Kedi (yürüyüş) ve Fare Oyunu devam ediyor

RuPaul, George Michael'ı kanalize ediyor.

RuPaul, George Michael’ı kanalize ediyor.
Ekran görüntüsü: RuPaul’un Drag Yarışı

DeJa ve Jorgeous’un elenmesinden sonra şok ve dehşete düşen kraliçeler, yeni basılan ilk beş kişi olarak çalışma odasına geri dönerler. Willow, bu çifte elemenin tarihi doğasına dikkat çekiyor: Kısa mesafeli araba yarışı Beşinci sezonda Honey Mahogany ve Vivienne Pinay ve sekizinci sezonda Dax ExclamationPoint ve Laila McQueen’den sonraki hikaye. Birincisi, Daya daha az şaşkın. Finale çok yakın yedi yarışmacı olduğunu göz önünde bulundurarak çifte elemeyi bekliyordu. Daya şaşırmasa da, dudak senkronizasyonundan sonra ikinci ve muhtemelen kesin bir eleme hakkında dehşete düştüğünü itiraf ediyor. onu ilk kez evine gönderdi ve sezonun dudak senkronizasyonu suikastçısı. Hem Jorgeous hem de DeJa’yı kaybetmenin sürprizinden sonra, ilk beş, son dördü tahmin etmeye çalışarak hemen birbirlerini boyutlandırmaya başlar.

RuPaul çalışma odasına son zorlukla girer; aniden tatlı ve duygusal, ki bu biraz sinir bozucu, ancak taca yolculuklarını hatırlamaya başladıklarında sezonun tonundaki değişimi işaret ediyor. RuPaul, George Michael’ın “Çok korkak” Kraliçeler kendi orijinal dizelerini yazmalı ve kaydetmeli, koreografisi yapılmış bir dans rutini öğrenmeli, bir performans görünümü tasarlamalı ve bir Tic Tac sohbeti sırasında RuPaul ve Michelle’i güldürmeye ve ağlatmaya çalışmalıdır. Daya, bu haftanın mücadelesinin “kendimizi en gerçek formlarımızla ifade etmek” ile ilgili olduğunu söylediğinde bunu en iyi şekilde özetliyor.

Kraliçeler yazmaya ve tasarlamaya başlar. Willow, şarkı sözlerini paylaşmayı reddederek göğsüne yakın şeyler çalıyor. Bosco, şeytani kişiliği aracılığıyla Linda Evangelista’yı kanalize etmek hakkında soyut bir şekilde derin düşüncelere dalıyor. Angeria’nın doğal şarkı söyleme yeteneğine rağmen, rap yapmaya karar verir. Heyecanlı ama ihtimal konusunda tereddütlü görünüyor. Lady Camden, “imza” görünümü olduğunu iddia ettiği, çılgın ilhamlı bir görünüm tasarlıyor. Daya, peki, Daya her zamanki gibi nefis bir şekilde rekabetçi olmaya devam ediyor. Çalışma odasındaki enerji, herhangi birinin ilk dörde girebileceği, ancak içlerinden birinin hayallerini bitirmesi gerektiğidir.

Hepsi en iyi dört vezirin herhangi bir kombinasyonu olabileceği konusunda hemfikir olsalar da, Angeria özellikle Willow ile zirveye çıkmaya odaklanmış durumda. Bu bölüm, özellikle ikisi arasındaki dostluğu keşfetmeye yatırım yapıyor ve daha önce bahsedilmiş olsa da, dostlukları kamera dışında daha fazla gelişti ve garip bir dönüş yaptı. Bu anlatı dizisine tohum ekmek, bölümün sonunda karşılığını veriyor, en azından bir drama ve ödül duygusu sunuyor, ancak yine de garip bir ek. 14. sezonda sonsuza kadar belirli bir en iyi arkadaş grubu olsaydı, bu Angeria ve Lady Camden olurdu veya Söğüt ve Kornbread.

Tic Tac chit sohbetleri, kraliçelerin RuPaul ve Michelle’in huzurunda mizah, kalp ve alçakgönüllülük göstermeleri için gerçekten tasarlanmıştır. Bir yarışmanın röportaj kısmı gibi, her kraliçe kendilerini özgün bir şekilde sunmalı, motivasyonlarını ve engellerini ortaya koymalı ve yarışmadaki performansları üzerinde düşünmelidir. mükemmel sonra Temel içgüdü referans olarak, Bosco’nun yörüngesini tartışıyorlar. Birkaç bölüm önce neredeyse bir kenara atıldılar, Bosco’nun rekabete geri dönme kabiliyetine dikkat çektiler. Ayrıca komedi meydan okumalarında mükemmelleşerek kendini şaşırttı. RuPaul, Daya’yı ilk dördün içinde öngörmediğini ilan ederken biraz dürüstlükle başlıyor. Ancak Daya bunun olacağını biliyordu. Genel anlatımı lazer odaklı rekabet hakkındaydı ve bu dürtü ona iyi hizmet etti. Daya ayrıca bir daha yumuşak taraf, diyabet teşhisini tartışıyors, ve bu yumuşaklık sayesinde bir rakip olarak özel gücünü gösterdi. Belki de böyle bir görevde en iyisi olan Angeria, anne babasını ve travesti çocuklarını nasıl gururlandırmak istediğini tartışırken doğal cazibesini jüriyi kazanmak için kullanıyor. Willow, Daya gibi, hastalığını ve zorluklarını genişletmek için zaman harcıyor. Daya gibi Willow da çilelerden güç almış ve sürüklendiğinin ortaya çıktığını ya da karanlık bir yer olduğunu ve ölümü fethetme arzusunu paylaşmıştır. Leydi Camden, erkek kardeşinin kaybını ve İngiltere’den ayrılma nedenlerini tartışırken sohbet derinleşmeye devam ediyor.

“Podyum” için sette.

“Podyum” için sette.
Ekran görüntüsü: RuPaul’un Drag Yarışı

Çekim gününde, her kraliçe kendi iş istasyonlarında kendilerini bekleyen tasarımlarını keşfeder. Sürüklendikten sonra, Michelle ve koreograflarını bulmak için sete gelirler. Daha prova başlamadan Angeria gergin görünüyor. Aldıkları gibi Rutinin derinliklerine inen Angeria, Willow’u endişelendiren mücadeleye devam ediyor. Grup numarasını yapan Angeria çoğu hamleyi kaçırıyor ama varlığıyla bunu bir arada tutmayı başarıyor. Kraliçeler solo bölümlerini çekiyor. Willow ve Bosco, performanslarını tartışırken takla atıyorlar. Willow, Bosco’nun performans görünümünün dikkati şarkı sözlerinden olumsuz yönde etkileyeceğini umuyor. Öte yandan Bosco, Willow’un yüzünün bağlantısının koptuğunu belirtiyor (ki bu onun doğal dinlenme yüzünü merak ediyor ve “Bad Boy Baby Baby”de olduğu gibi ve ona karşı, büyük bir etki için kullanılabilir. burada). Angeria, Michelle’den Daya’nın çabucak yararlandığı bir notu kaçırdığında yeniden zorlanır. Genel olarak, müzik videosunun yapımına çok az zaman harcandı ve bu da bölüme bir kötülük gibi geldi.

Eleme gününde kraliçeler birbirleri hakkındaki ilk izlenimlerini hatırlarlar. Ana sahnede RuPaul, sezonun potansiyel olarak en kutuplaştırıcı görünümlerinden birinde podyumda yürüyor. Garip renk blokajı ve kapitone geri çağrıldı Çılgın Morfozama aynı zamanda inanılmaz.

Son dörde karar verdikleri bölüm için uygun bir şekilde, dört daimi yargıç, RuPaul, Michelle, Carson ve Ross, Her bir kraliçenin gelişimini görmüş olan eleştirilere başkanlık edin. Çok uzun bir sezonun bitişini işaret eden neredeyse törensel bir an gibi geliyor.

Kedi (yürüyüş) ve Fare Oyunu devam ediyor RuPaul, George Michael'ı kanalize ediyor.Ekran görüntüsü: RuPaul'un Drag Yarışı - esenlerbocekilaclama

“Sen Kazanan Bebeksin” Pisti.
Ekran görüntüsü: RuPaul’un Drag Yarışı

“You’re a Winner Baby” podyum teması, her yarışmacının en iyi imzalı drag’ı için bir vitrindir. 1950’lerin burlesque yıldızını kanalize eden Bosco, güzel ve markaya uygun bir görünüm sundu. Göğüs tam oturmasa da, neredeyse mükemmel bir görünümdü. Angeria’nın asimetrik katmanlı siyah görünümü hayal kırıklığı yarattı. Gösteri dramı ile katı sadelik arasında sıkışıp kalmış gibi hissediyordu ve sonunda ikisi de değildi. Yargıçlar, muhtemelen sezon sonu duygusallık atletlerinin giyilmesinden dolayı olsa da, buna şaşırmış görünüyordu. Öte yandan Daya, taç giyme elbisesine benzersiz bir bakış atarak görevi başardı. Güneyli sosyetik ve şarkı söyleyen punk’ın tuhaf bir yan yana gelmesiydi. Muhtemelen Bettie Page’den ilham alan muhteşem performans kıyafeti gibi, sadece onun giyeceği bir görünümdü. Belki de gecenin en güzel görünümüyle Lady Camden, muhteşem bir buz kraliçesiydi. Bu ve tutu görünümü, Lady Camden’in nihai formuyken neden çılgın estetikle uğraştığını merak etmemi sağlıyor. Willow, her zamanki gibi, kategoriye şok edici ve yaratıcı bir dönüş yaptı, güzel bir yarışmacı faresi olarak görünüyor.

Müzik videosunun çıkışından sonra, prodüksiyonun neden bu kadar çok dışarıda bırakıldığını merak ediyordum. Geçmiş travmaların, üzücü hikayelerin ve yapımcıların çokça yeniden anlatıldığı bir bölümde. yarışmacıların ağladığını görmek için patolojik arzu, kraliçelerin rekabet ettiğini görmek daha dinamik olurdu. Bu videoyu oluşturmak için gereken tüm çalışmalar kendi resimleriyle konuşan kraliçeler lehine kayboldu.

Yargılama üç bölüm etrafında dönüyordu: asıl meydan okuma, kraliçelerin sezon yörüngesi ve son podyum görünümleri. İkinci kategoride yargıçlar memnun, ancak Willow’un geçici ve mevcudiyetten yoksun meydan okuma performansı. Altın çubuğu ortaya çıkardıktan sonra Bosco’nun yenilginin küllerinden yeniden doğması fikrine odaklanmaya devam ediyorlar. Angeria da bu mücadelede başarılı olmadı, RuPaul “Eğlendin mi?” diye sorduğunda doğrulandı. onlar uymakson bakışını at, ama otantik gelmiyor. Üzerinde anlaşmaya varılan bir şey, Angeria’nın denge ve çekicilik yaymasıdır. Daya, görünüşe ve performansa kendi yorumunu kattığı için övülüyor. Aynı şekilde, Lady Camden’in hareket tarzı bu hafta ona en üst sıralarda yer aldı. Jüri, yarışma boyunca ve şu anki görünümünde çılgın yaratıcılığını övdü, ancak performansta bağlantısının koptuğunu gördü. Lady Camden ve Daya arasındaki sıkı yarışta, Lady Camden kazanan ilan edilir. Bosco güvende. Sezonun belki de en dramatik son iki maçında Angeria ve Willow’dan başkası yok.

Dudak senkronizasyonundan sonra arkadaşlar tekrar bir araya geldi.

Dudak senkronizasyonundan sonra arkadaşlar tekrar bir araya geldi.
Ekran görüntüsü: RuPaul’un Drag Yarışı

Bu sinir bozucu bir alt iki. Muhtemelen doğrudur, ancak bunlar en iyi rakiplerden ikisi. Erken mücadeleleri kazandılar, ancak sürekli olarak zirvede kaldılar (belki Snatch Game hariç). Bölümde daha önce tartıştıkları dostluk, dudak senkronizasyonu sırasında gerçekten gösteriliyor. Başlarken ikisi de birbirlerine göz kırpıyorlar Lady Gaga ve Beyoncé düeti “Telephone” için performans sergiliyor. Her ikisinin de koreografisi yapılmış hareketleri komedi parlaması ile birleştirme konusunda esrarengiz bir yeteneği var. Gerçek bir kazanan belirlemek zor, eşit olarak eşleştiği için, ve ikisi de ilk dördü fazlasıyla hak ediyor. Willow, RuPaul’un “herkes için altın külçeler” dediği bir kazanan olarak ilan edilmeden önce, Angeria kazanan ilan edildi. Sezonun ikinci ikili kurtarışı. Kaç tane eleme olmayan bölümden şikayet ettiğimi bilmiyorum, ama gösteri beni yanılttı: bu gerekli bir çift sav.e. Son dörtlü veya düzeltme, son beş, Angeria veya Willow… ve Bosco ve Daya… ve bu konuda Lady Camden olmadan bir anlam ifade etmiyor. Böylece Türkiye’de ilk kez Kısa mesafeli araba yarışı onun hikayesi, tacın son beş yarışması olacak.

Kaçak Gözlemler:

  • Willow’un nasıl sadece bir galibiyeti var?
  • Make-Over meydan okuması yok mu?
  • Kukla yarışmasının geri dönüşü için genç halinizin bir resmiyle konuşmayı seve seve değiştiririm.
  • Bu sezondan bir çıkarım, gerçek yıldızın kamera çalışması olabileceğidir. Müzik videosu bunu daha net hale getirdi, ancak bu sezon kamera yerleşimi ve hareketiyle ilgili birçok deney var.
  • Daya’nın okuma yarışmasında o kadar iyi olmaması garip ama Lady Camden’a “dişi gremlin” demesi sezonun en iyi okumasıydı.
  • Yapımcılardan birine “kader” dendiğini mi düşünüyorsunuz, çünkü Bosco altın külçesinin anlamlı olmasının tek yolu bu.
  • Final sadece Snatch Game – 2. Raunt olmalı
  • İlk dördüm kaldı: Angeria, Bosco, Daya ve Willow. Leydi Camden’ın da orada olmasından eşit derecede mutluyum.

See also  Dodgers - Reds Game II sohbeti