İşte İkincinin Öncekine Göre Bir Kenarı Var!

Microsoft tarafından başlatılan Xbox Game Pass abonelik hizmeti, yakın geçmişte oyun endüstrisinde gerçekleşen en büyük etkinliklerden biri olarak lanse ediliyor.

Nominal bir abonelik ücreti ödeyerek Xbox Game Pass, 100’den fazla oyun oynamanıza olanak tanır. Bu oyunlardan bazıları çok yakın zamanda piyasaya sürülen oyunlardır. Microsoft Ödül Puanları ve Xbox Game Pass görevleri, oyuncuların Game Pass’i ücretsiz almalarını sağladı.

Xbox Game Pass ile rekabet edebilmek için Sony, PlayStation Plus abonelik hizmetini üç farklı parçaya dönüştürmek için aktif olarak çalışıyor. PS Plus Essential olarak adlandırılan ilk bölüm, PlayStation oyuncularına bugün PlayStation Plus’ta bulunan tüm özelliklere erişim imkanı sunuyor. İkinci katman, oyunculara PS Plus oyunlarına erişim sunmanın yanı sıra, PS4 ve PS5 oyunlarının çoğunu denemelerine izin veren PS Plus Ekstra olarak adlandırılır. En premium seçenek, biraz pahalı olan ancak çoğu popüler retro oyunlar olan 300’e kadar ek oyuna erişim sağlayan PS Plus Premium’dur.

Ayrıca Okuyun: Tek Oyunculu Oyunlar Önceliğimiz Olmaya Devam Ediyor, diyor PlayStation

Birçoğu Sony’nin yeni oyunlar sunarak oyuncuları cezbetmesini beklerken, farklı bir yol izliyor. Sony, oyunculara PS1, PS2, PSP ve PS3 nesillerinden birçok klasik oyunu deneyimleme fırsatı vererek PlayStation Plus Premium için geniş bir abonelik tabanı oluşturmayı planlıyor. PS Plus Premium ve bir dizi yeni PS Plus katmanının Haziran’dan önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Dolayısıyla Sony’nin bu stratejinin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için yeterli zamanı var.

İşte İkincinin Öncekine Göre Bir Kenarı Var! Nominal bir abonelik ücreti ödeyerek Xbox Game Pass, 100'den fazla oyun oynamanıza olanak tanır. Bu oyunlardan bazıları çok yakın zamanda piyasaya sürülen oyunlardır. Microsoft Ödül Puanları ve Xbox Game Pass görevleri, oyuncuların Game Pass'i ücretsiz almalarını sağladı. - esenlerbocekilaclamaPlayStation Plus Ücretsiz PS Vita Vermeyi Durduracak

Şu anda, kesinlikle emin olduğumuz bir şey var. PS Plus Premium’un övünecek birçok avantajı olsa da, Xbox Game Pass’in gerisinde kaldığı birçok alan var.

Xbox Game Pass’in PS Plus Premium’a göre avantajlı olduğu alanlardan biri de fiyatlandırması. Lansman sırasında, PS Plus Premium’a aylık abonelik 17,99 dolara mal olacak. Üç aylık bir abonelik için, 49,99 $ ödemek zorunda kalacak. Yıllık abonelik, oyunculara 119,99 dolara mal olacak. Xbox Game Pass Ultimate, oyunculara çok daha düşük fiyatlarla sunuluyor. Xbox Game Pass Ultimate tarafından alınan aylık abonelik ücreti 14,99 ABD Doları iken, oyuncuların üç aylık abonelik için 39.99 ABD Doları ödemesi gerekecek.

See also  Disgaea 6 Complete Gets a Meaty PS5, PS4 Overview Trailer

Ayrıca Okuyun: Far Cry 6, Xbox Varyantları İçin Yeni Düzeltmeyi Başlattı

PS Plus Premium ile ilgili bir başka sorun da, ilk gün yeterli oyun olmamasıdır. Sony, PS Plus Premium’da yer alan retro oyunların çok sayıda oyuncuyu bünyesine katmaya yeteceğine inanıyor. Bu gerçekleşse bile, birçok oyuncu birinci gün maçlarının olmaması nedeniyle oldukça hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Abonelik ücreti yüksek olduğundan, birçok oyuncu ilk günkü oyunların paketin bir parçası olmasını beklerdi. Sony’nin retro oyunlara güvenme stratejisi işe yaramazsa, PlayStation Plus Premium’a ilk günkü oyunları eklemeyi düşünmek zorunda kalacak.