Roblox, antitröst davasında Apple’ı destekliyor, App Store’un gizlilik ve güvenlik sunduğunu söylüyor

31 Mart (Reuters) – Çevrimiçi oyun platformu Roblox Corp (RBLX.N) Perşembe günü yaptığı açıklamada, Apple Inc’in (AAPL.O) App Store’unun kullanıcılarına gizlilik ve güvenlik avantajları sunarak, iPhone üreticisinin Epic Games’in itirazını yenme teklifini desteklediğini söyledi. önemli bir ABD antitröst davasında.

“Fortnite” oyunuyla tanınan Epic, geçen yıl Apple’ın uygulama üreticileri için ücretlerinin ve ödeme kurallarının rekabete aykırı olup olmadığı konusunda bir denemeyi büyük ölçüde kaybetti. ABD 9. Temyiz Mahkemesi’nde temyize gitti. daha fazla oku

Roblox Perşembe günü bir yasal dosyalamada, “Apple’ın App Store’da bulunan uygulamaları inceleme ve onaylama süreci, güvenliği ve güvenliği artırıyor ve bu uygulamalara kullanıcıların gözünde daha fazla meşruiyet sağlıyor” dedi.

Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

Roblox, geçen yılki orijinal denemede önemli bir rol oynamıştı. Adalet Bakanlığı (DOJ), “Fortnite” yapımcısının Apple’ın insanların çeşitli oyunlar arasından seçim yapmasına izin veren Roblox’a ücretsiz geçiş hakkı verdiğini iddia ettiği Apple ve Epic Games arasındaki antitröst davasının önemli açıklamalarını araştırıyor. oynamak.

Bir Apple kıdemli direktörü, Roblox’un teklifini “deneyimler” olarak nitelendirdi. Kısa bir süre sonra, Roblox web sitesindeki açıklamaları “oyunlar” yerine “deneyimler” olarak değiştirdi ve kendisini bir meta veri deposu şirketi olarak adlandırdı.

Apple, kurallarının tüketiciler için artan güvenlik ve mahremiyet de dahil olmak üzere çeşitli faydaları desteklediğini söyledi. İki eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı müdürü ve diğer 21 eski ABD ulusal güvenlik yetkilisi, Perşembe günü Apple’ın desteğinde bu argümanı ileri sürdü.

Temyiz duruşmasının gelecek yıl yapılması bekleniyor.

Reuters.com’a ÜCRETSİZ sınırsız erişim için şimdi kaydolun

Oakland, Kaliforniya’da Paresh Dave tarafından yapılan raporlama; Bhargav Acharya tarafından ek raporlama; Sherry Jacob-Phillips tarafından düzenleme

See also  Craig Donato interview: How Roblox navigates brands, UGC, and the metaverse

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.