Fortnite geliştiricisi Epic Games, “metaverse” için 2 milyar dolarlık yatırım aldı

İki büyük oyun şirketi olan Sony ve KIRKBI, Fortnite geliştiricisi Epic Games’e az önce iki milyar dolar bağışladı. KIRKBI, film endüstrisinde oyuncaklar, video oyunları ve hatta oyunlar yapan LEGO şirketi ile tanınır. Sony, son ikisini yapıyor ve Fortnite ile halihazırda bir çalışma ortaklığına sahip.

Yatırımın, muhtemelen Fortnite’a bir referans olan meta veriye doğru yapıldığı söyleniyor. Oyun, içinde kaç karakter olduğu göz önüne alındığında, genellikle aynı terimle anılır. İşte oyuncuların bu önemli yatırım hakkında bilmesi gerekenler.


Fortnite geliştiricisi Epic Games, iki büyük şirketten büyük yatırım aldı

Fortnite, Epic Games’in en büyük para kazananı ve oynaması ücretsiz bir oyun olduğu için, şirket bu tür yatırımlardan yararlanıyor. Onlar olmadan Epic’in nerede olacağı belli olmaz ama karşılığında oyunları büyük ihtimalle zarar görecek.

Sony ve KIRKBI Epic Games’e “Dijital Eğlencenin Geleceğini İnşa Etmek ve şirketin metaverse inşa etme ve devam eden büyümesini destekleme vizyonunu ilerletmek” için 1 milyar dolarlık yatırım yapıyor.

Epicgames.com/site/en-US/new…


Resmi Twitter'da görüntüle

Sony ve KIRKBI Epic Games’e “Dijital Eğlencenin Geleceğini İnşa Etmek ve şirketin metaverse inşa etme ve sürekli büyümesini destekleme vizyonunu ilerletmek” için 1 milyar dolar yatırım yapıyor.epicgames.com/site/en-US/new… https:// t.co/K8G52SSWkW

Epic, fonu bloglarında duyurdu ve Sony ve KIRKBI’nin her birinin birer milyar yatırım yaptığını belirtti. Sony Group Corporation Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida şunları söyledi:

“Yaratıcı bir eğlence şirketi olarak, içerik oluşturucuların ve kullanıcıların zamanlarını paylaştığı bir alan olan meta veri deposu alanındaki ilişkimizi derinleştirmek için Epic’e yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Ekledi:

“Ayrıca, güçlü oyun motoru da dahil olmak üzere Epic’in uzmanlığının Sony’nin teknolojileriyle birleştiğinden, sporda yeni dijital hayran deneyimlerinin geliştirilmesi ve sanal prodüksiyon girişimlerimiz gibi çeşitli çabalarımızı hızlandıracağından eminiz.”

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, şirketin oyunun geleceğini yeniden hayal ederken, vizyonlarını paylaşan şirketlerle ortak olmaları gerektiğini söyledi. Görünüşe göre hem Sony hem de KIRKBI Epic ile aynı sayfada.


🌕SADECE İÇİNDE: Fortnite yaratıcıları Epic Games, Sony & Lego’dan 2 milyar dolar topladı. #metaverse

🌕YALNIZCA: Fortnite yaratıcıları Epic Games, Sony & Lego’dan 2 milyar dolar topladı. #metaverse

Bunun anlamı, battle royale hayranları için büyük. Sony oyunla birkaç kez işbirliği yapmış olsa da (Venom, Carnage, Spider-Man, Prowler görünümleri ve No Way Home kozmetik ürünleri bunlardan geliyor), KIRKBI henüz yapmadı.

See also  Fans discuss Fortnite Save the World screen change

LEGO Star Wars (LEGO üzerinden resim)
LEGO Star Wars (LEGO üzerinden resim)

Lego Yıldız Savaşları: Skywalker Efsanesi yeni piyasaya sürüldü ve Fortnite’ta bir Star Wars işbirliğine dair uzun süredir söylentiler vardı. Bu anlaşma, daha olası hale getirebilir veya oyunculara biraz LEGO geçişi sağlayabilir.

Daha fazla bilgi için Epic Games blogunu ziyaret edin.