Battlefield 2042, Roblox’a benzeyen bir bağımsız oyuna oyuncu kaybediyor

Battlefield 2042’nin böcek bilmeceli sürümü hayranlar arasında pek iyi gitmedi. Dice’ın çok oyunculu FPS’si oyuncularda kanamaya ve içeriği geri almaya devam ederken, birçok hayal kırıklığına uğramış hayran, çok oyunculu FPS özlemini gidermek için alternatif oyunlar arıyor ve tam da bunu yapmak için az bilinen, yakında çıkacak bir indie oyununa yöneldi.

Battlebit Remastered, bir Battlefield klonuna olabildiğince yakın – biraz daha bloklu. Serinin çekirdek, kadro tabanlı çekim döngüsünü bloklu, düşük poli görseller dünyasına aktarıyor. Esasen Roblox görünümündeki Battlefield – ve oyuncular buna bayılıyor gibi görünüyor.

Yaklaşan FPS henüz başlamadı, ancak en son halka açık oyun testine 30.000 oyuncu çekmeyi başardı (buna göre geliştiriciler (yeni sekmede açılır)Her ne kadar SteamDB (yeni sekmede açılır) 26.000’lik hala etkileyici bir rakam tahmin ediyor). Başlangıçta 8 Nisan’dan 10 Nisan’a kadar 48 saatten fazla sürmesi planlanan oyun testi, eşzamanlı oyuncu sayısı hızla arttığında sunucuların kararsız hale gelmesinden sonra erken sona erdi.

Bu arada Battlefield 2042, bu oyuncu sayısının bir kısmını çekmeye devam ediyor. PC’de sadece 2.000 aktif oyuncuyla zirve yaptı (yeni sekmede açılır) Aynı zaman diliminde ve geçen Aralık ayından bu yana 30.000 oyuncuya ulaşamadı. Hatta 11 Nisan’da 1.000 oyuncunun altına düştü. Bu, gişe rekorları kıran, üçlü A oyunu için harika bir görünüm değil.

Bir Battlefield yarışmacısı

Battlefield 2042 ile hayal kırıklığına uğrayan oyuncular için Battlebit’in neden bu kadar çekici olduğunu anlamak kolay. Mevcut beta durumunda bile, serinin tüm özelliklerini içeriyor: 250 oyuncuyu karşı karşıya getiren devasa çok oyunculu maçlar; kontrol etmek için kara, hava ve deniz araçları; ve devasa binaları devirmenize izin veren tamamen yıkılabilir ortamlar.

Oyun size oynayabileceğiniz beş sınıf sunar: Assault, Medic, Engineer, Support veya Recon (geçmiş Battlefield oyunlarından doğrudan alınan bir seçim) – hepsi belirli gadget’lar ve sınıfa özgü yeteneklerle birlikte gelir. Bu, özellikle BF 2042’nin uzman sistemine dahil olmayanlar için cezbedici.

See also  Bloxy Bingo Codes - Free Markers and More

Bir çölde koşan birkaç Battlebit askeri

(Resim kredisi: MrOkiDoki)

Ayrıca, ekip iletişimine büyük bir odaklanma sağlar ve saldırıları koordine etmek için ekip arkadaşlarınızla sesli sohbet üzerinden konuşmanızı teşvik eder. Sesli sohbet de henüz BF 2042’ye eklenmemiş bir şeydir.

Silahlarınızı belirli dürbünler, dergiler ve kamuflajlarla kişiselleştirme ve ayrıca askerinize özel ayarlamalar yapma seçeneğini kullanın ve umduğunuz kadar ana Battlefield girişine yakın bir oyun elde edin.

Battlebit Remastered çekimindeki karakterler

(Resim kredisi: MrOkiDoki)

Battlefield 2042’nin başına bela olmaya devam eden kalıcı hataların yanı sıra içeriğin yavaş yayılması ışığında, oyuncuların istedikleri çok oyunculu deneyimi sunmak için artık küçük bir bağımsız oyun için beklemeleri şaşırtıcı değil.

Reddit’teki oyuncular olarak (yeni sekmede açılır) önermek, Battlebit tüm doğru kutuları işaretliyor ve oyuncu sayısı her oyun testinde artmaya devam ediyor (yeni sekmede açılır) – Ocak ayındaki oyun testi 7.000 oyuncu çekti, Şubat yapımı 17.000 oyuncu çekti ve en sonuncusu üzerine 10.000 oyuncu daha ekledi.

Yine de biraz bekleyebilirler. Battlebit’in bu yıl erken erişimde piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak geliştirici MrOkiDoki’s Studio belirli bir tarih açıklamadı. Mevcut oyun testlerini ücretsiz oynayabilseniz de, BattleBit’in geliştiricisi diyor ki (yeni sekmede açılır) Oyun 15 $ karşılığında erken erişimde piyasaya çıkacak.