Aegis Jant İncelemesi – GameSpew

13 Nöbetçi: Aegis Rim

Vanillaware yazılımını şu tür oyunlar için biliyor olabilirsiniz: Odin Küresi, Muramasa: Şeytan Kılıcı veya daha tartışmalı olarak, Ejderhanın Tacı.

Söylemeye gerek yok, Japon geliştirici, güzel görseller sunan, aksiyon dolu fantastik oyunlar geliştirerek kendisine bir isim yaptı. Ama en son başlığı için, 13 Nöbetçi: Aegis Rim, Vanillaware konfor alanından çıktı. Birkaç yıl önce PS4’te piyasaya sürüldü, şimdi Nintendo Switch’te de mevcut. Ve stüdyonun genellikle çıktılarından cesur bir ayrılma olsa da, şüphesiz şimdiye kadarki en iyi oyunu.

13 kahramanın yer aldığı, 13 Nöbetçi: Aegis Rim oyuncuları, belki de biraz kafa karıştırıcı olsa da, en başından itibaren zorlayıcı bir bilimkurgu hikayesinin içine atıyor. Sadece birkaç saat içinde dev makinelerden zaman yolculuğuna kadar her şey bir araya getirildi. Ve işler oradan daha da çılgınlaşıyor. Her birinin anlatacak kendi hikayesi olan bir kahramandan diğerine geçerken zamanda ileri geri hareket ediyorsunuz. Ve sonra, tam olarak neler olup bittiğine hakim olduğunuzu düşündüğünüzde, halıyı ayaklarınızın altından süpüren yeni bir bükülme ortaya çıkıyor.

Reklamcılık

Başlangıçta hissedebileceğiniz ilk kafa karışıklığı 13 Nöbetçi: Aegis Rim yakında entrikaya dönüşür. Her yeni karakter ve hikaye öğesi ortaya çıktıkça, hepsinin nasıl bağlantılı olduğunu merak edeceksiniz, bir sonraki bilgi lokması için açsınız. Ve söylenmesi gereken, Vanillaware’in hepsini nasıl indirdiği oldukça şaşırtıcı. Burada anlatılan hikaye olağanüstü ve büyük ölçüde çeşitli oyuncu kadrosu ve parlak yazı sayesinde. Ayrıca Japonca veya İngilizce diyalog seçenekleri de var, ikincisi şaşırtıcı derecede harika.

Büyüleyici girişinden sonra kısmen görsel roman, kısmen gerçek zamanlı strateji oyunu 13 Nöbetçi: Aegis Rim size hikayenin nasıl gelişeceği konusunda biraz kontrol vermek için açılıyor. Dilerseniz oyunun 13 kahramanı hikayesinden herhangi birine atlayabilir, onlar hakkında daha fazla şey keşfedebilir ve şeylerin büyük planına nasıl uyduklarını keşfedebilirsiniz. Devam etmek için başka yerlerde belirli hedeflere ulaşmanızı gerektiren engellerle zaman zaman karşılaşacaksınız.

See also  Epomaker TH66 Review: Is it worth buying?

13 Sentinels Aegis Rim 1 inceleme Önizleme

Karakterinizi gerçekten kontrol edebilmeniz ve her ortamda onlara rehberlik edebilmeniz sayesinde, hikayenin gelişme şekli çoğu görsel romandan çok daha çekici. Ve başkalarıyla konuşurken ya da sadece kulak misafiri olurken, Düşünce Bulutunuza eklenen yeni anahtar sözcükler keşfedeceksiniz. Daha sonra daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız bunları kafanızda düşünebilir veya yeni konuşmaları sıçrama tahtası olarak kullanabilirsiniz. Her şeyi çok daha doğal ve çekici hissettiriyor.

İlişkili: 13 Nöbetçi: Aegis RimAnlatı Ustalığı Çağdaşlarından Işık Yılı Önünde

Ama daha fazlası var 13 Nöbetçi: Aegis Rim sadece sohbet etmekten daha fazlası. Arka planda kaiju’ya karşı yaklaşan bir savaşla, sonunda hayatta kalmak için savaşmanız gerekecek. Bir şehir haritasına sürüklenerek, dev mech’ler veya Sentinel’lerle kaiju dalgalarını alt etmenin size kalmış olduğu gerçek zamanlı savaşlara katılacaksınız. Herhangi bir strateji oyununda olduğu gibi, birimlerinizi konumlandırmanız ve uygun olduğunda onlarla eylemler gerçekleştirmeniz gerekir. Neyse ki oyun, bir birim komut vermeye hazır olduğunda duraklar ve seçeneklerinizi çok fazla stres olmadan düşünmenize izin verir.

13 Sentinels: Aegis Rim incelemesi

Bu muharebelerin bir de kule savunma unsuru vardır; Zafer kazanmak için terminalleri sayısız düşman dalgasından korumanız gerekir. Ve düşmanları yakın dövüş ve menzilli saldırılarla yendikçe, terminaller tarafından enerji toplanır ve bu enerji daha sonra savaşın gidişatını gerçekten değiştirebilecek bazı özel alan çapında yetenekleri tetiklemek için kullanılabilir. Sonunda tüm birimleri elinizin altında bulundurduğunuzda, aktif olarak savaşa girmenin manga üyelerinizin her birine getirdiği zihinsel yükü aklınızda tutarak, onları saldırı ve savunma rollerine atamanız gerekecek. Becerilerin kilidini açmak ve yükseltmek için oyun boyunca kazanılan puanları da kullanabilirsiniz.

Belki de en dikkate değer olan şey 13 Nöbetçi: Aegis Rim ne kadar muhteşem göründüğü. Oyunun 2B bölümlerindeki ortamlar ve karakter modelleri, harika ışıklandırmayla desteklenen ressam görünümüyle kesinlikle görkemli. Switch OLED modeliniz varsa çok güzel göründüğü için gözleriniz kafanızdan fırlayabilir. Savaşlar da kendilerine özgü bir şekilde güzel görünüyor. Dışarısı ressam tarzıdır ve içeride, Sentinel’leri andıran simgelerle temsil edilen düşman kaiju’ları ve basit görünümlü bir şehir vardır. Uzay İstilacılar. Temeldir ancak işi halleder ve etkileyici sayıda ünitenin herhangi bir gözle görülür performans sorunu olmadan aynı anda ekranda olmasını sağlar.

See also  Journey to the Red Planet with Deliver Us Mars on PS4 and PS5 – PlayStation.Blog

13 Sentinels Aegis Rim 2 inceleme Önizleme

Çok hevesli olmadığımız tek şey 13 Nöbetçi: Aegis Rim, onu mükemmel bir skordan uzak tutmak, bazı karakterlerin hikayelerinin tüm yönlerini görmek için, hikayenin nasıl ilerlediğini değiştirmenin yollarını arayarak aynı sahneleri tekrar tekrar oynamanız gerekecek. Bunların yalnızca kısa sahneler olduğu kabul edilir ve daha önce duyduğunuz diyalogları bir düğmeye basarak kolayca ileri sarabilirsiniz, ancak yine de temposunu biraz düşürür ve bazı istenmeyen tekrarlara neden olur.

Gerçek şu ki, yine de 13 Nöbetçi: Aegis Rim Vanillaware için mutlak bir zaferdir. Pek çok oyunun bu kadar iddialı hikayeleri yoktur. Daha da azı, hayal kırıklığıyla sonuçlanmadan işleri bir araya getirmeyi başarır. Ve gerçek zamanlı savaşlar en zayıf unsur olsa da, yine de oldukça ilgi çekicidir ve gerektiğinde hoş bir hız değişikliği sunar. 13 Nöbetçi: Aegis Rim Tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olarak hatırlanabilir ve bu nedenle bilimkurgu ile ilgilenseniz de ilgilenmeseniz de mutlaka koleksiyonunuza eklemelisiniz.


13 Nöbetçi: Aegis Rim İnceleme – GameSpew’in Skoru

Aegis Jant İncelemesi – GameSpew Söylemeye gerek yok, Japon geliştirici, güzel görseller sunan, aksiyon dolu fantastik oyunlar geliştirerek kendisine bir isim yaptı. Ama en son başlığı için, 13 Nöbetçi: Aegis Rim, Vanillaware konfor alanından çıktı. Birkaç yıl önce PS4'te piyasaya sürüldü, şimdi Nintendo Switch'te de mevcut. Ve stüdyonun genellikle çıktılarından cesur bir ayrılma olsa da, şüphesiz şimdiye kadarki en iyi oyunu. - esenlerbocekilaclama

Bu inceleme 13 Nöbetçi: Aegis Rim Oyunun yayıncısı tarafından sağlanan bir kod ile Switch sürümüne dayanmaktadır. PS4 ve Switch’te mevcuttur.

Satın almak 13 Nöbetçi: Aegis Halkası Amazon’da