Kingdom Hearts IV, Square Enix Tarafından Tanıtıldı, Mobil Oyun Çok Yakında Geliyor

Krallık Kalpleri IV

10 Nisan Pazar akşamı, Final Fantasy ve NieR video oyunu serilerinin yapımcıları olan video oyunu geliştiricisi Square Enix, popüler video oyunu serileri Kingdom Hearts’ın son baskısını tanıttı. Tahmin edilebileceği gibi Kingdom Hearts IV olarak adlandırılan en son oyun, serinin amiral gemisi versiyonu olarak tanıtıldı – bunun için bir mobil oyun da dahil olmak üzere diğer oyunların yanı sıra.

Kingdom Hearts IV: Yenilikler

Kingdom Hearts IV’ün çıkışını duyuran teaser fragmanına göre oyun bu yıl 20. yılını kutluyor. Square Enix’in odaklandığı en önemli noktalardan biri, oyuna gerçekçilik katan yeni bir dünya tasarımından alıntı yapan grafikler. Bu, Kingdom Hearts IV’ün, Sony’nin PS5’i ve Microsoft’un Xbox Series X ve S ikilisi olan yeni nesil oyun konsollarının grafik yeteneklerinden büyük olasılıkla yararlanacağını gösteriyor.

Oyunun resmi açıklaması şöyle diyor: “Sora, ‘Lost Master Arc’ başlıklı destansı yeni bir hikayenin başlangıcında güncellenmiş bir bakışla muzaffer bir dönüş yapıyor. Sora’nın dev bir düşmana karşı bir patron savaşında karşı karşıya gelmesiyle başlayarak, oyuncular Kingdom Hearts serisinde daha önce hiç görülmemiş, muhteşem, gerçekçi bir dünyada kurulmuş büyük, geniş bir şehir olan Quadratum ile tanışıyorlar. Hayranlar, bu garip yeni ortamda Sora’dan önce görünen gizemli yeni bir karakter olan Strelitzia’nın ilk görünümüne ek olarak, Sora’nın tanınmış arkadaşları Donald ve Goofy’nin dönüşünü görmekten heyecan duyacaklar.”

Ancak oyunun geliştiricileri, hangi platformlarda piyasaya sürüleceğini belirtmedi. Ayrıca oyun için kesin bir çıkış tarihi yok, bu da serinin hayranlarının 2022’de eylemde olup olmadığını göremeyebileceğini gösteriyor.

Bunun yanı sıra Square Enix, serinin 20. yıl dönümünü kutlamak için Kingdom Hearts: Missing Link adlı bir mobil oyununu da duyurdu. Oyun hem Android hem de iOS’ta tanıtılacak ve oyunun kapalı beta testi bu yıl içinde açıklanacak. Resmi sürüm, mobil oyunun oyuncuların oyunun ‘Scala ad Caelum’ aleminden gerçek dünyaya macera görevlerini sürdürmelerine ve ayrıca oyunda yeni, orijinal bir hikaye oynamalarına izin vereceğini belirtiyor.

See also  Diablo III, Yama 2.7.3'te Xbox Series X ve daha fazlasına sabitlenmiş 4K çözünürlüğü alıyor

Bu makalenin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Daha fazla bilgilendirici ve özel teknoloji içeriği için, Facebook sayfamız gibi