Fortnite yükselen konumları: Nerede bulunurlar ve nasıl çalışırlar?

Fortnite Bölüm 3: Sezon 2 çizimi

Fortnite Bölüm 3: Sezon 2 – yükselen oyun (resim: Epic Games)

Fortnite için yeni sezonluk görev, bir yükselen bulmanızı gerektiriyor, işte onlar ne oldukları ve onları nerede bulacağınız.

Fortnite Sezon 3: Bölüm 2, yalnızca binayı oyundan çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda haritada değişiklikler yapmaya devam ettiği için dış görünümler için daha garip seçenekler de getirdi.

Bu nedenle Epic Games, çeşitli konumlara yerleştirilmiş dikey zeplinler olan ‘yükseliciler’ ekledi.

Haritanın etrafındaki yükselenleri kullanmak için sadece onları bulmanız değil, aynı zamanda onları yukarı veya aşağı sürmek için ‘kullan’ düğmesine basmanız gerekecek.

Görevi tamamlamak için 20.000 XP takviyesi ile daha fazla Savaş Bileti’nin kilidini açmak için tek yapmanız gereken, bir yükselticiyi iki kez kullanmaktır – ve aynı oyunda olması gerekmez.

Fortnite Bölüm 3: Sezon 2’de yükselenleri nerede bulabilirsiniz?

Komuta Mağarası

Bunları hangi sırayla kullandığınız önemli değil, bu yüzden nereye inerseniz inin, önce en yakın yere gidin.

Komuta Mağarası için, şu anda orada park etmiş olan gemiye gitmek ve ya tepeye tırmanmak ya da aşağı inmek istiyorsunuz. Yükseltici orada olacak ve görevin bir kısmını tamamlamak için onu yukarı veya aşağı alabilirsin.

Yine, bir oyunda her iki yükselticiyi kullanmanıza gerek yok, bu yüzden sürekli tehdit eden çember nedeniyle diğerine ulaşamayacağınızı fark ederseniz (veya ölürseniz) endişelenmeyin, başlarken Bir sonraki oyununuz, diğerine yakın bir yere inmeye çalıştığınızdan emin olun.

Fortnite yükselen haritası

Command Cavern’de bir yükselen bulabilirsiniz (resim: Metro.co.uk)

Chonker’s Speedway

Bunu bulmak biraz daha zor, uçurumun kuzeybatı köşesindeki piste gitmeniz ve yolun yukarısında, ödülünüzün sizi beklediğini bulacağınız yere gitmeniz gerekecek.

Her iki yerde de işiniz bittiğinde, rakiplerinize üstünlük sağlamanıza yardımcı olabilecek herhangi bir ganimet için bölgeyi araştırdığınızdan emin olun.

Fortnite yükselen haritası

Chonker’s Speedway’deki tırmanıcıyı bulmak biraz daha zor (resim: Metro.co.uk)

Fortnite’da savaş bileti nasıl alınır ve ne kadar XP seviye atlanır

Fortnite Bölüm 3: Sezon 2 için Battle Pass’i oyun içi para birimi olan 950 V-dolar karşılığında oyun içinden satın alabilirsiniz. Bu, ya oynayarak kazanılabilir ya da gerçek parayla doğrudan satın alınabilir (950 V-dolar yaklaşık 7,50 Sterlin’e çıkar).

Bunu yapmak, ilerledikçe Marvel’s Sorcerer Supreme’in iki varyasyonu olan Doctor Strange dahil olmak üzere daha fazla ödüle erişmenizi sağlayacaktır.

Bu yükselme görevini tamamlayarak kazanılan 20.000 DP size büyük bir destek verecek, çünkü 200. seviyeye kadar Savaş Bileti’nin her bir seviyesi 75.000 DP’dir ve bunu geçtikten sonra, 400’lük artışlarla büyümeye başlar.

Yine de Doctor Strange olarak oynamak istiyorsanız hızlı olmak isteyeceksiniz, çünkü Pass şimdi %29 bitmiş ve 3 Haziran’da sona erecek (muhtemelen Sezon 4 başladığında).

Fortnite; Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X/S, PlayStation 5, PC ve Android’de ücretsizdir.

[email protected] adresine e-posta gönderin, aşağıya bir yorum bırakın ve Bizi Twitter’da takip edin.

DAHA: Fortnite, yeni AB yasası sayesinde iPhone’a geri dönebilir

DAHA FAZLASI: Fortnite, iyi veri madencileri için hiçbir inşa modu tutmuyor

DAHA: Fortnite Bölüm 3 Sezon 2 binaları kaldırır – Doctor Strange ekler

Metro Gaming’i takip edin heyecan ve [email protected] adresinden bize e-posta gönderin

Bunun gibi daha fazla hikaye için Oyun sayfamıza bakın.

See also  Fortnite'da bir karakter nasıl işe alınır