Amiga 500 Mini İNCELEME – 1990’ların klasik PC oyunlarına harika bir geri dönüş | Oyun | Eğlence

1987’de piyasaya sürülen Amiga 500, Commodore’un zamanına göre son derece etkileyici grafik ve ses kalitesi sunan güçlü bir makinesiydi. Ödüllü konsol, Commodore’un en çok satan sistemi olmaya devam etti ve kült klasik platform oyunu Zool dahil olmak üzere 80’lerin ve 90’ların çok sevilen oyunlarına ev sahipliği yaptı. Amiga 500 kalbinizde özel bir yere sahipse, o zaman uzman klasik konsol yapımcısı Retro Games sizin için mükemmel bir sürüme sahip.

Bu hafta A500 Mini raflarda yerini aldı – muhteşem HD’de oynanabilen 25 klasik PC oyunuyla dolu olarak gelen ikonik Commodore makinesinin eğlenceli boyutlu bir versiyonu.

Retro Games, daha önce bahsettiğimiz Zool gibi en ikonik Amiga sürümlerinden bazılarını ve parlak Another World’ü, sevilen yukarıdan aşağıya nişancı The Chaos Engine, 90’ların klasiği Speedball’ı kapsayan önceden yüklenmiş harika bir oyun koleksiyonu içeriyor. 2, Worms: The Director’s Cut ve çok daha fazlası.

Kutudan çıkar çıkmaz A500 Mini, içine dalabileceğiniz birçok Amiga oyunuyla birlikte gelir. Ve bu sürümlerden bu yana geçen uzun yıllara rağmen, bu oyunların çoğu dikkate değer ölçüde iyi yaşlandı ve bu oyunlar için fazla nostaljiniz olmasa bile, onları ilk kez alıyorsanız yine de eğleneceksiniz. zaman.

Amiga 500 Mini’de eksik olan ve dahil görmek istediğimiz ikonik serilerden biri de Lemmings oyunları.

Ancak iyi haber şu ki, önceden yüklenmiş oyunlar listesinde yer almayan, oynamak istediğiniz bazı oyunlar varsa, onları yükleyebilirsiniz.

Retro Games’in diğer klasik konsollarında olduğu gibi, Amiga oyunlarını bir USB belleğe yükleyebilir, bunu A500 Mini’nize takabilir ve bu şekilde oynayabilirsiniz.

Bu çok yönlülük, SNES Classic Mini ve Mega Drive Mini gibi diğer klasik konsolların sunmadığı bir şeydir ve A500 Mini’den daha fazlasını elde etmenin ve kitaplığını genişletmenin mükemmel bir yoludur.

See also  2022'nin En İyi PS4 Çok Oyunculu Oyunları - İncelendi

Oyun seçiminin yanı sıra, A500 Mini’nin yapı kalitesi ve kullanıcı arayüzü de iyi bir standartta.

Konsol, iki düğmeli bir fare ve farklı ve benzersiz tasarımına rağmen kullanımı şaşırtıcı derecede rahat olan Amiga CD32 tabanlı bir kontrolör ile birlikte gelir.

C64 classic ve C64 Mini’ye çok benzeyen UI, bir retro konsoldan bekleyeceğiniz tüm özelliklerle birlikte gelir.

Her oyunda arka plan bilgisi veren bir tanıtım yazısı sunan bir ana ekrana ve oyunun tam istediğiniz gibi görüntülendiğinden emin olmak için kaydetme durumlarını ve çok çeşitli özelleştirme seçeneklerini kullanma becerisine sahip olacaksınız.

Genel olarak, Amiga 500 Mini, çoğunlukla bu ikonik PC oyun makinesi için çok fazla nostaljisi olanlara hitap edecek, kalabalık klasik konsol pazarına güçlü bir ektir. Ve ekstra oyunlar ekleme yeteneği, sisteme bol miktarda ekstra hayat katacak harika bir küçük bonus.

KARAR: 3.5/5