PS5’teki En İyi Tek Oyunculu Oyunlar

En İyi PS5 Tek Oyunculu Oyunlar Rehberi 1

neler PS5’teki en iyi tek oyunculu oyunlar? Bu gelişen listede, Kare İtme topluluk, PS5’te yalnızca bir kişi için en iyi deneyimleri derecelendirmek ve sipariş etmek için bir araya geldi.

Bu liste, şu anda PS5’te bulunan en iyi tek oyunculu oyunları kapsıyor ve ağırlıklı olarak çok oyunculu oyunlara sahip oyunları göz ardı ediyor. Bir veya iki girişin çevrimiçi bir bileşeni olabilirken, liste tek oyunculu maceralarıyla bilinen deneyimlere odaklanıyor. Sony’nin birinci taraf stüdyolarındaki oyunlar harika örneklerdir – hikaye ön plandadır ve ilgi çekici özellikler ve mekanikler, dünyaları keşfetmeye hazır hale getirir.

Belirli bir türe bağlı olmadığımız için, bu liste her türden başlığı içerir. Aksiyon ağırlıklı kung fu dövüşçülerinden derin ve ilgi çekici RPG’lere kadar herkes için bir şeyler var. Halihazırda büyük bir tek oyuncu önerileri listemiz var ve PS5 henüz ömrünün başlarında olduğundan, bu liste yalnızca daha harika oyunlarla büyüyecek.

Ancak, belirli bir PS5 oyununun eksik olduğunu düşünüyorsanız veya mevcut sıralamaya katılmıyorsanız, şanslısınız: bu liste tamamen size ait. PS5’te en sevdiğiniz tek oyunculu oyunlarınızı derecelendirerek, bu sayfada doğrudan bir etki yaratabilir ve en sevdiğiniz oyunun sıralamalarda yükselişini izleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki arama aracını kullanın ve ardından listemize ait olduğunu düşündüğünüz oyunları derecelendirin. Söz konusu oyunu bulduğunuzda, yıldız simgesine tıklayın ve 1’den 10’a kadar bir derecelendirme bırakabilirsiniz.

Not: Bir oyun gerekir en az 50 puan bu sayfaya dahil edilmeden önce. Bir şeyin eksik veya yanlış konumda olduğunu düşünüyorsanız, yıldız simgesini tıklayıp bir puan seçerek ilgili sayfalar aracılığıyla bunları derecelendirin.

En İyi PS5 Oyunları

Tüm bunları hallettikten sonra, ortaya ne çıkardığınıza bir göz atalım. Aşağıda, bir listesini bulacaksınız PS5’teki en iyi tek oyunculu oyunlar – sizin tarafınızdan oy verildiği gibi.

25. Bir Veba Masalı: Masumiyet (PS5)

Bir Veba Masalı: Masumiyet (PS5)Bir Veba Masalı: Masumiyet (PS5)

Yayımcı: Odak Ev Etkileşimli / Geliştirici: Asobo Stüdyo

Yayın tarihi: 6 Temmuz 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 6 Temmuz 2021 (Birleşik Krallık/AB)

A Plague Tale: Innocence en iyi sürpriz türüdür: hoş bir karakter kadrosu ve benzersiz gizlilik mekaniği ile beklenmedik derecede güçlü bir tarihi gezi. Fantastik temeller herkesin zevkine göre olmayabilir – özellikle de hikaye bir şekilde sona ererken – ancak Asobo Studio’nun DualSense dahil olmak üzere PS5 donanımını olağanüstü kullanımı, onu hikaye tabanlı macera hayranları için bir zorunluluk haline getiriyor.

See also  PS5 and Xbox Series X face MORE stock delays as insiders warn of major shortage

24. Sifu (PS5)

Sifu (PS5)Sifu (PS5)

Yayımcı: SloClap / Geliştirici: SloClap

Yayın tarihi: 8 Şubat 2022 (Amerika Birleşik Devletleri) / 8 Şubat 2022 (Birleşik Krallık/AB)

Sifu, dövüş sanatlarına oyunlarda bulabileceğiniz en etkileyici övgülerden biridir. Kusursuz bir şekilde sunulan bir kung fu macerası olan Sifu, acımasız bir tepki ve beceri testidir, ancak mekaniğinde ustalaşma arayışında, son derece ödüllendirici bir deneyim bulacaksınız. Zorlu bir mücadele havasındaysanız harika bir aksiyon oyunu.

23. Kena: Ruhlar Köprüsü (PS5)

Kena: Ruhlar Köprüsü (PS5)Kena: Ruhlar Köprüsü (PS5)

Yayımcı: Köz Laboratuvarı / Geliştirici: Köz Laboratuvarı

Yayın tarihi: 21 Eylül 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 21 Eylül 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Bu, geliştirici Ember Lab’ın ilk oyunudur ve güçlü bir ilk çabadır. Kena: Bridge of Spirits, animasyonu ve görsel yeteneğiyle en yüksek notları alıyor, ancak aynı zamanda çok eğlenceli bir aksiyon platform oyunu. Jak & Daxter gibi PS2 klasiklerini akla getiriyor; bir tür açık dünya ortamından geçiyorsun, bir şeyler topluyorsun, bulmacalar çözüyorsun ve basit ama şaşırtıcı derecede zorlu dövüşlere giriyorsun. Bu sevimli Rot yaratıkları ve bazı zorlu patron savaşları, bunu bir kült hit olarak daha da güçlendiriyor.

22. Devil May Cry 5: Özel Sürüm (PS5)

Devil May Cry 5: Özel Sürüm (PS5)Devil May Cry 5: Özel Sürüm (PS5)

Yayımcı: Capcom / Geliştirici: Capcom

Yayın tarihi: 12 Kasım 2020 (Amerika Birleşik Devletleri) / 19 Kasım 2020 (Birleşik Krallık/AB)

Burada Vergil’in ‘Işığı Göm’ temasının tamamını alıntılamanın cazibesine kapıldık, ancak bu bize Devil May Cry 5: Special Edition’ı PS5’te çılgına çevirme fırsatından mahrum kalacaktı. Basitçe söylemek gerekirse, bu olağanüstü bir aksiyon oyunu. Bu türün şimdiye kadarki en iyi dövüş sistemlerinden birini yaratan Capcom’un en iyi hali. Special Edition’da, gösterinin yıldızı Vergil; oynaması inanılmaz eğlenceli ve kusursuz tasarlanmış. Bu PS5 yeniden sürümü aynı zamanda anlık yükleme sürelerine, bir dizi grafik seçeneğine ve inanılmaz Efsanevi Kara Şövalye moduna da izin veriyor.

21. Ortaya Çıkma Öyküleri (PS5)

Ortaya Çıkma Öyküleri (PS5)Ortaya Çıkma Öyküleri (PS5)

Yayımcı: Bandai Namco / Geliştirici: Namco Masalları Stüdyosu

Yayın tarihi: 10 Eylül 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 10 Eylül 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Bandai Namco, Tales of Arise ile büyük bütçe ayırdı ve harika bir aksiyon RPG’si sundu. Çok çeşitli canlı mekanlarda yer alan ve sevimli bir ana karakter kadrosuyla övünen Alphen’in umutsuz maceraları hakkında sevilecek çok şey var. Uzun süredir devam eden seriden beklediğiniz gibi, gerçek zamanlı, birleşik tabanlı dövüş öne çıkıyor – ancak bir bükülme hikayesi aynı zamanda her şeyi harika bir şekilde etkiliyor. Kızımız için Tales of Arise, PS5’in en güçlü Japon RPG’lerinden biridir.

20. Kontrol: Ultimate Sürüm (PS5)

Kontrol: Ultimate Sürüm (PS5)Kontrol: Ultimate Sürüm (PS5)

Yayımcı: 505 Oyunlar / Geliştirici: Çare

Yayın tarihi: 2 Şubat 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 2 Şubat 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Kontrol, PS4’ün sınırlarını zorladı, yoğun bir üçüncü şahıs çekişmesi sağladı – ancak teknik olarak kusurlu. Alışılmışın dışında Old House’a yapılan bu dönüş yolculuğu, PS5’te çok daha fazla evde hissettiriyor ve bazı garip zorluk artışları olsa da, Remedy’nin benzersiz çekim markası bu sürükleyici gezinin çoğunda parlıyor. Baskıcı ortam, sinir bozucu düşmanlar ve olağanüstü ürkütücü atmosfer, Sony’nin şu anki nesil makinesinde gerçekten hayat buluyor ve çok daha iyi görseller ve performans sunuyor.

19. Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen (PS5)

Star Wars Jedi: Düşmüş Düzen (PS5)Star Wars Jedi: Düşmüş Düzen (PS5)

Yayımcı: Elektronik sanatlar / Geliştirici: Yeniden Doğma Eğlencesi

Yayın tarihi: 11 Haziran 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 11 Haziran 2021 (Birleşik Krallık/AB)

En iyilerinden biri Yıldız Savaşları Son hafızadaki oyunlar Jedi: Fallen Order ve PS5 yinelemesiyle daha da iyi. Aksiyon başlığı, İmparatorluğun çöküşü sırasında gizli Jedi eğitiminden geçen bir karakter olan Cal Kestis’in maceralarını anlatıyor. Rengarenk bir ekiple, basit çevresel bulmacalara ve yoğun yakın dövüş savaşına katılarak, bilinen ve yeni dünyalara yolculuk edersiniz. PS5’te oyun, özelleştirilmiş ışın kılıcınızla Stormtroopers’ı keserken size mümkün olan en iyi görüntüyü veren iyileştirilmiş kare hızı ve daha yüksek çözünürlükten yararlanır.

18. Kaybedilen Yargı (PS5)

Muhteşem dedektif gerilim filmi Judgment’ın devamı olan Lost Judgment, hikaye anlatımı ve karakter gelişimi açısından selefinin baş döndürücü zirvelerine pek ulaşmıyor, ancak yine de harika bir aksiyon RPG’si. Yoğun olay örgüsü ile dolu ve mükemmel bir oyuncu kadrosu tarafından taşınan Kayıp Yargı, tipik bir Yakuza tarzı heyecan verici yolculuktur – ama aslında Yagami’nin ikinci sınıf vakasını yönlendiren gülünç miktarda etkileyici çeşitlilikte yan içerik. Genişletilmiş, tatmin edici bir savaş sistemi de dikkate değer.

17. Karar (PS5)

Karar (PS5)Karar (PS5)

Yayımcı: SEGA / Geliştirici: Yakuza Stüdyo

Yayın tarihi: 23 Nisan 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 23 Nisan 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Bu PS5 bağlantı noktasından çok önce PS4’te piyasaya sürülmemiş olabilir, ancak Yargı o kadar iyi ki, elde edebileceği her başarı şansını hak ediyor. Bu Yakuza yan ürünü sizi her zaman kaosun eşiğinde sallanan kurgusal bir kırmızı ışık bölgesi olan Kamurocho’nun kalbinde yaşayan özel dedektif Takayuki Yagami’nin spor ayakkabılarına sokar. Bir dizi acımasız cinayetin ortasında kalan Yagami, şehrin suç mahallerinin derinliklerine inmek zorunda kalır ve bu da gerçekten sürükleyici bir hikayeyle sonuçlanır. Harika bir karakter kadrosu, harika bir dövüş sistemi ve eğlenceli dikkat dağıtıcılarla dolu bir harita ile Yargı, Yakuza’nın sunabileceği en iyi şeyle tam karşınızda.

16. Ölümün Kapısı (PS5)

Ölümün Kapısı (PS5)Ölümün Kapısı (PS5)

Yayımcı: Dijital Dönüş / Geliştirici: Asit Siniri

Yayın tarihi: 23 Kasım 2021 (Amerika Birleşik Devletleri) / 23 Kasım 2021 (Birleşik Krallık/AB)

Death’s Door özellikle orijinal bir şey yapmıyor, ancak burada sunulan her şey çok iyi hazırlanmış. Oyun, araziye musallat olan kayıp ruhları dışarı çıkıp sakinleştirmesi gereken bir orak kargası olarak oynadığınız izometrik bir aksiyon macerasıdır. Burada yaratılan dünya, neredeyse Dark Souls benzeri bir şekilde tasarlanmış büyüleyici bir dünyadır; Kendisiyle iç içe geçiyor ve her alanı savuşturmak için kötü adamlarla dolduruyor. Dövüş basit ama tatmin edici ve sunum boyunca gerçekten güçlü. Kalıbı kırmayabilir, ancak bu alçakgönüllü oyun en iyi pençesini ortaya koyuyor.