Roblox’un Game Fund oyunları çoğu Roblox oyununa benzemiyor

Geçen Temmuz ayında Roblox, geliştiricilere fon ve destek sağlayan bir program olan Game Fund’u duyurdu. roblox deneyimler. Bu hafta Oyun Geliştiricileri Konferansı ile zamanlanan şirket, araçlarıyla mümkün olan çeşitli deneyimleri sergilemek için finanse edilen bu oyunları kullanıyor.

Roblox’un Salı günü açıklayacağı şeyin birkaç bölümü var. Birincisi, Roblox’un Oyun Fonu’nun bir parçası olarak 25 milyon dolar yatırım yaptığını ilk kez açıklıyor olması. Roblox daha önce her biri için minimum 500.000 dolar vereceğini söylemişti. roblox Oyun Fonu için seçtiği deneyimi, ancak şimdi toplamda ne kadar dağıtılacağını biliyoruz.

Roblox, fondan destek alan üç oyunu zaten duyurdu – Şans Rüzgarları, yuvarlanan gök gürültüsüve neonŞövalyeler – ve Salı günü bu deneyimlerden ikisinin “ilk görünüşlerini” paylaşıyor. Şans Rüzgarlarıgeliştirici Sonar Studios’tan, biraz Microsoft’unkine benziyor Hırsızlar Denizigemi savaşları, gizemli adalar ve hatta dev bir deniz yılanı yaratığı içeriyor. yuvarlanan gök gürültüsüSplitting Point Studios’tan cesur bir birinci şahıs nişancı oyunudur.

Her ikisini de aşağıdaki bir karavanda kontrol etmenizi tavsiye ederim – çok etkilendim nasıl çok fazla blokları yok roblox aşina olabileceğiniz estetik roblox bana her birinin alfa öncesi olduğunu söylüyor, bu da benim için geliştirme devam ettikçe oyunun bazı bölümlerinin değişebileceği anlamına geliyor. denemek istersen yuvarlanan gök gürültüsü şu anda, üzerinde ücretsiz olarak kullanılabilir roblox – yine de, beş dakikalık testimde, oldukça ilkel bir askeri nişancı olduğunu buldum.

Son olarak Roblox, Game Fund’dan destek alan üç ek oyunu daha açıklıyor: Proje Harabesirekabetçi bir PvE roguelike; isyanbir takım tabanlı çok oyunculu FPS (denemek için de mevcuttur) roblox, iPhone’umda bir eşleşmeye girmeye çalıştığımda her zaman çöktü; ve gizli komşua robloxŞu anda PC ve konsollarda bulunan çok oyunculu oyunun tabanlı versiyonu.

See also  Apple's 'hands-off' approach with Roblox draws focus in DOJ antitrust probe - The Information

Roblox’taki Oyun Fonu’nun başındaki Jad Boniface şunları söyledi: Sınır Yeşil ışık yakılan oyunların daha büyük bir listesinin bulunduğunu, ancak “bu ek oyunlarla ilgili ayrıntıları henüz paylaşmaya hazır olmadığımızı” belirten bir röportajda. Boniface, Roblox’un fon için başvuruları Temmuz ayına kadar açık tutmayı planladığını söyledi, bu yüzden oyunların destek almak için seçilmesi için hala bir fırsat var gibi görünüyor. Boniface, ikinci bir fona gelince, “Bu Oyun Fonundan elde edilen sonuçların ikinci bir Oyun Fonuna yol açacağını umuyoruz, ancak bunu söylemek için henüz çok erken” dedi.