Allied Tomcat-A 16″ Oyun Dizüstü Bilgisayarı: Kotaku Avustralya İncelemesi

PC oyun dünyasında inanılmaz derecede yeniyim. Süre Stardew Vadisi ve Alttaki hikaye anime ve grup çıkartmalarıyla kapladığım eski MacBook Air’de gayet iyi çalışıyor, asla böyle bir şey oynayacak türden bir donanıma sahip olmadım Kızıl Ölü Kefaret 2. PC oyunları hakkında pek bir şey bilmiyorum ama her zaman işi yapan bir şey istemişimdir.

Apple işletim sistemi çalıştırmayan bilgisayarlarda oyun oynadığım kısa dönemlere dönüp baktığımda, hatırladığım kadarıyla okuyucu Tavşan, Freddy Balık, Simler, ve İmparatorluk Çağı en şişman Windows masaüstü bilgisayarda çalışıyor. Yıllar sonra isteksizce oynardım Akçaağaç Hikayesi ve Sınır Toprakları 2 Yavaşça ikiye ayrılmaya karar veren bir Sony Vaio dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarda (hala bir şekilde çalışırken).

Mesele şu ki, tanıdığım hemen hemen herkes PC’de oyun oynuyor. Konsollar, üzerlerinde bulunan oyunlar için harika olsa da, yalnızca PC’de bulunan başka bir video oyunları dünyası var. Bu, bir süredir bir oyun bilgisayarı istememe neden olan bir şeydi, ancak bu işe başladığımda, o alana erişmek için küçük bir şeye ihtiyacım olacağını fark ettim.

Benim gibiyseniz, sonunda tam bir oyun masaüstü kurulumu isteyebilirsiniz. Belki hayatınızda finansal olarak istikrarlı bir anda olduğunuzda ve güzel özel yapınızı koyacak alanınız olduğunda. Potansiyel olarak benim gibi olmaya devam edersen, başlamak için biraz daha basit bir yer isteyebilirsin. Oyun dizüstü bilgisayarları burada devreye giriyor.

Tam bir masaüstü oyun bilgisayarı kurulumunun sahip olduğu ağır gücü paketlemese de, oyun dizüstü bilgisayarları, yine de bir bilgisayarda oyun oynamak isteyenler için harika bir alternatiftir. Zaman geçtikçe, oyun dizüstü bilgisayarları da performans ve güvenilirlik açısından giderek daha iyi hale geliyor.

Piyasada çok sayıda oyun dizüstü bilgisayarı var, ancak PC oyun dünyasına düzgün bir şekilde girme durumumda, ellerimi tuttum. Allied Gaming Tomcat-A 16″ Ryzen 9 5900HX RTX 3070 Dizüstü Oyun Bilgisayarı.

özellikleri nelerdir?

Allied Tomcat-A 16" Oyun Dizüstü Bilgisayarı: Kotaku Avustralya İncelemesi PC oyun dünyasında inanılmaz derecede yeniyim. Süre Stardew Vadisi ve Alttaki hikaye anime ve grup çıkartmalarıyla kapladığım eski MacBook Air'de gayet iyi çalışıyor, asla böyle bir şey oynayacak türden bir donanıma sahip olmadım Kızıl Ölü Kefaret 2. PC oyunları hakkında pek bir şey bilmiyorum ama her zaman işi yapan bir şey istemişimdir. - esenlerbocekilaclama
Resim: Müttefik Oyun

İşlemci: AMD Ryzen 9 5900HX işlemci
Grafik kartı: NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB Grafik Kartı [130W]
Hafıza: 16 GB [2x8GB] 3200MHz DDR4 SO-DIMM RAM
İşletim Sistemi Sürücüsü: 1 TB NVME [Gen3.0] M.2 SSD
Görüntülemek: 16″ IPS WQHD (2560×1600) 165Hz

See also  Xbox Games With Gold May Lineup: 2 Free Games Are Available Now

Allied Tomcat-A, Windows 10’un en son sürümünü (deneyimlerime göre) çalıştıran 16 inçlik bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. Bir AMD Ryzen 9 5900HX işlemci ve bir NVIDIA GeForce RTX 3070 8 GB grafik kartı içerir.

Dizüstü bilgisayarın kendisi biraz tıknaz, 2,3 kg ağırlığında ve 27,3 mm kalınlığında. Ancak, etrafta dolaşmak için bir pabuç gibi hissetmiyor, bu da onu taşınabilirlik açısından iyi bir seçenek haline getiriyor. Ayrıca, standart iş amaçları için kullanıyorsanız pil yaklaşık 4 saat dayanır ve daha yüksek performanslı oyunlar pili biraz daha zorlar. Bu durumda, dizüstü bilgisayarın daha hafif oyun deneyimleri için ücretsiz olduğunu ve daha zorlu oyunların dizüstü bilgisayarı takılı tutmamı sağladığını gördüm.

Allied Tomcat-A Gaming Laptop’u kullanmaya başlayana kadar, iş amacıyla daha yeni bir MacBook Pro kullanıyordum. Bilmiyorsanız, söz konusu MacBook’ta iki adet USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık jakı bağlantı noktası bulunuyor. Bu can sıkıcı ve genellikle çoğu insanın ek bir adaptör almasına neden oluyor (ki ben yaptım). Ne yazık ki, Müttefik Tomcat-A deliklerle dolu (üzgünüm). Dizüstü bilgisayarda üç adet USB 3.1 Gen1 bağlantı noktası, bir Mini DisplayPort 1.4, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir USB-C 3.1 Gen2 Bağlantı Noktası ve bir 2’si 1 arada ses jakı bağlantı noktası bulunur. Bu, tüm eşyalarımı yerleştirmenin çok kolay olduğu anlamına geliyordu.

Allied Tomcat-A Oyun Dizüstü Bilgisayarı ile yaşadığım deneyim

müttefik tomcat-a oyun dizüstü bilgisayarı
Resim: Kotaku Avustralya

Bu kötü çocuğu ilk kurduğumda, aynı zamanda Allied Gaming’in Firehawk RGB Mekanik Oyun Klavyesini (tıklamalı ve renkli) ve Flashbang RBG Oyun Faresini (hâlâ sağlam bir oyun faresi olmasına rağmen kullanımı kolay ve aynı zamanda renkli). Dizüstü bilgisayarın klavyesi de birçok kişiselleştirme seçeneğiyle yanar, ancak benim gibi ayrı bir klavye ve fare kullanıyorsanız da kapatılabilir.

Dizüstü bilgisayarda yerleşik olarak, dizüstü bilgisayarın nasıl çalıştığına ilişkin üç seçenek arasından seçim yapabileceğiniz bir Kontrol Merkezi bulunur: Ofis modu, Oyun ve Yüksek Performans. Bu modlar, dizüstü bilgisayarın farklı şekillerde çalışırken serin kalmasını sağlamak için fan hızlarını değiştirecektir. Ofis modu, fanın hoş ve sessiz olduğu dizüstü bilgisayarı iş için kullanırken harika bir seçenektir. Ancak, Oyun modunda fanlar oldukça yüksek ve Yüksek Performans modunda daha da yüksek. Biraz dikkat dağıtıcı olabilse de, dizüstü bilgisayarın oyun çalıştırırken herhangi bir sorunla karşılaşmadığı anlamına da geliyordu. Hoparlörlerden oyun sesleri veya müzik geldiğinde ya da bir kulaklık taktığınızda, onları gerçekten fark etmezsiniz.

See also  Sony en iyi video oyunu üreticisi ve PS5 Bafta galibiyetleri bunu kanıtlıyor
Allied Tomcat-A 16" Oyun Dizüstü Bilgisayarı: Kotaku Avustralya İncelemesi PC oyun dünyasında inanılmaz derecede yeniyim. Süre Stardew Vadisi ve Alttaki hikaye anime ve grup çıkartmalarıyla kapladığım eski MacBook Air'de gayet iyi çalışıyor, asla böyle bir şey oynayacak türden bir donanıma sahip olmadım Kızıl Ölü Kefaret 2. PC oyunları hakkında pek bir şey bilmiyorum ama her zaman işi yapan bir şey istemişimdir. - esenlerbocekilaclama
Resim: Allied Gaming / Kotaku Avustralya

Ofis modunu test etmek için işimi yapmak için dizüstü bilgisayarı kullandım. Tam gün çalıştığım için hiçbir sorunla karşılaşmadım. Sade ve basit, dizüstü bilgisayardan çalışmak harika. Üzerine söylenecek fazla bir şey yok!

Oyun ve Yüksek Performans modlarını test etmek için iki oyun kullandım.

Oyun modu için yaklaşık bir saat oynadım. Portal 2. düşünüyorum Portal 2 Oyunların herhangi bir şey üzerinde nasıl çalışacağını test etmek söz konusu olduğunda iyi bir kontrol oyunu olmak, çünkü nispeten zorlu ama standart bir konsolda veya PC’de oynayamayacağı kadar fazla değil. oynarken Portal 2 Tomcat-A’nın Oyun modunda, ilk başta oyunun varsayılan çözünürlüğüne inen biraz gecikme yaşadım, sonunda değiştirdim ve daha sonra bunun artık bir sorun olmadığını anladım. Oyun sorunsuz çalıştı ve iyi görünüyordu ve bunun gibi diğer hafif-standart oyunlar için aynı olduğunu gördüm. kurbağa dedektif ve benbb & obb.

Yüksek Performans modunu gerçekten test etmek için oyun alanına geçmemin ve kurulumumu biraz yükseltmemin doğru olduğunu düşündüm.

oyun dizüstü bilgisayarı
Resim: Kotaku Avustralya

Elbette, Ultimate Gamer Zone değil, ama küçük kardeşimin ‘Peki şimdi yayıncı mısın?’ diye sorması yeterliydi, ki bu benim için yeterince iyi.

Yüksek Performans modu için yaklaşık bir saat oynadım. Kızıl Ölü Kefaret 2. Oyuncu arkadaşlarıma bir oyun dizüstü bilgisayarının yeteneklerini gerçekten hangi oyunların test edeceğini sorduğumda, en popüler cevap buydu. Ne yazık ki, oyun içi aracı kullanarak kare hızını test ederek başladım ve sürekli olarak 60 fps’de hatasız çalıştı. Ve Tanrım, görünüyordu güzel.

Oyunun kendisine atlarken, dizüstü bilgisayarın fanı esiyordu. zor. Buna karşılık, herhangi bir aşırı ısınma ile karşılaşmadı ve oyun hiç takılmadı, bu da jet motorlarının işlerini yapıyormuş gibi görünmesine neden oldu. Herhangi bir ayarı değiştirmeden oyuna girdim ve muhteşem görünüyordu ve yüzerek koştu. Hiç oynamamış biri olarak Kızıl Ölü Kefaret 2 daha önce, kendimi sürekli yüksek sesle, ‘Aman Tanrım, bu çok güzel görünüyor’ derken buldum. Bu, üzerinde çalıştığım donanım sayesinde oyunun muhteşem grafiklerinin iyi çalışması için bir mandalın düşürülmesi gerekmediği gerçeğiyle ikiye katlandı.

See also  Week 18/2022 slot games releases – European Gaming Industry News

Peki bu kimin için ve buna değer mi?

Allied Tomcat-A Oyun Dizüstü Bilgisayarı, tam bir masaüstü kurulumu yapmak istemeyen herkes için gerçekten iyi bir seçenektir. Avustralya merkezli bir PC oyun üreticisi olan Allied Gaming, konu PC oyunları olduğunda işini bilir ve oyun dizüstü bilgisayarlarının yanı sıra özel yapım masaüstü oyun bilgisayarları için seçeneklere sahiptir, bu nedenle her iki seçenek de mevcuttur.

Fiyat açısından, aslında diğer RTX3070 oyun dizüstü bilgisayarlarından biraz daha ucuz. MSI, Razer ve Alienware gibi rakiplere baktığınızda, JB Hi-Fi gibi standart perakendecilerden 3.000 ila 6.000 $ arasında herhangi bir yere bakıyorsunuz. Allied Gaming Tomcat-A 16″ Ryzen 9 5900HX RTX 3070 Oyun Dizüstü Bilgisayarı, bu dizüstü bilgisayarlarla aynı gücü sunarken, daha makul bir 2.699$’dır. Hala yüksek bir fiyat olmasına rağmen, aldığınız şey için buna değer olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca, geçmişte başkalarının söylediklerini, müşteri hizmetlerinin rakipsiz olduğunu söylemeliyim ve tekrar etmeliyim. Kendinize bir oyun dizüstü bilgisayarı almak veya ekstra yol kat etmek ve tamamen özel bir bilgisayar inşa etmek istiyorsanız, Allied Gaming ile iletişim çok kolay. Ne hakkında konuştuklarını biliyorlar ve yeni gelenleri oyun oynamak için sağlam bir kurulum alma sürecinde yürümekten mutlular.

Allied Tomcat-A Gaming Laptop, taşınabilir ve kurulumu kolay bir şey arayanlar için sağlam bir seçenektir. Daha hevesli oyuncular muhtemelen bir masaüstü PC’ye gitmekten daha iyi olsa da, Allied Tomcat-A benim gibi PC oyun dünyasına yeni başlayanlar için harika bir başlangıç ​​noktası.

Hareket halindeyseniz, daha küçük oyunlar oynamak ve işinizi yapmak için harika çalışıyor, ancak daha büyük oyunlar oynamak istiyorsanız kesinlikle fişe takılı ve bir masanın üzerine yerleştirilmiş bir dizüstü bilgisayar.

Yalnızca standart bir oyun dizüstü bilgisayarı olarak değil, aynı zamanda iyi bir ev ofis dizüstü bilgisayarı olarak da iyi çalışır. Hem oyun oynamak hem de işimi yapmakla ilgilendiğimi düşünürsek, çoklu modlar sayesinde ikisi için de harika bir seçenek.

Sonuç olarak, PC oyun dünyasına yeni başlayan biri olarak, Allied Tomcat-A Gaming Laptop ile harika bir başlangıç ​​yaptım ve PC oyunlarında kendi yolculuğuna başlamak isteyen herkese bunu kolayca önerebilirim.

[Allied Tomcat-A 16″ Ryzen 9 5900HX RTX 3070 Gaming Laptop]