Lego Roblox’u Alabilir mi?

“Metaverse”, Amazon’dan herkesle birlikte, bu günlerde halka açık şirketler arasında yeni moda haline geldi. (AMZN) – Amazon.com, Inc. Raporunu Alın Walmart’a (WMT) – Walmart Inc. Raporunu Alın dijital pastadan bir parça talep etmek için yaygara koparıyor.

Bankalar ve yatırımcılar metaverse’nin gelecekte trilyonlar değerinde olacağını iddia etmeye devam ederken, ortalama bir kişi o kadar ikna olmadı. Bunun nedeni, terimin anlamının en iyi ihtimalle belirsiz olmasıdır. Hatta sosyal medya devi Meta (Facebook) – Meta Platforms Inc. A Sınıfı Raporunu Alın konseptle mücadele ediyor ve 2021’de 10,2 milyar dolar zarar bildiriyor.

Ganimet, metaverse konseptini basit ve anlaşılır bir şekilde yürütmek için gerekenlere sahip bir şirket için harika olabilir. Ve şimdi uzun zamandır sevilen bir isim tam olarak bunu yapmaya çalışmak için ringe adım attı.

Lego, 7 Nisan’da Epic Games ile birlikte çocuklara uygun bir metaverse inşa etmeyi planladığını ve boru hattından gerçekten heyecan verici bir şeyin geldiğini öne sürdüğünü duyurdu.

Milyar dolarlık satış rekoru kıran “Fortnite”ın arkasındaki video oyun stüdyosu Epic, insanların vakit geçirmeyi sevdiği sanal alanlar inşa etme becerisine sahip olduğunu şimdiden kanıtladı. “Fortnite”, ilk yılında beş milyar dolar hasılat elde etti ve devam ediyor. o zamandan beri Epic için muazzam bir gelir akışı sağlamak için.

Devam etmek için kaydırın

Lego’nun hamlesi, oyuncuları Roblox’un muazzam popülaritesinden uzaklaştırmak için sanal bir dünya inşa etme çabası gibi görünüyor. (RBLX) – Roblox Corp. Sınıf A Raporunu Alın insanların diğer Roblox kullanıcıları tarafından yapılan oyunları satın alıp oynadığı çevrimiçi bir platform ve mağaza.

Ayda 4,99 dolardan başlayan bir Premium hesapları olduğu sürece, şirketin tescilli yazılımı olan Roblox Studio’yu kullanarak kendi oyunlarını da oluşturabilirler.

Doğal olarak, Roblox geliştiricileri oluşturdukları oyunlardan para kazanarak platformu para kazanmanın uygun bir yolu haline getirir. Kullanıcılar bunu yapmak için Roblox’un Developer Exchange’ine (DevEx) kaydolabilir. Platform, genç geliştiricilerinden kâr amacıyla yararlanmakla suçlansa da, insanların onu kullanmasını engellemedi.

2021 itibariyle günlük 47,3 milyon kullanıcıyla Roblox, gençler arasında kükreyen bir güç olmaya devam ediyor. 2021 Yatırımcı Günü etkinliğinde Roblox, kullanıcı tabanının %50’sinden fazlasının 13 yaşın altında olduğunu söyledi.

Ekli Başka Bir Büyük İsim Var

Bu girişime yatırım yapan tek şirket Lego değil. Epic Games ayrıca 11 Nisan’da metaverse’ini oluşturmaya devam etmek için 2 milyar dolarlık fon topladığını duyurdu. Bu paranın yarısı, yatırımlarının “bizim ve çocuklarımızın yaşayacağı gelecekteki dünyayı etkileyeceğine inandığımız trendlere odaklandığını” söyleyen Lego’nun ana şirketi Kirkbi’den geldi.

Diğer milyar Sony Group Corporation tarafından sağlandı (SNE) – Sony Corp. Raporunu Alın, ki bu tamamen gemide olmakla ilgili. CEO Kenichiro Yoshida bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Epic’in güçlü oyun motoru da dahil olmak üzere uzmanlığının, Sony’nin teknolojileriyle birleştirilmesinin, sporda yeni dijital hayran deneyimlerinin geliştirilmesi ve sanal prodüksiyonumuz gibi çeşitli çabalarımızı hızlandıracağından eminiz. girişimler.”

Finansman turu, Epic’in mevcut değerlemesini 31,5 milyar dolara çıkarıyor.

See also  10 best Roblox games for low-end PCs (2022)