak, bu her zaman elimde olan bir oyun olacak ve herhangi bir masa oyunu tutkunu koleksiyonu için kolay bir tavsiye.

Değerlendirme: 5 üzerinden 4,5

Tarafından yayınlandı: Asmodee, Z-Man Oyunları ve Blizzard Entertainment

Tarafından tasarlanmıştır: Justin Kemppainen, Todd Michlitsch, Alexandar Ortloff ve Michael Sanfilippo

Sanat Gönderen: atha kanaani

World of Warcraft: Wrath of the Lich King – A Pandemic System Board Game artık mağazalarda mevcut.