Sega’nın “Süper Oyunu”, NFT’ler ekleyebilecek birkaç AAA oyunu gibi görünüyor

Sega, şu anda “Süper Oyun” başlığı altında birbiriyle bağlantılı birkaç oyun hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Geçen yıl Sega, “Süper Oyun” adlı bir proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Şimdi bunun nasıl bir şekil alabileceğini gösteren ayrıntılar paylaşıldı. Görünüşe göre birkaç oyun “Süper Oyun” başlığı altına girecek ve hepsi bağlantılı özellikleri paylaşabilecek.

Ayrıntılar, Sega Japan’ın işe alım web sitesinde açıklandı, rapor edildi ve tercüme edildi. VGC. Yönetici başkan yardımcısı Shuji Utsumi şunları söyledi: “Süper Oyun çerçevesinde birkaç oyun geliştiriliyor ve her başlık değişiklik gösterse de, geleneksel oyun çerçevesinin ötesine geçen etkileşimli başlıklar olacaklarına şüphe yok.”

sonik sınırlar
Sonik Sınırlar. Kredi bilgileri: Sega

Utsumi sözlerine şöyle devam etti: “Örneğin geçmişte oyun oynayan insanlara oyuncu deniyordu ama artık oyun izlemek başlı başına bir kültür haline geldi ve bu tür insanlara artık oyuncu denilemezdi. Oyun oynayan ve izleyen insanlar arasındaki ilişkide büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Bu imkanlar dahilinde yeni eğlenceler yaratmayı düşünüyoruz.”

Sega kısa süre önce Sega NFT’yi duyurdu ve bu teknolojinin yaklaşmakta olan “Süper Oyun” başlıklarında kullanılması mümkün.

Yapımcı Masayoshi Kikuchi, aynı yazıya dökülmüş röportajda şunları söyledi: “Oyun, çeşitli kültürlerin ve teknolojilerin birbirine bağlanması yoluyla bir genişleme geçmişine sahiptir. Örneğin, sosyal ağlar ve oyun videolarının izlenmesi son örneklerdir. Bulut oyunları ve NFT gibi yeni alanları içerecek şekilde genişleyeceği, oyunun geleceği için doğal bir uzantıdır. Ayrıca Super Game’i farklı oyunların birbirine ne kadar bağlanabileceği perspektifinden geliştiriyoruz.”

Diğer bir haberde, bu ayın sonlarında Rimworld Avustralya Sınıflandırma Gözden Geçirme Kurulu tarafından statüsünü potansiyel olarak “reddedilen sınıflandırma”dan değiştirmek için gözden geçirilecektir, bu da başlığın ülkede kullanılabilir hale gelmesine neden olabilir.

See also  Cat Cafe Manager, restoran işletmeciliği türü olan çaya yeni unsurlar katıyor – İncele