American Eagle, bahar kıyafetlerini sergileyen kapsamlı kulüp ile Roblox’ta ilk kez sahneye çıkıyor

Dalış Özeti:

  • American Eagle, bir haber bültenine göre, vintage ve hazırlık stillerinden yararlanan ve kapsayıcılığı vurgulayan bir bahar “Her Zaman Üyeler” koleksiyonunu tanıtmak için Roblox’un ilk çıkışını yapacak.
  • Perakendeci, kullanıcıların sezonluk koleksiyona dayalı giyim ararken keşfedebilecekleri sanal bir AE Üyeleri Daima Kulübü oluşturmak için Roblox’ta bir rol yapma oyunu olan Livetopia ile ortaklık kurdu. Livetopia, sürüm başına bugüne kadar 1,5 milyardan fazla ziyaretle Roblox’ta en iyi 10 oyundan biridir.
  • American Eagle, fiziksel ve dijital pazarlama arasında köprü kurmak için Snapchat’in artırılmış gerçeklik (AR) ve Marker Tech özelliklerini de kullanıyor. Marka, oyuncuların bahar sıralamasına koymak için puan toplayabilecekleri bir tenis maçı açan özel bir lens geliştirirken, büyükelçi Coco Gauff’ın yer aldığı mağaza vitrinleri, Marker Tech tarafından desteklenen ayrı bir sürükleyici AR deneyiminin kilidini açmak için taranabilir.

Dalış Bilgileri:

American Eagle, kapsayıcılık ve bağlantıya odaklanan Üyeler Always koleksiyonu ile sadece üyelere açık bir kulüp konseptine yeni bir soluk getiriyor. Perakendecinin, hedef Gen Alpha ve Gen Z tüketicileri arasında popüler olan ve metaverse ile yakından ilişkili bir oyun olan Roblox’taki ilk hamlesi de dahil olmak üzere, kampanyanın daha geniş karşılama temalarını destekleyen çeşitli teknoloji öğeleri.

Çoğu geleneksel medya aracılığıyla ulaşılması zor olan günlük 55 milyon aktif kullanıcıdan oluşan bir kitleyle etkileşim kurmaya çalışırken, daha fazla marka Roblox’a yöneliyor. Nike geçen yıl, oyuncuların spor giyim pazarlamacısının ekipmanlarının dijital versiyonlarını deneyebilecekleri ve yakar top gibi etkinliklere katılabilecekleri, Roblox’ta etkileşimli bir alan olan Nikeland’ı açtı. Vans’tan Hyundai’ye kadar şirketler, gerçek ve sanal dünyaların yönlerini birbirine bağlayabilen platformlara atıfta bulunan geniş bir moda kelime olan metaverse’e ayaklarını sokmaya çalışırken benzer taktikler kullandılar.

See also  PacSun, Wendy'nin Roblox ve Meta's Horizon Worlds'deki metaverse aktivasyonları

American Eagle, kendi Roblox oyununu sıfırdan yapmak yerine, halihazırda yoğun miktarda trafik alan ve aksi takdirde markalı bir aktivasyona katılmaktan çekinecek olan kullanıcılara daha fazla aşinalık kazandırabilecek mevcut bir rol yapma teklifiyle ortaklık kurdu. Meta veri deposunun pratik uygulamaları hala çözülürken, giyim pazarlamacıları, oyuncular özel görünümler ve kıyafetler aracılığıyla dijital avatarları kişiselleştirdikçe ürünlerini sergileme fırsatı buluyor.

American Eagle, genç tüketicilerin zamanlarını nerede harcadıklarına ayak uydurmak için sık sık gelişmekte olan platformlarda deneyler yapıyor. Son yıllardaki kampanyalar, içerik oluşturucu ortaklıklarına yoğun bir şekilde odaklanarak Twitch ve TikTok gibi sitelerde daraltıldı.

Üyeler Always için büyükelçi kadrosu, interaktif Snapchat mağaza ekranlarında önemli bir rol oynayan tenisçi Gauff’ın yanı sıra çok tireli sanatçı Mxmtoon ve aktörler Joshua Bassett, Madelyn Cline, Maitreyi Ramakrishnan ve Michael Evans Behling’i içeriyor. American Eagle, etkileyicileri bir araya getiren video reklamların yanı sıra, bugünden itibaren Gauff ve Bassett arasındaki sanal bir sohbetle hikayelerini öne çıkaran bir dizi Instagram canlı yayın sohbetine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca pazarlamacı, genç tüketicilerin önemsediği sosyal davaları büyütmeyi amaçlayan yeni bir Future Together hayırsever platformunun tanıtımını yaptı. Program, 20 alıcıya toplam 200.000 $ hibe verecek ve Üyeler Daima elçilerinin yardımıyla sosyal ve gönüllü girişimler başlatacak.