Fortnite Maker Epic Games, Ukrayna Yardımı İçin 144 Milyon Dolar Artırdı

Epic Games, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısından etkilenen insanlara insani yardım sağlayan kuruluşlar için toplam 144 milyon dolar topladı ve battle royale oyunu Fortnite oyuncularının iki haftalık bir süre boyunca harcadıkları geliri bağışladı.

Epic daha önce Fortnite’ın 20 Mart-3 Nisan’dan elde ettiği gelirin Ukrayna yardımına gideceğini açıklamıştı. Microsoft’un Xbox’ı da bu süre içinde Microsoft Store’daki tüm Fortnite içeriği satışından elde edilen net geliri bağışlayarak bu çabaya katıldı.

Epic, paranın beş kuruluşa gideceğini söyledi: UNICEF; BM’nin Dünya Gıda Programı; UNHCR, BM Mülteci Ajansı; Rusya savaşının başlangıcından bu yana Ukrayna’ya yaklaşık 200 ton tıbbi yardım gönderdiğini söyleyen bir sivil toplum kuruluşu olan Direct Relief; ve Şef José Andrés’ World Central Kitchen yemek yardımı organizasyonu.

Epic, “Ukrayna’daki savaştan etkilenen insanlar için insani yardım çabalarını desteklemek için bize katılan herkese en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. cıvıldamak Pazartesi 144 milyon dolarlık rakamı açıklıyor.

Bağış toplama çabası, V-Buck paketleri, Fortnite Ekibi, hediye edilmiş Savaş Biletleri ve gerçek parayla satılan Voidlander Paketi gibi kozmetik paketleri dahil olmak üzere iki haftalık süre boyunca Fortnite’den gerçek parayla yapılan tüm satın alımları içeriyordu. Oyun içi kozmetik ve V-Bucks kartlarının perakende mağaza satın alımları da, bu pencerede oyun içinde kullanıldıkları takdirde dahil edildi. Epic’e göre Fortnite’ta V-Bucks kullanımı hariç tutuldu.

Ukrayna insani yardım programı içerik oluşturucu kazançlarını değiştirmedi: Epic’e göre, 20 Mart-3 Nisan arasında kod kullanımından gelen tüm içerik oluşturucu iştirak ödemelerini ayrı ayrı finanse etti.

Birleşmiş Milletler, Rusya’nın ülkeye karşı yürüttüğü savaş nedeniyle Ukrayna’da 10 milyondan fazla insanın yerinden edildiğini tahmin ediyor. Buna komşu ülkelere sığınmak için ayrılan yaklaşık 4,3 milyon Ukraynalı da dahildir.