Oregon transferi Robby Ashford, A-Day MVP performansıyla Auburn QB yarışında dava açıyor

Shedrick Jackson ve Hoover Lisesi takım arkadaşları, yıllardır Robby Ashford’un kolejde büyük bir oyun kurucu olmak için gerekenlere sahip olduğuna inanıyorlardı. Ashford’da atletizm, kendini taşıma şekli, sahadaki oyunculuğu gibi bir şey vardı ve bu, bir gün büyük bir program için Cumartesi sahnesinde sahne almasını kaçınılmaz hissettiren bir şeydi.

Ashford için iki sezondur sahayı göremediği Oregon’da işler yolunda gitmedi, ancak Auburn’ün başlangıç ​​oyun kurucu işi için rekabet etme umuduyla bu sezon dışında memleketine geri döndü. Cumartesi günü, üçüncü sınıf birinci sınıf öğrencisi spot ışığına çıktı ve ilk kamuya açık davasını Tigers’ın QB1’i olarak yaptı.

Daha fazla Auburn futbolu okuyun: Auburn’ün oyun kurucu yarışması A-Day’in merkezinde sahne alıyor, ancak son perdesini vurmaktan çok uzak

Bryan Harsin, Auburn’ün oyun kurucu yarışması A-Day hakkında ne dedi?

Auburn’ün bahar antrenmanlarının son gününden gözlemler

Ashford, Auburn’un bahar maçında 132 yarda 16’da 12 pas attıktan sonra A-Day hücum MVP’si ödülünü evine götürdü. Bunların neredeyse tamamı birinci takım savunmasına karşı geldi ve ikinci takım hücumuyla çalışırken, hücumun çoğu için birinci takım çalışmasını sağlayan TJ Finley’in arkasındaydı.

Finley, “İnanılmaz yaptı,” dedi.

Ashford, Tigers ile ilk baharından en iyi şekilde yararlanarak, son dört hafta içinde biraz değişen bir oyun kurucu yarışmasından yararlandı. Bahar, Finley, kırmızı gömlekli birinci sınıf öğrencisi Dematrius Davis, Texas A&M transferi Zach Calzada, Ashford ve gerçek birinci sınıf öğrencisi erken kayıtlı Holden Geriner’ı içeren beş kişilik bir yarışma ile başladı.

Ashford, birçok kişi tarafından en iyi ihtimalle rekabetteki üçüncü oyun kurucu olarak görülen bahara girdi. Geçen sezona üç maça başlayan Finley, geçen sene Bo Nix’in ayak bileğinden sakatlanmasının ardından başlangıç ​​rolüne adım attıktan sonra göreve gelmişti. Davis, geçen sezon sahayı görmemesine rağmen hücumda bir yıllık deneyimle geri döndü ve Calzada, üniversite deneyimine sahip diğer tek oyun kurucu olarak mücadeleye girdi – ve daha da önemlisi, SEC’de deneyime başladı. Davis, bahara Finley’nin arkasında ikinci takım temsilcilerini alarak başladı, ancak bir haftadan biraz fazla antrenmandan sonra transfer portalına girdi. Bu arada Calzada, geçen sezon Auburn’a karşı aldığı sol omuz yaralanmasıyla uğraşıyordu ve takım periyotlarının dışında tutulurken pozisyon çalışması ve yediye yedi matkaplarla sınırlıydı.

See also  Top 10 best Arena of Valor Facts you might not know of

Bu, bahar boyunca ikinci takım temsilcilerinin çoğunu alan ve medyanın antrenmanlarda hazır bulunduğu idmanlar sırasında rotasyonda Finley’nin gerisinde kalan Ashford için bir fırsat bıraktı.

Auburn teknik direktörü Bryan Harsin, “Pasta ilk antrenmana kadar çok çalışıyordu” dedi. “Biliyorsunuz, ilk antrenmanda, oraya çıkıyorsunuz – ve buna gerçekten inanıyorum – bir oyun kurucu için, bu sadece bir rekabet veya oyun durumuna girdiğinizde değil. Aldığınız her tekrar – yayındaki rotalar, yediye yediler, hepsi – oyun hakkında düşünmelisiniz, çünkü etrafınızda her zaman olan çok fazla faktör var. Ve böylece, koç (Eric) Kiesau, (saldırgan analist) koç (Mike) Hartline’ın o oyun kurucu odasında olduğunu söyleyebilirim, bu adamların içeri girdiklerinde sadece zihinsel olarak, olduklarından emin olmak için iyi bir iş çıkardılar. hazır.”

Ashford Cumartesi günü kesinlikle fırsatına hazır görünüyordu. 6 fit-3, 212 librelik güçlü kolunu ve sağlam isabetliliğini sergiledi (paslarının yüzde 75’ini tamamladı ve birkaçını dar pencerelere sığdırdı).

Ashford, ikinci yarının başlarında ikinci ve 27’yi dönüştürmek için Ze’Vian Capers’a 27 yardlık bir pas dahil olmak üzere en az 20 yarda üç pasa sahipti. İki pas sonra, 23 yard için hızlı bir oyun-aksiyon pası ile sıkı son Tyler Fromm’a vurdu. Her ikisi de ikinci takımın hücumunun ikinci yarıyı açması için uzatılmış şut sürüşünün parçasıydı. İlk yarıda 47 yarda 6’da 5 pas tamamladıktan sonra, Ashford üçüncü çeyreğin açılış sürüşünde 80 yarda 6’da 7’ye gitti.

Öğleden sonra herhangi bir touchdown sürüşüne liderlik etmese de, Ashford, özellikle Auburn kariyerinde sadece 15 antrenmanı olduğu düşünüldüğünde, hücumda sağlam bir komuta gösterdi.

John Samuel Shenker, “Erken (ilkbaharda), küçük bir mücadeleydi, onun için yeni ve alışık olmadığı bir hücumdu, yani bu bir oyun kurucu için gerçekten büyük bir mücadele olabilir,” dedi. “Ama bugün iyi idare ettiğini ve ihtiyaç duyduğu tekrarları aldığını düşündüm.”

See also  Mobile April 2022 Update (0.9.30) Patch Notes

Ashford ayrıca, daha çok ikili tehdit seçeneği olarak pozisyona ek bir boyut getirdi, bacaklarıyla bazı oynamaları uzattı ve ilk sürüşünde üçüncü ve 1 durumunu dönüştürmek için 13 metrelik bir koşu da dahil olmak üzere birkaç kez karıştırdı. Günün. Jackson’ın bahsettiği, Hoover’daki günlerine dönerek yıllardır gördüğü oyun adamlığı budur.

Jackson, “Robby’nin her türlü şeyi yaptığını gördüm” dedi. “Hepimiz onun atletik olduğunu biliyorduk, koşabiliyordu, topu atabiliyordu, yani tek boyutlu değil; hepsini yapabilir. Evet, canlı bir kolu var, yani iyi gidiyor.”

Ashford resmi olarak eksi-3 yard için altı acele denemesi ile bitirdi, ama aynı zamanda iki kez “kovuldu” – Harsin bunların gerçek bir oyun durumunda garantili çuvallar olmadığını kabul etti – ve hiçbir kazanç elde etmeden üç kapış öldü. Gerektiğinde doğaçlama yeteneği gösterdi ve hareket halindeyken birkaç atış yaptı, oyun kurucu yarışmasına getirdiklerinden bazılarını alay etti – ancak atletizminin tam etkisi, oyun kurucuların yayına girmediği bir günde takdir edilemezdi. savunmaya karşı.

Shenker, “O süper harika bir atlet” dedi. “Bu işin bir parçası. Canlı olmadığında, ne kadar atletik olabileceğini görmek zor. Ama evet, bugün harika kararlar verdi. Açıkçası, yeni hücumla bahar boyunca çok ilerleme kaydetti. Ona çok şey atılıyor. İyi iş çıkardı ve o yarışmaya devam ettikçe bunu yaza da taşıyacağız.”

Tom Green, Alabama Media Group için bir Auburn beat muhabiridir. Onu Twitter’da takip edin @Tomas_Verde.