Rune Factory 5 PS4, PS5, Xbox One veya Xbox Series X|S’e Gelecek mi?

Serinin hayranları bunu umuyor Rün Fabrikası 5 PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC’ye geliyor. Eşsiz yaşam simülasyonu, oyuncuların başka yerde yakalayamayacağı bir kaşıntıyı tatmin eden bir çiftçilik, keşif ve zindan taraması karışımı sunar. Rune Factory 5’in Nintendo Switch dışındaki platformlara gelme şansına aşağıda bir göz atacağız.

Rune Factory 5, PS4 veya PS5 çıkış tarihi alacak mı?

Geçtiğimiz birkaç yıl öncesine kadar Rune Factory’nin bir Sony konsoluna geleceği aklımıza gelmezdi. Seri, ilk dört ana seri girişi için özel bir Nintendo idi. Ancak işler değişti ve bu çok platformlu bir franchise değil.

Rune Factory serisinin geliştiricisi Neverland’in iflası nedeniyle sona erdiğini düşündük. Marvelous ve Xseed, Switch’e Rune Factory 4 Special adlı gelişmiş bir bağlantı noktasının geleceğini duyurduğunda şaşırdık. Daha da şaşırtıcı olanı, daha sonra PC, PS4 ve Xbox One’da piyasaya sürülmesi. Rune Factory 4, PS4’e geldiğinden beri Rune Factory 5’in aynı şeyi yapamayacağına dair hiçbir kanıt yok.

Xbox One veya Xbox Series X|S çıkış tarihi alacak mı?

Yine yukarıda belirttiğimiz gibi, Rune Factory 4 Special Xbox One’da yayınlandı, bu nedenle daha fazla oyun için kapı açık. Serideki beşinci oyunun Microsoft konsolları için önümüzdeki bir veya iki yıl içinde piyasaya sürüleceğini görmek bizi şaşırtmaz.

Rune Factory 5 gibi niş bir başlıkla, ne kadar çok platformda yayınlanabilirse o kadar iyi. Bu, özellikle hayat sim oyunları son birkaç yılda giderek daha popüler hale geldiğinden doğrudur. Stardew Valley gibi oyunlar türü canlandırdığı için oyuncular o çiftlik ve köy yaşamına doyamıyor. Bu nedenle, bu bir noktada Xbox Game Pass için harika bir aday olacaktır. Ancak oyun henüz diğer platformlar için resmi olarak duyurulmadı.

See also  Get a Star Wars Day Deal on a Mandalorian-Inspired PS5 Compatible SSD