Deutsche Bank, ‘sonraki platform oyununda’ (NYSE:RBLX) Roblox boğalarına katılıyor

Roblox Geliştirici Konferansı 2019

Ian Tuttle/Getty Images Eğlence

Deutsche Bank, Roblox’u kapsamaya başladı (NYSE:RBLX) Bir Satın Almada – bir yükseliş analist kampına katılmak bu, hisse senedi geri çekildiğinden son zamanlarda daha da büyüdü.

11’i kapsayan analist, son birkaç ayda artan bir sayı olan Buy veya Strong Buy hisse senedini derecelendirdi. Bu, hisse senedinin 22 Kasım’a ulaştığı 52 haftanın en yüksek seviyesinden %70 değer kaybetmesi için yeterli bir süre.

Deutsche Bank için Roblox, “büyüyen hendekler ve güçlü ağ etkileri” ile “bir sonraki platform oyunu”.

Banka, şirketin 50 milyon küresel günlük aktif kullanıcıyı aştığını ve son üç yılda %56’lık bir bileşik yıllık büyüme oranına işaret ettiğini söylüyor – ve bu yıl pandemi karşılaştırmaları nedeniyle büyüme yavaşlayacak olsa da, 96’ya “birden fazla yol” var 2025 yılına kadar milyon DAU, diyor.

Bu arada, güçlü ağ etkileri, erken bir avantajın önemli olduğu tipik bir “kazanan en çok alır” dinamiği ile sonuçlanmalıdır. Deutsche Bank, Roblox’un en önemli rekabet avantajlarından birinin, geliştiricilerin “geniş bir tedarik tabanı” olduğunu ve bu topluluğu üç yılda iki katına çıkararak bugün yaklaşık 10 milyona çıkardığını söylüyor. Banka, “Daha fazla geliştirici -> daha fazla deneyim -> daha fazla kullanıcı -> geliştiriciler için daha fazla gelir -> daha fazla geliştirici …” sonucuna varıyor.

Hisse düşüşüne gelince, pek çoğunun arz yönlü bir ileri çekmeyle ilişkili faydaları hesaba katmadığını söylüyor. “Roblox’un artan sayıda deneyim yayınlamak için Roblox platformunu kullanan daha fazla geliştirici/yaratıcıyla birlikte, Roblox’un pandemiden yapısal olarak daha güçlü çıktığını düşünüyoruz.”

Bu, indirimli bir pazar lideri eklemek için çekici bir fırsat yaratıyor, diyor.

Bankanın 60$’lık bir fiyat hedefi var ve bu da Perşembe günkü kapanışa göre %45’lik bir artış anlamına geliyor.

See also  Tower of Hell codes - free items and XP (May 2022)

Alpha katkısını arayan Star Investments, kısa süre önce şirketin bir “gerçeklik dozu” aldığını, ancak kullanıcı sayısı, katılım süresi ve ortalama rezervasyonlardaki artışların ardından hisse senedinin zaman içinde daha da yükseleceğini söyledi.