Xbox One için en iyi harici sabit disk

Xbox One için hangi harici sabit diskler en iyisidir?

İlk video oyunları ne zaman piyasaya sürüldüklerinde, birkaç diskete rahatça sığarlar. Oyunlar daha iyi hale geldikçe, format 700MB CD’lere ve sonunda 4.2GB DVD’lere dönüştü. Doğal olarak, tüm verileri depolamak için de bir sabit sürücüye ihtiyacınız vardı.

Bugün, dijital indirmeler fiziksel disklerden daha yaygın hale geldikçe, harici bir sabit diske olan ihtiyaç artıyor. Oyun konsolları, depolama sınırlamalarından kurtulamadı; bu nedenle, Xbox One için Seagate Game Drive Hub gibi bir şeye ihtiyacınız olacak. Seçeneklerin tam listesi için En İyi Yorumlar satın alma kılavuzuna göz atın.

Xbox One için harici bir sabit disk satın almadan önce bilmeniz gerekenler

Boyut ve yerleşim

Sabit sürücü kasasının tasarımına bağlı olarak, oldukça hantal bir cihaz olabilir. Genel olarak, harici sabit diskleri yatay ve dikey konumlarda kullanamazsınız, bu da yerleştirmeyi çok daha kolay hale getirir. Sabit sürücünün boyutunu ve Xbox One konsolundan hem uzak hem de erişilebilir olmasını sağlamak için nereye yerleştireceğinizi düşünün.

See also  'AdaptiveSync' Labels Aim to Highlight Legit PC Gaming Monitors

Depolama kapasitesi

Xbox One için harici sabit sürücüler, çeşitli depolama boyutlarında gelir. Konsolda yerleşik bir sabit sürücü vardır, ancak çok fazla veriniz varsa bu hızla dolabilir. Amaçlarınız için hangi boyutta sabit diskin yeterli olacağını belirlemek için oyun alışkanlığınızı ve kitaplığınızı analiz edin.

Ek bileşenler

Harici bir sabit sürücü, verilen bir USB kablosu aracılığıyla Xbox One konsoluna bağlanacaktır. Ama onu kullanmanın tek yolu bu değil. Bazı üreticiler, sürücüyü doğrudan konsola takmanıza olanak tanıyan ek bileşenler satar. Bu durumda, bazı ekstra soğutma seçeneklerini düşünmek isteyebilirsiniz.

Xbox One için kaliteli bir harici sabit sürücüde nelere dikkat edilmelidir?

Yüksek hızlı veri aktarımı

Yüksek hızlı veri aktarım hızına sahip harici bir sabit sürücü kullanmanız hayati önem taşır. Xbox oyunlarının gelişmiş sürümlerini indirmek istiyorsanız, bunu yalnızca yüksek hızlı sürücülerde yapabilirsiniz. Xbox One için kaliteli bir harici sabit disk, saniyede yaklaşık 200 MB aktarım hızına sahip olacaktır. Katı hal sürücüleri saniyede 540 MB’a kadar hız yapabilir.

sağlam kasa

Sabit sürücünüzü korumak, verilerinizi korumanın da en iyi yoludur. Sürücü yerinde olduğundan, özellikle kullanım sırasında hareket ettirilmelidir. Kaliteli bir sabit disk, harici sabit diski hafif çarpmalardan ve kullanımdan korumak için sağlam bir kasaya sahip olacaktır.

USB bağlantısı

Harici bir sabit sürücünün tek bağlantı yöntemi USB kablosudur. Sabit sürücünün aktarım hızıyla birleştiğinde, USB hızı da hayati bir rol oynar. Kaliteli bir harici sabit sürücüde bir USB 3.0 bağlantı noktası bulunur ve ilgili hızları destekler.

Xbox One için harici bir sabit diske ne kadar harcamayı bekleyebilirsiniz?

Xbox’ınız için harici bir sabit sürücünün maliyeti, markaya ve sürücünün depolama kapasitesine bağlı olacaktır. Daha küçük diskler yaklaşık 80$’a perakende satış yapabilirken, daha büyük depolama seçenekleri 200$’a kadar mal olabilir.

See also  Android Gaming recap: Kingdom Hearts and Rainbow Six are coming to mobile

Xbox One için harici sabit disk SSS

Xbox One ile herhangi bir sabit disk kullanabilir misiniz?

A. Evet, sabit sürücü bir USB bağlantısı aracılığıyla Xbox’a bağlanabildiği ve doğru dosyalama sistemine göre biçimlendirildiği sürece. Xbox bunu sizin için yapabilir.

Yarıiletken sürücüye mi yoksa sabit disk sürücüsüne mi ihtiyacım var?

A. SSD ve HDD arasındaki fark, aktarım hızı olacaktır. SSD’ler, HDD’den daha pahalı olma eğilimindedir, ancak çok daha hızlı aktarım hızında çalışır. SSD’lerin depolama kapasitesi de genellikle HDD’den daha azdır.

Xbox One’ın satın alabileceği en iyi harici sabit disk hangisidir?

Xbox One için en iyi harici sabit disk

Xbox için Seagate Game Drive Hub

Xbox için Seagate Game Drive Hub

Ne bilmek istiyorsun: Boyut ve renk olarak mükemmel, Xbox One’ı oldukça iyi tamamlayacak.

Ne seveceksiniz: Seagate Game Drive Hub, Xbox One konsolu ile kullanım için özel olarak tasarlanmıştır ve 8 TB’lık devasa bir SSD depolama kapasitesi ile birlikte gelir. Öne bakan iki USB 3.0 bağlantı noktasına sahiptir ve arkadaki bir USB kablosuyla konsola bağlanır. Kontrol cihazlarını veya diğer mobil cihazları şarj etmek için ön USB bağlantı noktalarını kullanabilirsiniz.

Göz önünde bulundurmanız gerekenler: Birlikte verilen güç adaptörü aracılığıyla tek güç kaynağına bağlamanız gerekir.

Nereden Alınır: Amazon tarafından satılır

Para için Xbox One için en iyi harici sabit disk

Xbox Game Pass Special Edition için Seagate Game Drive

Xbox Game Pass Special Edition için Seagate Game Drive

Ne bilmek istiyorsun: Oyun oynamak için mükemmel, şık ve ekstra bir şeyler içeriyor.

Ne seveceksiniz: Seagate, depolama cihazlarıyla tanınır ve oyuncular, Xbox One için ince ve güzel Game Drive ile yanlış gidemezler. Konsola bir USB 3.0 kablosuyla bağlanır ve kendi güç kaynağına ihtiyaç duymaz. Depolama kapasitesi için süper yüksek aktarım hızlarına sahip 2 TB SSD’ye sahiptir. Bu Özel Sürüm sürücü, Xbox Game Pass Ultimate için 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

See also  Microsoft, Oyunlar İçin Yeni Xbox Reklam Teknolojisi Üretiyor

Göz önünde bulundurmanız gerekenler: USB kablosu yalnızca 18 inçtir; bu, sürücüyü başka bir yerde saklamak istiyorsanız biraz kısa olabilir.

Nereden Alınır: Amazon tarafından satılır

Kontrol etmeye değer

WD_BLACK 5TB P10 Oyun Sürücüsü

WD_BLACK 5TB P10 Oyun Sürücüsü

Ne bilmek istiyorsun: Bu seçenek oyun oynamak için yapılmıştır. Sağlam ve güzel görünüyor.

Ne seveceksiniz: Biraz askeri bir görünüme sahip olan WD’nin P10 harici sabit diskinin depolama kapasitesi 5 TB’dir. Bu yüzlerce oyun için fazlasıyla yeterli. 18 inç USB-A – mikro USB-B kablosuyla birlikte gelir ve PC’ler ve PlayStation konsollarıyla uyumludur. Dış kasa metalden yapılmıştır ve her zaman korunmasını sağlar.

Göz önünde bulundurmanız gerekenler: Bu sürüm yalnızca bir sabit disk sürücüsüdür, ancak bazı oyunlar bunları daha hızlı SSD’lere yüklemenizi gerektirir.

Nereden Alınır: Amazon tarafından satılır

buradan kaydolun Yeni ürünler ve kayda değer fırsatlar hakkında faydalı tavsiyeler için haftalık BestReviews bültenini almak için.

Charlie Fripp BestReviews için yazıyor. BestReviews, milyonlarca tüketicinin satın alma kararlarını basitleştirmesine yardımcı olarak zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağladı.

Telif hakkı 2022 BestReviews, bir Nexstar şirketidir. Tüm hakları Saklıdır.