COD Mobile’da kalça ateşi nedir?

Call of Duty: Mobile, mobil oyun endüstrisinde Activision’ın amiral gemisi unvanıdır. Bu oyun, COD serisinin birçok unsurunu mobil ekranlara taşıyor. Bu oyunun en önemli yönlerinden biri mekanizmasıdır ve kalça ateşlemesi COD Mobile’da önemli bir özelliktir.

Call of Duty: Mobile, tamamen oyuncuları isabetli bir şekilde vurup belirli hedeflere ulaşmak için aşağı indirmeye dayanıyor. Hedefler, siteleri tutmak, hedefler elde etmek ve hatta belirli sayıda öldürme elde etmek olabilir. Bu oyunun atış yönü, kalça ateşinden ve oranlarından büyük ölçüde etkilenir.

Her silahın kendine has özellikleri vardır ve bunun önemli bir kısmı kalça atış hızı ve isabetidir. Kalça ateşlemesi, esasen, dürbün veya ADS kullanmadan silah ateşlemek anlamına gelir. Atış doğruluğu, içeri veya dışarı dürbünü belirleme gibi küçük bir şeyle bile büyük ölçüde değişir.

SMG’ler gibi silahlar, kısa mesafede her zaman yüksek bir kalça ateşleme oranına sahiptir, ancak mesafe arttıkça doğrulukları büyük ölçüde düşer. Oyuncular SMG’leri yakın mesafede kullanabilirler ve iyi bir atış isabeti ile rakipleri çok kolay bir şekilde alt edebilirler.

Taarruz tüfekleri ve kalça atışları, her birinin kendine has bir özelliği olduğu için oldukça farklıdır. Bazı silahlar sağlamlıkları ile tanınırlar, ancak kalçadan ateşleri, kullanımı zor olan diğer silahlar kadar güçlü değildir.

Esasen, kalça atışları, oyuncuların düşmanlarını dürbünle vurması gerektiğinde düşünülür ve bazen hareket halindeyken de yapılabilir. Oyuncular silahlarını kalça ateşine göre seçebilirler ancak unutmayın, COD Mobile’da ADS doğruluğu her zaman kalçadan ateşlemeden daha iyidir.

Ayrıca Okuyun | Efsanevi ‘Revive Me Jett’ Memesinin Yaratıcısı Vefat Etti

See also  The Best Xbox Game Pass Games, From 'Tunic' to 'Dead Space'