Texas State hücumu, yeni oyun kurucuların ilk bahar maçında parlıyor

SAN MARCOS – Texas Eyaleti futbol takımı, Cumartesi günü yaptığı yıllık Maroon ve Gold hücumuyla bahar antrenmanını hücumun savunmayı 23-4 yenerek tamamladı.

21 olarak adlandırılan puanlama formatı, her sürüşe 25 yard çizgisinde başladı. Hücum, her konma için altı puan ve bir PAT girişimi ve yapılan her şut için üç puan kazandı. Bununla birlikte, savunma hücum tarafından yapılan her şut için dört puan, kaçırılan şutlar için yedi puan ve her top kaybı için yedi puan kazandı. 21 puana ulaşan veya geçen ilk takım kazanır.

Antrenör Jake Spavital, “Bunu daha önce önceki okullarda yaptım ve onlarla konuşup bahar balosunu başka bir yerde ziyaret ettiğimde diğer okulların da bunu yaptığını gördüm” dedi. “(Oyuncuların) kuralları koymasına izin veriyorum ve onlar yemek ve diğer şeyler için oynuyorlar, bu da onu çok rekabetçi kılıyor. Size söylüyorum, hatta fazladan bir yemek eklerseniz, bu adamlarla zaman zaman ölüm kalım olur. Parçası olduğum en oyun benzeri (ilkbahar hücumu). Bu yüzden seviyoruz.”

Bu format Bobcats’ten karışık eleştiriler aldı; hücum oyuncuları tatbikatın rekabetçi yapısını överken, savunma oyuncuları haksız bir avantaj olduğunu söyledi.

Hücum görevlisi Kyle Hergel, “21’i seviyorum. Bu ne harika bir tatbikat,” dedi. “Çok rekabetçi ve bazen antrenmanın monotonluğunu değiştiriyor. Takım oyununa ve iki dakikaya takılıp kalabilirsiniz, ancak 21’de işler yolunda gidiyor.”

Dış saha oyuncusu Jordan Revels, “Dürüst olmak gerekirse, 21 havalı ve hepsi oyun gibi, ancak hücumun lehine bir tür” dedi. “Takımlarında özel ekipleri var, bu yüzden sahadan gol atarak puan alıyorlar. Kırmızı bölge. Gol atmaları gerekiyor.”

Antrenör Jake Spavital'in en büyük övgüsü, geniş alıcıların oyun kurma becerisi ve hücum hattının blokajıydı. Topun savunma tarafında derinliğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

Oyun kurucu görevleri, Kuzey Carolina Eyaletinden transfer olan ikinci sınıf öğrencisi Ty Evans ile Arkansas Eyaletinden mezun transfer olan Layne Hatcher arasında eşit olarak bölündü. Evans, ısınma takımı talimlerinde ve 21 taliminde ilk oyun kurucuydu. Hiçbir resmi istatistik tutulmadı, ancak her ikisi de ısınmada ve 21’de bir gol pası attı ve Hatcher ısınmada Tory Spears’ın güvenliğini sağladı.

See also  Good news for gamers! iQOO, Battlegrounds Mobile India (BGMI) 2022 come together for eSports tournaments

Spavital, “Bence oyun kurucularla top gitmesi gereken yere gidiyor” dedi. “Layne’nin birkaç atışı kaçırdı, Ty ile birkaç atışı kaçırdı, ancak genel olarak yaptıkları işlerde oldukça verimliler. Bu, topu oyuna sokmanın ve alıcılara vermenin bir nevi vurgusuydu. … Pas oyunu bu noktada olacağını düşündüğümden çok daha ileride.”

Evans ilk sürüşte hücumu sahadan sayıya getirdi ve skoru savunma lehine 4-3 yaptı. Hatcher daha sonra üst düzey alıcı Toe Groves tarafından 25 yarda direk rotasına bağlanarak PAT’den sonra hücumda 10-4 öne geçti.

Hatcher bir sonraki sürüşte geri döndü ama pas vermedi. İkinci sınıf Calvin Hill’in üç ardışık koşusu 1 yarda golle sona erdi ve farkı 17-10’a yükseltti. Evans son sürüş için çıktı ve oyunu Julian Ortega-Jones’un 25 yarda akrobatik touchdown yakalamasıyla çabucak bitirdi.

Maçtan sonra Spavital, Groves ve Ortega-Jones’un gollerinin savunmanın tüm bahar boyunca görmediği maçlarda olduğunu itiraf etti.

Spavital, “Savunmanın henüz görmediği birkaç oyunu kurtardım” dedi. “Bu her zaman olur. (Savunma koordinatörü) Zac (Spavital) bana biraz kızgındı ama bununla sonra ilgileniriz.”

Spavital’in en büyük övgüsü, geniş alıcıların oyun kurma yeteneği ve hücum hattını bloke etmesiydi. Topun savunma tarafında derinliğe ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi ve bu yaz işe alım yoluyla “16 ila 20” oyuncu eklemeyi planladığını söyledi. Memphis burnu ile mücadele eden Kajuan Robinson, geçtiğimiz günlerde transfer portalına girdikten sonra Perşembe günü Bobcats’e söz verdi.

Spavital, “Bazı taahhütlerimiz var” dedi. “Onlara tutunmamız gerekiyor.”