Nike, Roblox’ta ‘Airtopia’ İnşa Etmek İçin Çocukları Kaydediyor

Nike’ın Air Max serisi 34 yaşına girdi. Bu anı kutlamak için spor giyim markası, çevrimiçi oyun platformu Roblox’ta varlığını geliştirmek için bir grup çocuğu görevlendirdi.

1978’de Nike, hava yastıklama teknolojisi kullanılarak yapılan ilk ayakkabı olan ‘Air Tailwind’i piyasaya sürdü ve onu ikonik Air Max 1 izledi. ayakkabı büyük ölçüde aynı kalır. Bunu temel alan yaratıcı ajans AnalogFolk, markaya önemli bir soru getirdi: Büyünün olduğu yer balonun içindedir – yetişkinler hiçbir şey görmez, ama çocuklar ne görür?

Soru, ‘Magic is in the Air’ kampanyasına dönüşen şeyin katalizörüydü – metaverse’e zorunlu iniş yapan ve bir grup uzaylıyı serbest bırakan bir uzay gemisinin hikayesi. İlerlemek için, kullanıcıların Roblox’ta Nikeland’in üzerinde yüzen portalı açmaları gerekiyor.

Her şey ‘çocuk görüşü’ aracılığıyla görülür ve gençleri Nike objektifi aracılığıyla yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini benimsemeye teşvik eder. Gençler ve ürün arasında bir bağlantı oluşturmak için gençlerin eğlenceli doğasını, ikonik bir spor giyim markasının mirasını ve metaverse’in yeniliğini alır.

Web sitesindeki mesaj şöyle: “Yetişkinler, Air Max Motifinde gördüğünüz hava kabarcığının sadece hava olduğunu düşünüyor, ama biz daha iyisini biliyoruz. Bir ayakkabı al ve şu pencerelerden birine bak, ne demek istediğimizi anlayacaksın. Ve bu sadece başlangıç. Bu kalamar gibi yumuşak, zıplayan top hissini gerçekten tanımak için onları denemeli ve oynamaya başlamalısınız. Çünkü baloncuklar biraz sihirdir. Ama sen bunu zaten biliyorsun.”

Nike, çocuklar için Air Max Günü’nü (27 Mart) kutlamak için ilk kez özel bir kampanya oluşturdu. Gen A’nın metaverse’de kendilerinden önceki herhangi bir nesilden daha fazla zaman harcadığı, ancak tipik olarak oynadıkları alanlarda çok az söz sahibi olduğu istatistiklerinden yararlanan AnalogFolk, yaratıcılığı ve kontrolü gençlere devretti.

Sanat, müzik ve hareket kategorilerinden üç temsilci ile ‘Nike Play Council’ ile birlikte çalıştılar. Doodle Boy uzaylıların yorumlarını yarattı, viral davulcu Nandi Bushell birçok farklı ses efekti yarattı ve 14 yaşındaki kaykaycı Rayssa Leal hareket türleri için ilham kaynağı oldu.

See also  Roblox Corp (RBLX) has fallen 4.52% Tuesday In Premarket Trading

Kendi Roblox avatarlarını elde etmek, görünüşe göre üçlü için bir rüyanın gerçekleşmesiydi, aynı zamanda birbirleriyle tanışmak ve birlikte işbirliği içinde çalışmaktı. Airtopia’nın renkli dünyasına adım atarken, çocukların topluca getirdiği bağlantı ve hayal gücü bariz ve biraz bulaşıcı.

Çocukların kendi kanallarından, artırılmış gerçeklik (AR) lenslerinden, sahip olunan dijital medyadan, kısa tanıtım filmlerinden ve ana filmden gelen daha fazla güçlendirme ile projeye verilen tepkiler sosyal medyada büyük ölçüde olumlu oldu.

Nike, Roblox'ta 'Airtopia' İnşa Etmek İçin Çocukları Kaydediyor Nike'ın Air Max serisi 34 yaşına girdi. Bu anı kutlamak için spor giyim markası, çevrimiçi oyun platformu Roblox'ta varlığını geliştirmek için bir grup çocuğu görevlendirdi. - esenlerbocekilaclama