Anı Mavisi İnceleme (PS4)

Bir Anı Mavisi

Ne zaman Kırmızıya Dönmek yönetmen Domee Shi’ye Pixar kısa filmini neden ortaladığı soruldu Sırt çantası bir anne/oğul ilişkisi etrafında, o “Bu hikayeyi anlatmak için sadece sekiz dakikası vardı. Bir anne/kız hikayesi için, bunu ortaya çıkarmak için bütün bir uzun metrajlı filme ihtiyacım var.”

Herhangi bir ebeveyn ile herhangi bir çocuk arasındaki son derece özel bağı kırmak için değil, bekar bir annenin en büyük kızı olarak bu duyguyu anlıyorum. Bir anne olarak, kim bir kızı ama kendi güzel kişiliğine dönüşen kendimizin bir yansımasıdır? Sevinçleri sevinciniz, üzüntüleri üzüntüleriniz olan, varlığı bile kalbinizi patlatacak kadar şişiren biri mi? Bir kız olarak, annenden başka ilk sırdaşın ve yoldaşın kim? Size hikayeler okuyan, kendi çocukluğundan şarkılar söyleyen, annesinden çok değerli tarifleri ve masalları kendisinden önce aktaran biri mi? Gerçekten, sağlıklı bir anne/kız ilişkisi, DNA’mızda derinden kök salmış, bizi çağlar boyunca tüm annelerin atalarımızın annesi Mitokondriyal Havva’ya taşıyan bir bağdır. Kirsten Dunst’ın Marie Antoinette’in ilk doğan kızına söylediği sözler aklıma geldi: “Bir çocuk Fransa’nın oğlu olabilirdi, ama sen, Marie Thérèse, benim olacaksın.”

bir anı mavisi

Keşfedilen bu değerli ilişkidir. Bir Anı MavisiCloisters Interactive tarafından geliştirilen ve Annapurna tarafından yayınlanan, güçlü bir duygusal etkileşimli hikaye anlatımı deneyimi. Aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm büyük platformlarda mevcut, Bir Anı Mavisi kısa ama acı tatlı bir hafıza şeridinde, uzunluğuna uygun bir fiyatla yüzer. Eşzamanlı olarak Asya kodlu, ancak kendilerine dağıtılan elle elinden gelenin en iyisini yapan bir annesi olan herkesle ilişkilendirilebilen karmaşık konulara derinlemesine dalmak, Bir Anı Mavisi denetleyici kaldırıldıktan çok sonra ortaya çıkmaya devam eden güzel bir hikaye.

Bir Anı Mavisi Başından beri, mecazi ve kelimenin tam anlamıyla, kupalar ve övgüler içinde boyuna kadar başarılı bir yüzücü olduğunu öğrendiğimiz Miriam adında genç bir kadına odaklanıyor. Bir gün oturma odasında dinlenirken, eski bir radyodan nazikçe bir şarkı mırıldanır – Miriam’ın derinliklerinde uzun zaman önce gömülü olan bir şeyi çağıran bir şarkı. Müzik devam ederken, Miriam kendini suyun altına çekilmiş ve ruhunun, düşüncelerinin, duygularının ve anılarının yüzeyinin altında kendi zihninde yüzerken etrafında dönerken bulur. Bütün bunlar ağırlıklı olarak annesine ve o genç bir kızken kendisine odaklanır, ikisi kendi başlarına vururlar, kaybettikleri geleceğe yönelik kederleri ve onlarla birlikte yeni bir gelecek umarlar. Ruhu ona ne söylemeye çalışıyor?

See also  5 new mobile games to try this week - April 28, 2022

Bir Anı Mavisi

Gibi Bir Anı Mavisi nispeten kısa bir deneyim (en fazla 1-2 saat), hikayenin çoğunu bozmak istemiyorum; Bunun yerine, onu bu kadar etkili kılan şeylerden daha fazla bahsedeceğim. İlk olarak, estetik – kesinlikle muhteşemler. Müzik melodik ve rahatlatıcı, oyunu oynayan herkesi yatıştıracağından emin olabilirsiniz. Bununla birlikte, sanat yönetimi, bazen film ve animasyonda, ancak nadiren oyunlarda gördüğümüz bazı sonraki seviye şeylerdir. Bu sadece genel stil değil, aynı zamanda birbiriyle güzel bir şekilde harmanlanan iki ayrı stil olduğu gerçeğidir – Miriam’ın bugününü temsil eden CGI ve geçmişinin bir vizyonunu temsil eden geleneksel elle çizilmiş animasyon. Kesinlikle göz kamaştıran göz alıcı renklerle tamamlayın, her karenin Bir Anı Mavisi bir ekran görüntüsüdür.

bundan bahsetmiştim Bir Anı Mavisi Asya kodlu, bu da çok Asyalı görünen karakterler hakkında söylemek aptalca görünüyor; Bununla kastettiğim, karakterlerin belirli şeylere nasıl tepki verdiği. Bunun görünür olduğu birkaç örnek olsa da, bunun benim için en büyük örneği Miriam’ın mükemmeliyetçilikle mücadelesi. Koreli-Amerikalı kocamın birlikte üzerinde çalıştığı bir şey, bu yüzden Miriam kelimenin tam anlamıyla başarısında boğulurken hemen fark edebildiğim bir şeydi. Küçük aile için fedakarlık yapmakla meşgul olduğu için yüzme toplantılarına her zaman katılmayan bir anneyle birleştiğinde, Bir Anı Mavisi Asya köklerinden ayrılamaz. Bu size kültürel olarak hitap etmiyorsa oldukça nüanslı, ancak eğer öyleyse, gördüğünüzde bir yumruk atıyor.

Bir Anı Mavisi

Bu, Asyalı olmayanların anlayamayacağı anlamına gelmez. Bir Anı Blue’s mesajlaşma; yine, bekar bir annenin en büyük kızı olarak kendimi bir anda Miriam’ın yerine koymak zor olmadı. Çocuklarının geçimini sağlamak için uzun saatler çalışan bekar bir anne başka kimleri büyüttü? Başka kim annelerimizi boşanmadan önce kaya gibi sağlam güç direkleri olarak gördü, ancak daha sonra ezici anlarda ara sıra parçalanmalarına tanık oldu? Geriye bakan yetişkinler olarak, kaçımız birbirimizin şirketinde geçirdiğimiz kaliteli zamanı memnuniyetle anarken, aynı anda acı kavgalardan ve incitici sözlerden pişmanlık duyabiliriz? Bunlar herhangi bir ırka veya kültüre bağlı deneyimler değil, gündüzleri gülen ve geceleri yalnız ağlayan, elinden gelenin en iyisini yapan, mücadele eden bekar annelerin tüm çocukları arasında paylaşılan bir anı.

See also  'Seç ya da Öl' İncelemesi: Bir Video Oyunu Bu Tek Kullanımlık Netflix Korkusunda Kafiye veya Sebep Olmadan Öldürüyor - Variety

Sessiz bir üçüncü karakter var bir hatıra mavisi, ve bu suyun kendisi. Ödüllü bir yüzücü olarak Miriam suda karada olduğu kadar rahat olmalı ve birçok durumda bu doğrudur. Annesiyle olan hassas anlarını hatırladığı gibi, su hava kadar özgürdür; ancak daha çalkantılı zamanlarda su kısıtlayıcı ve hatta şiddetlidir. Yüzme bilmeyenler için suyu (ve özellikle oyuncular için su seviyelerini) bu şekilde düşünmek mantıklı olabilir, ancak Miriam’ın bu alandaki gerçek uzmanlığını göz önünde bulundurun. Onun için çok ikinci bir şeyin aynı zamanda hareketliliğini sağlaması ve onu okyanus tabanına demirlemesi gerçeği çok şey anlatıyor.

bir anı mavisi

Oynarken annemle olan kendi ilişkimi düşünmeden edemedim. Bir Hatıra Mavisi. Boşanmadan önceki ilk yılları, kurabiye pişirmeyi, oyun oynamayı ve birlikte şarkı söylemeyi çok severdim. Ama bana çoğunlukla, boşandıktan sonra, gece geç saatlerde oturup kuruşları nerede tutacağımızı bulmaya çalıştığı zamanları hatırlattı, böylece hem masada yiyecek tutacak hem de evcil kedime bakacak kadar paramız olacaktı. Minnettar olmayı öğrendiğim Noel’i hatırladım, başlangıçta bir çift çirkin ayakkabı aldığım için üzülmüştüm ama annem sessizce “Yeni ayakkabılara ihtiyacın var ve tüm gücüm bu kadardı” deyince hemen sustum. İlk gençlik yıllarımda yaptığımız kavgaları düşündüm, ardından gençliğimin sonlarındaki pişmanlıkları. Ama en çok, Bir Anı Mavisi Beni anneme o zamanlar olduğu gibi – küçük bir kız olarak değil, yetişkin bir kadın olarak – sahip olduğum mercekten bakmaya zorladı ve bir annenin kızına olan koşulsuz sevgisinin en değerli, güzel ham ve Bu dünyanın asla bilemeyeceği sağlıklı güç, genç bir kızın annesine duyduğu saf ve masum sevgiyle binlerce kez pekiştirildi.

Deneyimin ne kadar inanılmaz olduğunu (ve bunu yazarken hala hıçkıra hıçkıra hıçkıra ağladığımı) göz önünde bulundurarak bunu söylediğim için kendimi kötü hissediyorum, ama hareketli hikayeye rağmen, Bir Anı Mavisi muhtemelen en iyi PC’de deneyimlidir. Bunu söylüyorum çünkü PS4 denetleyicilerinde hassasiyet biraz fazla güçlüydü ve azaltma seçeneği yoktu, bu nedenle balık veya balon gibi küçük öğelere tıklamaya çalışmak bazen hayal kırıklığı yaratan bir egzersizdi. Gerçekten kayıt olmak yeterli değildi, ama zaman zaman akışı bozdu ve bu kadar duygusal olarak yoğun bir başlıkla, bu çok yazık. Yine de söylendiği gibi “A Memoir Blue’yu deneyimlemek daha iyi PS4’te bunu hiç yaşamamış olmaktansa” (ya da böyle bir şey).

See also  Seven of the 10 most-played mobile games employ bots

Bir Anı Mavisi bir annenin kızına olan sevgisi gibidir – bazen sessiz, bazen çalkantılı, ama kalplerimiz ağırlaştığında her şeyi kapsayan ve yatıştırıcı. Annelerimizin bizi bütün tutmak, bize daha fazlasını vermek ve kendilerine dağıtılan kartlarla en iyisini yapmak için ne kadar ileri gideceklerinin güçlü bir hatırlatıcısıdır. Bir Anı Mavisi şimdiye kadar yapılmış en iyi anne-kız ilişkilerine odaklanan oyun ve interaktif hikaye kitaplarını seviyorsanız ve hazır mendilleriniz varsa, buna katılacağınıza eminim. Şimdi izin verirsen, gidip annemi aramam gerekiyor.


Nihai Karar: 4/5

Anı Mavisi İnceleme (PS4) Ne zaman Kırmızıya Dönmek yönetmen Domee Shi'ye Pixar kısa filmini neden ortaladığı soruldu Sırt çantası bir anne/oğul ilişkisi etrafında, o "Bu hikayeyi anlatmak için sadece sekiz dakikası vardı. Bir anne/kız hikayesi için, bunu ortaya çıkarmak için bütün bir uzun metrajlı filme ihtiyacım var.” - esenlerbocekilaclama

Mevcut: PC, XBox One, Xbox Series X|S, Switch, PS5, PS4 (incelendi); Yayımcı: Annapurna; Geliştirici: Cloisters Interactive; Oyuncular: 1; Çıkış Tarihi: 24 Mart 2022; MSRP: 7,99 ABD doları

Editörün notu: Bu inceleme, yayıncı tarafından sağlanan A Memoir Blue’nun dijital bir kopyasına dayanmaktadır..