Roblox’ta ebeveyn kontrollerini ve riski anlama

Roblox, milyonlarca oyuncuya sahip, çocuk odaklı bir oyun ekosistemidir. Ebeveyn denetimleri, hesap türleri ve mikro işlemler hakkında bilmeniz gerekenler burada.

ana tehlikeler

Roblox, çocuk dostu olma ününe sahiptir ve büyük ölçüde, en azından daha geniş internete kıyasla. “Deneyimleri” (topluluğu tarafından oluşturulan milyonlarca oyunun resmi terimi) ve kullanıcıları, her türlü kan, nefret söylemi, taciz, cinsel veya romantik içerik, küfür ve birçok türde şiddeti yasaklayan topluluk standartlarına tabidir. , ancak bir hesaba herhangi bir yaş veya içerik kısıtlaması uygulamazsanız yine de kılıçlar, silahlar ve tanklarla kansız çizgi film savaşları bulacaksınız.

Kaspersky Güvenli Çocuklar

Kaspersky Güvenli Çocuklar

Ödüllü ebeveyn denetimleriyle çocuklarınızı çevrimiçi ve çevrimdışı olarak koruyun. Faaliyetlerini korumanıza, davranışlarını izlemenize ve onlara kendi kendini kontrol etmeyi öğretmenize yardımcı olan esnek araçlar edinin.

  • Kaspersky
  • Otomatik yenileme
  • £14,99 yıllık

Şimdi satın al

Dezavantajı, etik olarak şüpheli mikro işlemlerle dolu, genç geliştiriciler için kar paylaşım modeli sömürücü, güvenli olmayan içerik yine de gözden kaçabilir ve ortalama bir yetişkininizin kabul edilebilir içerik fikri, Roblox’un genç kullanıcılarının fikirlerinden çok farklı olabilir. Örneğin, bol miktarda yağ yakma, tuvalet mizahı ve rahatsız edici creepypasta (çevrimiçi halk korkuları) var.

Uygunsuz içeriği görmelerini nasıl durdurabilirsiniz?

Bir çocuk için bir Roblox hesabı oluşturduysanız, özellikle kendi adınızı ve doğum tarihinizi girerek oluşturduysanız, içerik yönetimini ve ebeveyn denetimlerini etkinleştirmeden kurmuş olmanız çok olasıdır. çocuğunuzun

Çocuğunuzun yaşını doğru bir şekilde temsil etmek için mevcut bir hesabı değiştirmeyi planlıyorsanız, özellikle 13 yaş altınız Roblox’u oyun yapmak ve oynamak için kullanıyorsa, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Bir kullanıcının yaşı, yalnızca hangi deneyimlere erişeceklerini değil, aynı zamanda sohbet, özel sunucu erişimi, bilgi paylaşımı ve bazı geliştirme özelliklerini de etkiler.

See also  Roblox, 2022 Mali Yılı İlk Çeyrek Mali Sonuçlarını 10 Mayıs 2022'de Açıklayacak | İşletme

13 yaşın altındaki Roblox Studio kullanıcılarının bir dizi özelliğe erişimi yoktur, özellikle:

  • Roblox Studio’da oyun yaparken 3B nesne ağlarını kullanma yeteneği (kendi oluşturdukları dahil)
  • Oyunlarından kazanılan Roblox’u DevEx aracılığıyla gerçek dünya parasıyla değiştirme yeteneği

Çocuğunuz hevesli bir geliştiriciyse, endüstrinin en iyi uygulaması olan oyun yayınlamak ve oynamak için ayrı hesaplara sahip olmayı tartışmanın yanı sıra ebeveyn içeriği filtrelemeyi daha kolay hale getirmek için iyi bir zaman.

13 yaşından küçükler için aşağıdakiler dahil olmak üzere ekstra güvenlik ve güvenlik özellikleri her zaman etkindir:

  • Maksimum sohbet içeriği filtreleme her zaman etkin
  • Profillerine hiçbir sosyal medya hesabı eklenemez
  • Profillerine telefon numarası eklenemez
  • Listelenen hesap yaşlarını değiştiremezler

Bir yetişkine ait hesaplar için içerik filtreleri ve diğer kısıtlamalar da etkinleştirilebilir ve bir PIN’in arkasına kilitlenebilir, böylece onayınız olmadan değiştirilemezler, bu nedenle sizin ve evdeki Roblox fanınızın ihtiyacı ne olursa olsun, bir yapılandırma ayarı vardır’ yardım edeceğim. Ebeveynler ayrıca 13 yaşından küçükler için bir harcama limiti belirleyebilir.

Sinir bozucu bir şekilde, 13 yaşın üzerindeki çocuklara ait hesaplar için, şu anda 555.000’den (1.480 £) daha pahalı olan mikro-işlemlerin yoğun olduğu bir ortamda can sıkıcı ve potansiyel olarak pahalı olan Roblox’taki satın alma işlemleri için yetişkin iznini engellemek veya gerekli kılmak mümkün değildir. oyun içi Robux para biriminin yanı sıra sadece bir veya iki pound’a mal olan. Buradaki en iyi seçeneğiniz, çocuğunuza oyun içi harcama parası vermek istiyorsanız, yalnızca doğrudan Robux satın almanızı ve çocuğunuzun oyunu oynamak için kullandığı hiçbir sistemde kart kaydetmemenizi sağlamaktır.

Roblox’ta gizlilik, güvenlik, güvenlik ve içerik filtrelemede gezinmenize yardımcı olmak için bir çift kılavuz yazdım: Roblox 13+ hesaplarında ebeveyn denetimleri nasıl etkinleştirilir ve Bir çocuk için 13 yaş altı Roblox hesabı nasıl oluşturulur ve yönetilir.

Şirket, olgun içerik arayan daha yaşlı oyuncular için 17+ kategori gibi ek yaş katmanları ekleyebileceğini belirtti, ancak henüz bunu yapmadı.