‘Fortnite’ Hala Lisanslı Geçişlerle Bizi Şaşırtabilir mi?

Bu hafta, sızıntılara ve içeriden edinilen bilgilere dayanarak Darth Vader ve Indiana Jones’un önümüzdeki sezon Fortnite’a geleceğine dair söylentiler yayılmaya başladı.

Bir zamanlar bu geçişlerin her gerçekleştiğinde büyük haber olduğu Fortnite’ta bir şeyler değişmiş gibi geliyor, şimdi çok geniş bir IP yelpazesinde o kadar çok şey var ki Fortnite’ın hala işe almak için bu kadar çok özelliğe sahip olup olmadığını merak ediyorum. bu noktada gerçekten “şaşırtıcı” hissediyorum. Şu andan itibaren, oyun daha az “Fortnite’de Vay Darth Vader!” Olduğu bir noktaya ulaşmış gibi görünüyor. “Ah, Darth Vader’ın muhtemelen şimdiye kadar Fortnite’ta olduğunu düşündüm.”

Fortnite gitti zor lisanslı geçiş anlaşmalarında, çoğunlukla kurgusal karakterler için, ancak bazen, onlara uygun olduğunda gerçek ünlüler için. Şimdiye kadar süper kahraman türünün derinliklerine indiler ve bu noktada düzinelerce Marvel ve DC kahramanımız var. Bu ikisi ve Star Wars arasında, bu evrenlerden yeni bir film veya şov prömiyeri yapmak üzereyken, bir Fortnite geçişinin takip ettiğinin pratikte bir garantisi gibi geliyor. Örneğin Darth Vader, Obi-Wan Kenobi Disney Plus’ta ilk kez gösterime girdiğinde muhtemelen Obi-Wan’ın kendisinin de ortaya çıkmasıyla gelecek. Ondan önce kendi dizileri için Boba Fett ve The Mandalorian’dı.

Oyuna getirmek için bile büyük Marvel kahramanları tükeniyor. Multiverse of Madness yaklaştığında Scarlet Witch’in Doctor Strange’e katılmasını beklerdim. Görünüşe göre JLA’nın geri kalanı sonunda dolduracak ve Wonder Woman, Green Lantern ve diğer son kayıp üyelerden birkaçını yolun aşağısına alacağız.

Ama benim anlatmak istediğim şu ki, oyunun ne tür geçişler yapabileceğini merak ediyorum, bunlar eskiden olduğu kadar dikkat çekici olurdu. Smash Bros.’un Goku’yu tanıtmasıyla ilgili memi düşünmeye devam ediyorum ve Fortnite’ın DBZ/Goku kaplamalarını büyük bir şey haline getirdiğini görebiliyorum ve kesinlikle şu anda Fortnite’ın anime tarzı kaplamalar yapabildiğini gördüğümüze göre, kesinlikle olasılık alanında, ve zaten Naruto’yu yaptılar.

Bence Fortnite, giderek daha fazla gerçek hayattaki ünlüyü kendi metaverse versiyonuna sokmaya çabalamaya devam edecek. Geçenlerde Donald Mustard’ın Billie Eilish hakkında çıldırdığını gördüm, bu yüzden ondan bir cilt/konser gelecekte kartlarda olabilir. Lady Gaga bir süredir konuşuluyordu ve sanırım pandemi nedeniyle iptal edildi. Ancak Lebron James ve Arianna Grande’nin zaten Fortnite kostümleri olduğu bir dünyada, hemen hemen herkesin masada olduğunu söylemenin mantıksız olduğunu düşünmüyorum ve yolda Taylor Swift veya BTS kostümleri olabilir. Bazen bu çizgiler kurgusal benzerliklerle bulanıklaşıyor. Teknik olarak zaten Spider-Man/Dune/John Wick/Bad Boys’a dayanan Tom Holland, Zendaya, Timothée Chalamet, Keanu Reeves ve Will Smith (tokat öncesi) kostümlerimiz var.

Fortnite’ın ekleyecek gerçekten etkileyici veya şok edici süper kahramanların tükendiğini düşünüyorum. Bütün büyük silahlar hemen hemen orada. Sonunda tüm büyük Star Wars karakterlerine yaklaşmalarını bekliyorum. Etrafındaki tüm tartışmalar göz önüne alındığında, bu noktada Harry Potter’a dokunmaya cesaret edip etmeyeceklerini merak ediyorum, ama bu dikkate alınması gereken başka bir mega franchise. Game of Thrones hala yayınlanıyor olsaydı, beklerdim çoktan Khaleesi ve Jon Snow derileri etrafta dolaşıyor, ama belki de gemi bunun üzerine gitti.

Fortnite bu koleksiyonu oluşturmaya ve oluşturmaya devam edecek ve bir gün, battle royale köklerini çok aşacak ve tüm bu görünümlerle tamamen başka bir şey yapacak. Kelimelerimi işaretle.

Beni takip et Twitter’dan, Youtube, Facebook ve Instagram. Ücretsiz haftalık içerik özet bültenime abone olun, tanrı ruloları.

Bilim kurgu romanlarımı al kahraman katil serisi ve Dünyadan Doğan Üçlemesi.

See also  Fortnite: Kılık Değiştirme Kiti Nasıl Kullanılır