Xbox Dev, Altın Başlıklı Oyunların Sahipliğiyle İlgili Karışıklığı Gideriyor

Xbox Dev, Altın Başlıklı Oyunların Sahipliğiyle İlgili Karışıklığı Gideriyor

Xbox Engineering Lideri Eden Marie tarafından Twitter’da tam şeffaflık sağlamaya çalışarak mülkiyet hakkındaki tartışma ele alındığından, son zamanlarda Xbox Games With Gold ile ilgili bir kafa karışıklığı var gibi görünüyor.

Marie’nin belirttiği gibi, kural, Games With Gold’un bir parçası olarak dahil edilen tüm Xbox One, Series X ve Series S oyunlarının bir tek geçerli bir aboneliğiniz varken oynayabilirsiniz, ancak orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunları, iptal etmeye karar verseniz bile sizde kalır. İkincisi, Xbox 360’taki Games With Gold’un bir “tuhaflığından” kaynaklanıyor:

“Bilginize göre, kafa karışıklığı gördüğümden beri: Games with Gold olduğu iddia edilen Xbox One ve Series X|S oyunları, yalnızca Gold veya Game Pass Ultimate aboneliğiniz etkinken oynayabilirsiniz. 360/OG oyunları, sonrasında bile sizde kalır. aboneliğiniz sona erer. Bu her zaman böyle olmuştur.”

“360/OG oyunlarının tam sahipliğini vermek, Xbox 360’ta ortaya çıkan ve abonelik tabanlı lisansları desteklemeyen ve desteklemeyen Games with Gold’un tuhaf bir özelliğidir. Bu şekilde Games with Gold, halen Xbox 360’ta oynayın.”

“Bu nedenle 360/OG Games with Gold, Games with Gold bölümünde değil, Xbox One ve Series X|S konsollarındaki oyunlarım ve uygulamalarımın sahip olunan tüm oyunlar bölümünde görünüyor. Aradaki farkı anlayamamamız sizin için işe yarıyor. fayda!”

Geçen yıl boyunca Pure Xbox’ta burada çokça gördüğümüz bir soru, orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunlarını sonsuza kadar saklamak için gerçek bir Xbox 360’ta talep etmeniz gerekip gerekmediğidir, ancak Marie bunun böyle olmadığını söylüyor. Durum böyle değil ve bunları herhangi bir konsolda (Xbox One, Series X ve S dahil) talep edebilirsiniz ve bunları elinizde tutabilirsiniz:

Yani, bunu merak ediyorsanız, cevabınızı aldınız. Modern oyunlar yalnızca Xbox Live Gold veya Xbox Game Pass Ultimate’a aktif bir aboneliğiniz olduğunda çalışır, geriye dönük uyumlu orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunları ise aboneliğinizi iptal etmeye karar verseniz bile sonsuza kadar oynanabilir olmalıdır.

See also  Unreleased Duke Nukem Forever Build Leaks After More Than 20 Years

Bunlardan herhangi birine şaşırdınız mı, yoksa hepsini zaten biliyor muydunuz? Yorumlarda bize bildirin.