Sonic the Hedgehog 2 Video Oyunu Filmleri İçin Yeni Hafta Sonu Açılış Rekoru Kırdı

Kirpi Sonic 2 Bir video oyunundan uyarlanan bir film için gelmiş geçmiş en iyi açılış hafta sonunu yaşıyor. Paramount’un sevilen Sega maskotunu uyarlayan devam filmi, Cuma günü 26.5 milyon dolarlık bir alımdan sonra 71 milyon dolarlık bir hafta sonu açılışına doğru gidiyor. bundan daha iyi hızlı 9‘ geçen yıl açılıyor ve ilkinin elde ettiği 58 milyon doları kolayca aşıyor Kirpi Sonic 2020’de vizyona girdiğinde kazanılan film. Kirpi Sonic 2 pandemi sırasında Paramount Pictures için beşinci bir numaralı açılış oldu. Sessiz Bir Yer: Kısım II, Bağırmak, ahmak sonsuza kadarve Kayıp Şehir.

Kirpi Sonic 2 Rotten Tomatoes’da “taze” ancak “taze sertifikalı” olmayan bir derecelendirmeye sahip orta halli incelemeler alıyor. ComicBook.com’dan Tanner Dedmon, filmle ilgili incelemesinde, devam filminin muhteşem olduğunu, ancak ilkine göre bir gelişme olması gerekmediğini yazıyor:

“Bütün bunlar Kirpi Sonic 2 önceki filmden daha mı iyi? Söylemesi zor, ancak kesinlikle öncekinden çok daha büyük ve çok daha fazla Sonic-y’ye sahipken, bu tür uyarlamalarda genellikle vazgeçilen kısalığı korumayı başarıyor. Her şaka tutmaz, ama özleyenler bile Sonic’in aptalca cazibesine katkıda bulunur. Sonic ve arkadaşları için ileriye giden yol açık – ve Elba’nın Knuckles rolündeki performansı, daha önce şüpheli görünen canlı aksiyon dizisinde büyük bir yeşil kontrol – ancak insan karakterlerin ve rollerinin bir sonraki filmden önce çözülmesi gerekiyor.”

Bu hafta sonu, gişe grafiğindeki diğer filmler arasında Michael Bay’in en son, Ambulansdördüncü sırada açılış ve Kayıp Şehir üçüncü sırada güçlü kalmak. Jared Leto’nun Spider-Man yan ürünü morbius en üst sırayı kaybederek ikinci sıraya düşer ve rakip süper kahraman hareketi Yarasaadam altıncı sırada yer alır. Çok yönlü indie hissi Her Şey Her Yerde Aynı Anda beşinci sırada yer almaktadır. Bu hafta sonu gişedeki en iyi filmlerin tam listesi aşağıdadır.

See also  Oyun VI: Kraliyetler - Kaplanlar

1. Kirpi Sonic 2

sonik-film-2-gişe-açılış-haftasonu.jpg
(Fotoğraf: Paramount Pictures)
 • haftasonu açılışı
 • Toplam: 71 milyon dolar

Green Hills’e yerleştikten sonra Sonic, gerçek bir kahraman olmak için gerekenlere sahip olduğunu kanıtlamaya heveslidir. Testi, Dr. Robotnik, medeniyetleri yok etme gücüne sahip mistik bir zümrüt arayışında yeni bir ortak olan Knuckles ile geri döndüğünde geliyor. Sonic, kendi yardımcısı Tails ile birlik olur ve birlikte zümrüdü yanlış ellere düşmeden önce bulmak için dünyayı dolaşan bir yolculuğa çıkarlar.

Jeff Fowler yönetiyor Kirpi Sonic 2 Pat Casey, Josh Miller ve John Whittington tarafından yazılan bir senaryodan. Filmde Ben Schwartz, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Adam Pally, Shemar Moore, Colleen O’Shaughnessey, Lee Majdoub, Idris Elba ve Jim Carrey yer alıyor.

önceki sonraki

2. Morbius

jared-leto-surprises-morbius-fans-discord-screening-la.jpg
(Fotoğraf: Sony Resimleri)
 • İkinci hafta
 • Hafta sonu: 10 milyon dolar
 • Toplam: 57 milyon

Nadir görülen bir kan hastalığına yakalanmış tehlikeli bir şekilde hasta olan ve başkalarını aynı kaderden kurtarmaya kararlı olan Dr. Morbius, umutsuz bir kumar oynamaya girişir. İlk başta radikal bir başarı gibi görünse de, içindeki bir karanlık kısa sürede serbest kalır.

Daniel Espinosa’nın yönettiği morbius Matt Sazama ve Burk Sharpless’ın senaryosundan. Filmde Jared Leto, Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal ve Tyrese Gibson rol alıyor.

önceki sonraki

3. Kayıp Şehir

kayıp-şehir-poster.jpg
(Fotoğraf: Paramount)
 • Üçüncü Hafta
 • Hafta sonu: 9.16 milyon dolar
 • Toplam: 68.85 milyon dolar

Münzevi yazar Loretta Sage, Alan adında yakışıklı bir kapak modelinin yer aldığı popüler macera romanlarında egzotik yerler hakkında yazıyor. Loretta, Alan’la birlikte yeni kitabını tanıtmak için turneye çıkarken, onu son hikayesinden eski bir şehrin kayıp hazinesine götürebileceğini uman eksantrik bir milyarder tarafından kaçırılır. Sadece kitaplarının sayfalarında değil, gerçek hayatta da bir kahraman olabileceğini kanıtlamaya kararlı olan Alan, onu kurtarmak için yola çıkar.

See also  Held review – claustrophobic thriller is Squid Game does marriage counselling | Movies

Aaron ve Adam Nee yönetti Kayıp Şehir Seth Gordon’un hikayesinden Oren Uziel ve Dana Fox ile birlikte yazdıkları bir senaryodan. Filmde Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe, Da’Vine Joy Randolph ve Brad Pitt yer alıyor.

önceki sonraki

4. Ambulans

ambulans-film-jake-gyllenhaal-film-2022.jpg
(Fotoğraf: Evrensel Resimler)
 • haftasonu açılışı
 • Toplam: 8,7 milyon dolar

Karısının tıbbi faturalarını karşılamak için paraya ihtiyacı olan madalyalı bir gazi, Los Angeles bankasından 32 milyon dolar çalmak için üvey kardeşiyle birlikte çalışır. Ancak, kaçışları olağanüstü bir şekilde ters gittiğinde, çaresiz hırsızlar ağır yaralı bir polis ve bir Acil Servis çalışanı taşıyan bir ambulansı kaçırırlar. Hızlı bir kovalamacaya yakalanan iki kardeş, rehinelerini canlı tutarken kanunları aşmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Michael Bay yönetti Ambulans Laurits Munch-Petersen ve Lars Andreas Pedersen’in aynı adlı Danimarka filminden uyarlanmıştır. Filmde Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II ve Eiza González rol alıyor.

önceki sonraki

5. Her Şey Her Yerde Aynı Anda

her şey-her yerde-hepsi bir arada-film-2022-michelle-yeoh.jpg
(Fotoğraf: A24)
 • Üçüncü Hafta
 • Hafta sonu: 6.05 milyon dolar
 • Toplam: 8.4 milyon dolar

Boyutlar arası bir kırılma gerçeği ortaya çıkardığında, beklenmedik bir kahraman, dünyanın kaderi dengedeyken çoklu evrenden gelen tuhaf ve şaşırtıcı tehlikelerle savaşmak için yeni keşfettiği güçlerini kanalize etmelidir.

Dan Kwan ve Daniel Scheinert yönetti Her Şey Her Yerde Aynı Anda. Filmde Michelle Yeoh, Ke Huy Quan, Stephanie Hsu, Jenny Slate, Harry Shum Jr., James Hong ve Jamie Lee Curtis rol alıyor.

önceki sonraki

6. Batman

  batman.jpg
  (Fotoğraf: Warner Bros.)
 • Altıncı Hafta
 • Hafta sonu: 6.37 milyon dolar
 • Toplam: 358 milyon dolar

Sadist bir katil arkasında gizemli ipuçları bıraktığında Batman, Gotham City’nin yeraltı dünyasına girer. Kanıtlar yakınlaşmaya başladıkça ve failin planlarının ölçeği netleştikçe, yeni ilişkiler kurmalı, suçlunun maskesini düşürmeli ve metropolü uzun süredir rahatsız eden gücün kötüye kullanılması ve yolsuzluğa adalet getirmeli.

See also  Vampire Esports wins the PUBG Mobile Pro League (PMPL) Thailand Spring Finals 2022

Matt Reeves yönetiyor Yarasaadam. Filmde Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Andy Serkis ve Colin Farrell rol alıyor.

önceki sonraki

7. Keşfedilmemiş

uncharted-film.jpg
(Fotoğraf: Sony)
 • Yedinci Hafta
 • Hafta sonu: 2,1 milyon dolar
 • Toplam: 142.2 milyon dolar

Nathan Drake ve esprili ortağı Victor “Sully” Sullivan, hiçbir zaman bulunamayan en büyük hazineyi bulmak için tehlikeli bir maceraya atılırken aynı zamanda Nate’in uzun zamandır kayıp olan kardeşine yol açabilecek ipuçlarını takip eder.

Ruben Fleischer yönetiyor haritası çıkarılmamış Naughty Dog’un video oyunu serisine dayanan Rafe Lee Judkins, Art Marcum ve Matt Holloway’ın senaryosundan. Filmde Tom Holland, Mark Wahlberg, Sophia Ali, Tati Gabrielle ve Antonio Banderas rol alıyor.

önceki