PS5’teki En İyi FPS Oyunları

En İyi PS5 FPS Oyun Rehberi 1

neler PS5’teki en iyi FPS oyunları? Peki, neden bize söylemiyorsun? Bu gelişen listede, Kare İtme topluluk, PlayStation 5’in en iyi nişancılarına karar verecek.

Birinci şahıs nişancı türü – kısaca FPS – onlarca yıldır var ve bugün hiç olmadığı kadar popüler, hatta daha fazla. DOOM, Quake ve Wolfenstein gibi klasikler tarafından popüler hale getirilen FPS oyunları yıllar içinde son derece uzun bir yol kat etti, ancak hepsini birleştiren basit bir şey var – bir şeyler çekmek sadece eğlenceli.

Hell Let Loose’un gerçekçi gerçekçiliğinden Far Cry 6’nın şatafatlı çılgınlığına kadar geniş bir deneyim yelpazesi var. Birçok FPS oyunu türü başkalarıyla harmanlıyor; örneğin, Destiny 2 ve Borderlands 3 gibi oyunlar, aksiyonu RPG öğeleriyle birleştirir. Çoğu atıcı, doğası gereği olgun bir izleyici kitlesine yönelik olsa da, bunun içinde çok fazla çeşitlilik var.

PS5’te, ağır silahlar kullanmaktan ve kötü adamlara kurşun boşaltmaktan hoşlananlar için zaten birçok seçenek var. Aşağıdaki liste, PS5’teki en iyi FPS oyunlarını temsil ediyor, ancak bu bize bağlı değil – çalışma sırası tamamen sizin tarafınızdan belirlenir. Konsoldaki herhangi bir FPS oyununu derecelendirerek, bu sayfa üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacaksınız. Bir oyun bulmak için aşağıdaki arama çubuğunu kullanın, ardından bu listeyi etkilemek için bir puan bırakın.

Bir oyun gerekecek en az 50 puan Bu makaleye dahil edilmeden önce. Listede önemli bir FPS oyununun eksik olduğunu mu düşünüyorsunuz? Değerlendirdiğinizden emin olun ve bir kez yeterli olduğunda, geri kalanlar arasında hak ettiği yeri alacaktır.

See also  Hafta Sonu Gürlemeleri - 9 Nisan 2022 Haberleri

En İyi PS5 Oyunları

Her neyse, bu kadar gevezelik – hadi işe başlayalım. Aşağıda, bir listesini bulacaksınız PS5’teki en iyi FPS oyunları – sizin tarafınızdan oy verildiği gibi.

10. Geri 4 Kan (PS5)

Geri 4 Kan (PS5)Geri 4 Kan (PS5)

Yayımcı: Warner Bros Etkileşimli / Geliştirici: Kaplumbağa Kayası

Yayın tarihi: 12 Ekim 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 12 Ekim 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Sol 4 Ölü aşıklar sevinir: farklı bir adla da olsa geri döndü. Back 4 Blood, kalabalıkla savaşırken dört kişilik bir ekibe sayısız görevde hayatta kalma görevi veren bir zombi patlatan kooperatif FPS’dir. Size doğru yaklaşan çok sayıda karıştırıcının üstesinden gelmek için ekip çalışmasını vurgulayan korkunç bir kıyamet sonrası boğuşması. Kart tabanlı bir ganimet ve yükseltme sistemi, kampanyayı birçok kez çalıştırabileceğiniz ve kullanmak için yeni ekipman veya uygulayacağınız taktikler bulabileceğiniz anlamına gelir. Birkaç arkadaşla harika bir zaman, bu nişancı hakkında inleyen tek kişi zombilerin kendisi.

9. Görev Çağrısı: Vanguard (PS5)

Call of Duty: Vanguard (PS5)Call of Duty: Vanguard (PS5)

Yayımcı: eylem / Geliştirici: Balyoz Oyunları

Yayın tarihi: 5 Kasım 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 5 Kasım 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Call of Duty: Vanguard, mevcut durumu sarsmak için çok az şey yapıyor Görev çağrısı çok oyunculu, ancak bunun için bir sürü harita, mod, silah ve genel içerik var. Çevrim içi çatışmalarda görülecek ve yapılacak şeylerle dolu kirişler ve tek oyunculu kampanya da oldukça iyi. Zombi hayranları, bazı lansman sonrası güncellemeler gelene kadar kaçınmalıdır, ancak arkadaşlarıyla çevrimiçi olarak savaşmak isteyen herkes için, PS5’teki Call of Duty: Vanguard’dan daha iyisi yoktur.

See also  Fire Emblem Warriors Three Hopes incelemeleri harika bir aksiyon oyununu övüyor

8. Call of Duty: Black Ops Soğuk Savaş (PS5)

Call of Duty: Black Ops Soğuk Savaş (PS5)Call of Duty: Black Ops Soğuk Savaş (PS5)

Yayımcı: eylem / Geliştirici: Treyarch

Yayın tarihi: 13 Kasım 2020 (Amerika Birleşik Devletleri) / 13 Kasım 2020 (Birleşik Krallık/AB)

Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision’ın juggernaut birinci şahıs franchise’ı için büyük ölçüde güvenli bir taksit olarak kabul edilmiş olabilir, ancak kampanyası seri için bazı ilginç kırışıklıklar getiriyor. Yeni başlayanlar için, her zamankinden daha fazla oyuncu ajansı var, bu heyecan verici bir yolculuk yapıyor, aslında şekillendirmede aktif bir rolünüz var. Bir KGB karargahında gizli faaliyetlerde bulunduğunuzu gören bir seviye, Call of Duty’den çok Hitman ve gerçekten ferahlatıcı bir hız değişikliği. Bu, elbette, seriden bulmayı umduğunuz geleneksel set-parça gösteri ve son derece ayrıntılı bir 80’ler alışveriş merkezi de dahil olmak üzere gerçekten görkemli haritaları kapsayan sağlam bir çok oyunculu süit tarafından sabitlenmiştir.

7. Derin Kaya Galaktik (PS5)

Deep Rock Galaktik (PS5)Deep Rock Galaktik (PS5)

Yayımcı: Kahve Lekesi Yayıncılık / Geliştirici: Hayalet Gemi Oyunları

Yayın tarihi: 4 Ocak 2022 (Amerika Birleşik Devletleri) / 4 Ocak 2022 (Birleşik Krallık/AB)

Deep Rock Galactic, fikirlerin gerçek bir karışımıdır, ancak süper eğlenceli bir işbirliği deneyimi yaratmak için her şey uyum içinde çalışır. En fazla dört cüceden oluşan bir ekip, garip bir gezegeni araştırmak ve değerli kaynaklarını çıkarmak için toplanır, ancak böcek benzeri yerlilerin direnişiyle karşılaşacaktır. Her oyuncu sınıfının, diğerlerini mükemmel bir şekilde tamamlayan tamamen benzersiz silahları ve yetenekleri vardır; bu da, hepiniz birlikte çözerken ve uzaylıları patlatırken basit hedefleri bir keyif haline getirir. Prosedürel olarak oluşturulmuş aşamaları atın ve gerçekten kazabileceğiniz sonsuz tekrarlanabilir bir oyunun tarifine sahip olursunuz.

See also  Xbox, Bethesda Rumored to Have "Multiple" Disney Games in the Works

6. Borderlands 3 (PS5)

Borderlands 3 (PS5)Borderlands 3 (PS5)

Yayımcı: 2K Oyunlar / Geliştirici: Şanzıman Yazılımı

Yayın tarihi: 12 Kasım 2020 (Amerika Birleşik Devletleri) / 19 Kasım 2020 (Birleşik Krallık/AB)

Gearbox’ın popüler loot shooter oyunu Borderlands 3 ile tipik stiline geri döndü ve PS5’te her zamankinden daha iyi görünüyor ve oynuyor. Eski oyunlarda o kadar fazla yenilik yapmasa da, serideki üçüncü oyun muhtemelen en iyisidir. Geliştirilmiş oyun, silah ateşleme eylemini bir zevk haline getiriyor, görevler ve silahlarda tonlarca çeşitlilik var ve bu aşk ya da nefret mizahı çok yerinde. Güçlendirilmiş görseller ve sağ ekranda 120 kare/saniyeye varan hız sayesinde, Sony’nin şu anki nesil makinesinde de en parlak şekilde parlıyor. Piyasada çok az daha iyi kooperatif nişancı var – bu, ister yerel ister çevrimiçi oynayın, arkadaşlarla mutlak bir patlama.