PS5 Satışları İngiltere’de Nintendo 64’ü Gölgede Bıraktı

PS5 Satışları İngiltere'de Nintendo 64'ü Gölgede Bıraktı Sony'nin PlayStation 5 İngiltere'de ele geçirmek hala oldukça zor, ancak yine de Nintendo 64'ün ülkedeki yaşam boyu sayılarını gölgede bırakacak kadar satıyor. - esenlerbocekilaclama

Sony’nin PlayStation 5 İngiltere’de ele geçirmek hala oldukça zor, ancak yine de Nintendo 64’ün ülkedeki yaşam boyu sayılarını gölgede bırakacak kadar satıyor.

Tamam, yani Ninty’nin kartuş tabanlı son ev konsolu çok büyük bir başarı değildi, ancak dünya çapında GameCube’den daha iyi sayılar elde etti ve 90’ların sonunda Sega Satürn’ü yendi ve PS1’in arkasında ikinci oldu.

Christopher Dring’e göre GI.biz, PS5, Birleşik Krallık’ta yalnızca N64’ü geride bırakmakla kalmadı, aynı zamanda Game Boy Advance’in hemen ardından geldi. Ne yazık ki, Birleşik Krallık’ta PS5’in gerçekte ne kadar sattığına dair bir rakam yok, ancak devam eden stok kıtlığı göz önüne alındığında hala etkileyici.

İlgili İçerik – Sony PS5 Tam Kılavuz – Yeni Kullanıcılar İçin PlayStation 5’te Açıklanan Her Şey

Dring, başka yerlerde, Xbox Series X/S’nin birkaç ay önce GameCube’ün İngiltere satışlarını geçtiğini, ancak dünya çapında hem Sony hem de Microsoft’un sistemlerinin hala Nintendo konsolunun arkasında olduğunu kaydetti.

Sony, bu yılın başlarında PS5’in Kasım 2020’deki lansmanından bu yana dünya çapında 117,2 milyon adet sevk ettiğini duyurdu.

[Source – Christopher Dring on Twitter]

See also  The Game's Xbox Beta This Weekend