Fortnite tank yerleri | PCOyunlarıN

Fortnite tank konumlarını nerede bulacağınızı bilmek ister misiniz? Bölüm 3 Sezon 2 tamamen tam ölçekli Imagined Order istilası ile ilgilidir. İş demek, kuşatma topları ve hava gemileri de dahil olmak üzere battle royale oyununa yeni bir teknoloji cephaneliği getiriyorlar. Ayrıca, yüksek hızlı mermi salvolarını serbest bırakabilen yeni bir araç türü olan tanklara da sahipler. Daha da kötüsü, yapılar inşa etmemiz engelleniyor – en azından şimdilik – bu nedenle, tank kullanan herhangi bir rakip ölümcül bir düşmandır.

Peki Tanklar Fortnite’ta nerede doğar?ve onları nasıl yok edersiniz? Fortnite haritasında tank spawn konumlarını bulmak kolaydır ve onları aramak için en iyi yer kırmızı çizgiler içinde, Imagined Order tarafından kontrol edilen bölgedir. Bir tank bulduğunuzda, onu nasıl kullanacağınızı bilmek isteyeceksiniz; tanka girdiğinizde görünen kullanıcı arayüzü ilk başta biraz kafa karıştırıcıdır ve alışması biraz zaman alacaktır.

Bir Fortnite tankını kontrol etmekte sorun yaşıyorsanız doğru yere geldiniz. Fortnite tankının kontrollerini kavramak için sıcak koltuğa atladık, bu yüzden bizi bu devasa savaş makineleri için sürüş eğitmeniniz olarak düşünün. Ayrıca, oyun alanını olabildiğince çabuk dengelemek için tank kullanan bir rakibi nasıl ortadan kaldıracağınızı da anlatacağız.

Fortnite Tank konumları

Fortnite tankları, sezon boyunca değişecek olan Imagined Order tarafından kontrol edilen belirli alanlarda ortaya çıkar. İşte tüm mevcut Fortnite tank konumları:

  • Komutan Mağarası (Üssün dışında iki tank var)
  • Kale
  • Eğik Kuleler
  • kayalık makaralar
  • Daire Kanyonu
  • Günlük Borazan
  • Coney Kavşağı

Fortnite tank konumları: Oyuncu, bir nehirde bir tank kullanıyor. Yandaki çubuklar tankla ilgili bilgileri gösterir ve sağ alttaki resim tankın sağlığını gösterir.

Fortnite tank kontrolleri

Tankı sürmek çok zor değil; tanklar oyundaki diğer araçlara çok benzer, yani Fortnite’da daha önce araba sürdüyseniz, bu metal yığınını hareket ettirmek için evinizde olacaksınız. Ayrıca bir ile birlikte gelir artırmak, ancak bu, Whiplash yarış arabasına çok benzer şekilde yakıtı hızla boşaltır. Tankın HUD’sinin sağındaki iki çubuk, ne kadar hızlı gittiğinizi ve tankta ne kadar yakıt kaldığını gösterir.

See also  Fortnite chapter 3 guide: Season 2, week 6 quests and how to complete them

Ekranın sağ alt köşesinde tankın bir resmini göreceksiniz. Bu, gerçek zamanlı olarak güncellenir ve taretinin kasanın geri kalanına göre konumunu gösterir. Bu görüntü ayrıca tankınızın her bölümünün aldığı hasarı gösterir. Bunu takip etmek önemlidir, çünkü bir düşman ambarınızı yok ettiğinde düşman ateşine karşı savunmasız kalırsınız.

HUD’nin solundaki iki çubuk, taretinize açı vermenize yardımcı olur. ‘Açı’ etiketli çubuk sıfır derecede ise yataydır. Tareti istediğiniz yere yönlendirmek için fareyi kullanabilirsiniz, ancak pozisyon almanız kısa sürer. Soldaki ‘metre’ etiketli diğer çubuk, ateş ettiğinizde atışınızın ne kadar ileri gideceğini gösterir. Bu çubuk birçok nedenden dolayı kullanışlıdır, bunlardan en önemlisi, ateş açtığınızda yanlışlıkla önünüzdeki yere çarpmamanızı sağlamasıdır. Yokuş çıkarken veya inerken nişan almak biraz zor olabilir, ancak beyaz daireyi genel olarak rakiplerinizin yönüne çevirdiğiniz sürece, atışlarınız istediğiniz hedefi vurmalıdır.

Fortnite tank konumları: Bir tanktaki termal kameradan bakıldığında, arabadaki bir düşman oyuncu beyaz renkle vurgulanır.

Siper arkasında saklanan rakipleri tespit etmenize yardımcı olmak için, termal hedefleme kamerasından nişan almak için sağ fare düğmesini basılı tutabilirsiniz. Kamera, bir termal silahın dürbünü gibi davranır: düşmanlar ve düşman hedefler beyaz renkte görünür.

Ayrıca Sol Ctrl düğmesine basarak tankın üstündeki top taretini kullanmak için koltukları değiştirebilirsiniz. Bu ağır makineli tüfek aşırı ısınabilir, ancak hızlı bir şekilde çok fazla hasar verir. Ancak, silahı çalıştırmak sizi açıkta bırakır ve tankı kullanamaz hale gelir. Trio ve manga modlarını oynuyorsanız, tankın üstünde diğer ekip üyeleri için de koltuklar vardır.

Fortnite tank konumları: Oyuncu, tankın tepesindeki bir taret kullanarak bir binaya ateş ediyor.

Fortnite tankıyla nasıl savaşılır

Tanklar, tasarımları gereği, hızlı bir şekilde yok edemeyeceğiniz dayanıklı araçlardır. Neyse ki, sürücüyü ortaya çıkarmak için yok edebileceğiniz zayıf bir noktaları var. Tankın önünde, tankın taretinin hemen altında küçük bir kapak var. Bu kapağı yok ettiğinizde, sürücü savunmasızdır. Kısa bir süre sonra yeni bir derme çatma kapak görünecek, bu yüzden mümkünken sürücüyü çıkardığınızdan emin olun.

See also  Yedi için Fortnite ilmi ne kadar önemli?

Ayrıca, motoru aşırı ısıtarak veya hareketliliğini engellemek için tankın paletlerini yok ederek devre dışı bırakmak için tankın arkasındaki iki panele ateş edebilirsiniz. Son olarak, uzaktan kumandalı patlayıcılarınız varsa, bir tanesini tankın üzerine atmak ve patlatmak önemli miktarda hasar verecektir.

Fortnite tankları hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Yeni Fortnite görünümlerini almak ve Fortnite Omni çip konumları zorluklarına erişmek için Bölüm 3 Sezon 2 için yeni battle pass’ı almak istiyorsanız nasıl ücretsiz Fortnite V-dolar alacağınızla ilgili ayrıntılarımız var. Ayrıca, Fortnite veri alıcılarının nasıl bulunacağı ve Fortnite silah şemalarının nasıl yerleştirileceği konusunda da bir kılavuzumuz var.