İşte bu yüzden ‘Fortnite’tan binayı kaldırmak oyunun kurallarını değiştirir

Fya da silahı ve onu doğrultacak bir şeyi olması koşuluyla herhangi bir oyun oynayacak biri – ekvatorun bu tarafında, sevmeyi kabul eden tek kişiye bakıyorsunuz. Resident Evil: Raccoon City Operasyonu FortniteHayatımda tuhaf bir aykırı değer oldu.

Battle Royale’a ne kadar zaman ayırdığımı düşünürsek, bu gerçekten garip bir şey. Aşırı doygunluğa sahip canlı hizmet oyun pazarının antitezi olan battle royale oyunları harika bir şekilde özgürleştiricidir. Burada daha önce yazdığım gibi, oyunlar Apex Efsaneleri ve PUBG Onları ne kadar oynadığın umrumda değil. Görünüşe göre, oyuncu sadakatini ve elde tutmayı ödüllendirmek için bir avuç ikram var – genellikle kozmetik şeyler – ve evet, kabul etmek gerekirse, harita hakkındaki bilginiz özellikle 3v3 bir dövüşte önemli olsa da, bir tavuk yemeğini kazanmanın bununla pek bir ilgisi yok. ne kadar düzenli oynuyorsun Genellikle sadece şans ve tesadüfi bir zamanlamadır.

O zaman, Ubisoft’un çoğunluğa sahip olduğu gibi daha az başarılı olanlar da dahil olmak üzere, insanlık tarafından bilinen hemen hemen her battle royale’e kur yapmasına rağmen, beni şaşırtıyor. hiper manzarageri dönmeden önce birkaç hafta boyunca yoğun bir şekilde yatırım yaptığım PUBG özür dileyen bir eski sevgili gibi – Fortnite sadece benim için işe yaramadı. Yani, renkli ve cesur. Sağlıklı bir silah ve araç çeşitliliği var. Çok sevdiğim, yukarıda bahsedilen silahlardan çok var. Yine de asla gerçekten kavrayamadığım bir şey vardı: inşa etmek.

fortnite
Fortnite. Kredi: Epik Oyunlar

Biliyorum. Oyunun kimliğinin özünde bir parçası olan bir şeyden şikayet etmek aptalca. Neden sadece suikastçılar olduğundan şikayet etmiyorum? Assassin’s Creed? Veya çok fazla yarış pisti Büyük Gezi 7? Bina bir parçası olduğu kadar Fortnite ilginç görünümleri ve silah setleri gibi, ama yine de en sevdiğiniz grup gelmeden önce bilinmeyen destek eylemi gibi bana her zaman hafif bir sıkıntı gibi geldi. Bina benim için çekimlerin önüne geçti.

See also  Land the Xbox Series S Fortnite & Rocket League console bundle for $253 (Reg. $300)

Beni Twitter’da bana bağırmak için bulmadan önce, evet, biliyorum, bu aptalca ve evet, bunun çok önemli olduğunu biliyorum. Fortnite çünkü onsuz – oyuncuların şimdi öğrendiği gibi, elbette – haritalar sınırlı organik bakış noktaları ile merakla düz. İnşa etmek, bir karşılaşmadan kaçmak ve ona boyun eğmek konusunda tüm farkı yaratabilir. Yapamıyorsanız – özellikle şimdi, üç yıl sonra Fortnite büyük zamanı vur – o zaman kendine başka bir battle royale bulmalısın dostum. Tabii ki yaptığım şey buydu.

Şu anda, Bölüm 3 Sezon 2’nin lansmanında sürpriz bir değişiklikle, bina belirsiz bir şekilde kaldırıldı. Fortnite. Elbette tamamen değil – arena ve rekabet modları hala onu içeriyor – ancak ana modda – çoğumuzun oynadığı mod – Fortnite gaziler oyun stratejilerini tamamen yeniden öğrenmek zorundalar. Bazıları için bu, yıllardır keyif aldıkları bir oyun için memnuniyetle karşılanan bir değişiklik oldu; diğerleri için şok edici bir ihanet. Epic Games’in bunu yapan tek şeyi kaldırmayı düşünmesine ne sebep oldu? Fortnite Battle Royale rakiplerinden sıyrılmak iyi bir şey olabilir mi? Başarısının ayrılmaz bir parçası olan bir şeyi ortadan kaldırmak için stüdyoya ne sahip oldu?

Fortnite Bölüm 2 Sezon 8 Kredisi: Epik Oyunlar
Fortnite Bölüm 2 Sezon 8 Kredisi: Epik Oyunlar

Cesur ama değil mi? demek ki pek benzemiyor FIFA kale direklerinden kurtulmak, ama oldukça yakın. Bir stüdyonun başarılı bir oyunun DNA’sını bu kadar şiddetli bir şekilde bozmaya cesaret etmesi nadirdir ve Epic Games’in böyle devasa ve sesli bir hayran kitlesine sahip olduğu göz önüne alındığında – geçici olarak bile olsa – böyle bir değişiklik yapma cesaretine hayran olmamak elde değil. .

Bunlardan bahsetmişken; toplum kesinlikle bu konuda ikiye bölünmüş durumda. üzerinde bir yazı Fortnite “Geri Bildirim Megathread: İnşaa Karşı İnşa Etmeme” adlı reddit, sadece birkaç gün içinde neredeyse iki bin yanıt aldı ve konum gönderiden gönderiye değişiyor. Oyuncuların yarısı onu seviyor ve kalıcı bir moda dönüşmesini umuyor. Yarısı bundan nefret ediyor ve inşa edilmeyen varyantın ana modu etkilemek yerine zaman sınırlı bir olay olarak gelmesini diledi. Bazıları binanın “fazla OP” olduğunu düşünüyor. Diğerleri ısrar ediyor Fortnite değil Fortnite o olmadan. Yine de kesin olan bir şey var; pek çok meraklı insan, inşa edilmeyen bir şeyi kontrol etmek için uğradı Fortnite hem yeni hem de eski oyuncular.

See also  Fortnite Mobile Tips and Tricks you need to know of 2022 [May]

Bu beni kapsıyor mu? Öyle olduğuna inansan iyi olur. Yerleşik bir franchise’a soğukkanlılıkla gelmek zor, ama çok eğlenceliydi, özellikle de artık hem sallantılı savaşlarda hem de (var olmayan) inşaatta hokkabazlık yaparak artık geri adım atıyormuş gibi hissetmiyorum. Beceriler. Anladığım kadarıyla bina kaldırılıyor Fortnite Bazıları için diğer tüm kanlı battle royale oyunlarına benziyor, ama benim için bu kesinlikle kötü bir şey değil… ve Epic Games’in bunu yapacak cesareti olmasına hala hayret ediyorum.

Vikki Blake serbest gazeteci ve köşe yazarıdır. NME.